Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    1

Question Dogum gunü partisi nasıl olmalı?

Merhaba,

Ev dısında yapılabilecek dogum gunü orgazisyonlarinda neler olmalı ve olmamalı fikirlerinizi paylaşırmisiniz?

Cevap: Dogum gunü partisi nasıl olmalı?

Öncelikle hoşgeldiniz Sitemizde imzalarımıza çocuklarımızın yaşını yazıyoruz ki, sizin sorduğunuz soru gibi sorulara , yaşa uygun cevaplar verebilelim diye

Blog Girişleri
    1

Hosbulduk, uzun zamandır okumakla yetiniyor statüsünde bu siteyi takip ediyorum.İmza kısmında böyle bir bilgi girilmesiyle ilgili üyelik kayıt sayfasında bir uyarıyla karşılaşmadım.sorumda evet yaşla ilgili birşey belirtmemisim.kizlarim 2,5 ve 6 yasında buna göre onerilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Merhaba,
    Çocuklarınız küçük olduğuna göre parti evinin onların ve arkadaşlarının oyun ihtiyaçlarına cevap veren bir yer olması gerek. Yani basit aktiviteler değil de enerjilerini boşaltan aktivitesi olan yerleri tercih etmeniz daha iyi. 6 yaşında basit grup oyunları değil de oyun istasyonunda azmak, kızlı erkekli çocukların daha çok sevdiği şeyler.
    Anne (hatta +babalar)lerin oturacağı yeri ferah çocukların kolayca görülebildiği, ailelere basit de olsa yiyecek ve içecek servisinin yapıldığı yerler daha uygun. Çocuklara da ufak boy da olsa onların yiyecekleri minik hamburger, patates meyve suyu ve pasta yeterli bir seçenek.Fazlasını çocuklar yemiyor, sağlıklı alternatifleri de beğenmiyorlar. En iyisi bugünü istisna kabul etmek,ev yapımı sağlıklı bir şekilde bu şekilde yapmak güzel bir alternatif.
    2-3 saat yeter de artar bile. Bu yaşlarda annesiz parti düzenlemek özellikle erkek çocukların çok olduğu bir yerde büyük sorumluluki o yüzden annelerin de çağrılmasında fayda var. Son senelerde çocukların sevdiği için moda olan şeyler ise;
    - Pinyata :Meksika geleneği olan şey Amerika'dan sonra bizde de moda. Değişik büyük şekillerde olan karton kutular (kocaman kelebek, top, sponge bob, winx resimli vs.) bunlar. İçlerindeki boşluklara şeker dolduruyorsunuz ve bunu havada asılı bir şekilde bulunduruyorsunuz. Bir sopa var ve bu sopa ile her çocuk bir kere vurma hakkına sahip. Normalde kural çocuk döktüğü şekeri alıyor ama bizde kural çocuklar kutuyu parçalayana kadar vuruyorlar ve sonunda bir müddet hadi deyince çocuklar bir saldırıyor inanılmaz :P Bu onları en az bir 15 dk. oyalıyor. Şekerleri toplamaları için minik poşetler vermekte yarar var her çocuğa.
    - Misafir çocuklara hediye vermek: Bunu kim çıkardı bilmiyorum ama elbette Amerikan uydurması bir gelenek ve ne yazık ki bir çocuk bir başka partide gördüyse bekliyor sizden de. Bu ince okuma kitapları, kalemler, minik defterler vs. bile olabilir.
    Eğer boş bir mekanınız varsa bir animatör tutmak da çok güzel bir seçenek. Deneyimli bir animatör inanılmaz güzel oyalıyor çocukları. Sevgili Arman mesela senelerdir bizim kurtarıcımızdır mesela. Pinyata'yı bile getirir.

Daha küçük bir çocuk için parti yapmak bence hem ekonomik hem de mantıklı değil. Dışarıda parti yapmak, çocuk annesinden bağımsız başka birinin oynatmasını kabullendiği ve diğer çocukların da buna ayak uydurduğu zaman ideal olmaya başlıyor. Yoksa annelere eziyet sürekli çocuğun başında dur, onu oynamaya teşvik et hatta çocukların yanına gitmeye teşvik et şeklinde geçiyor.

Blog Girişleri
    1

Rostovian cevabın için teşekkürler...
    peki parti evi deneyimi olanlar nelere dikkat etmeli ve tavsiye edeceğiniz yerler hakkında bilgi paylaşırsanız sevinirim....

http://www.markapon.com/firsat/nar-party-evi/3152 Ben burayı tavsiye edecektim ki markaponda ilanını da gördüm.
    Gittim,gördüm beğendim,hem Asya tarafında da oturuyorsunzu uygun olabilir.

Bir kere evde değişik yaşlar olacaksa onların ilgisine göre oyuncakları hazır etmekte fayda var. Ancak ellenmesini istemediğin oyuncak, eşyaları mutlaka etraftan kaldırmalısın.
    Sonucta çocuklar her yere girebilir o yüzden ona göre evini önceden düzenlemelisin.
    Mobilyalarda sivri köşeler varsa ona göre gerekirse arkaya ittimek, önüne minder koymak vs. önemli. Balkon kapıları ve pencereleri güvenlik açısından kontrollü olmalı. Zarar göreceğini düşüneceğini şeylerin varsa belki örtü ile kaplamak uygun olabilir.
    O gün yorgun oluyor insan o yüzden kağıt tabak, plastik çatal, bıçak ve bardak daha mantıklı. Açık büfe hazırlamak da büyük kolaylık önceden hazırlıyorsun, sadece pastayı sonradan getiriyorsun.
    Tuvaletlerde ekstra ıslak mendil, havlu kağıt vs. bulundurmak da faydalı. Eğer altı açılacak ve emzirmek isteyen anneler olacaksa bir odayı ona göre hazır bulundurmak da kolaylık.

Bu Konudaki Etiketler