Iyi gunler Ruhi Bey,

Uzun zaman oldu size yazmayali. Bizler Halen Hollanda'da oturuyoruz.
Defne uzun zamandir oksuruyor, arada bir kesiliyor sonra tekrar basliyor. Genelde sabah uyandiginda oksuruyor. Benim babamda astim var, benim de kronik bronsitim var. Dolayisiyla solunum yollarimiz cok hassas. Oksurukle beraber ates yok. Sayet usuturse oksurugu siddetleniyor, tabiri yerindeyse dolu dolu oksuruyor. (Bronslari doluyor) Oksurukle beraber atesi hic cikmadi cok sukur ancak bunun kroniklesmesinden ve astima cevirmesinden cok korkuyorum.
Burdaki mahalle doktorumuz, ventolin verdi ve bunu 2 ay kadar gunde 1 kez kullanin dedi. Oksurugu siddetlenince ikiye cikiyor. Marketlerde satilan oksuruk surubunun sekerli sudan baska bir sey olmadigini ve ise yaramayacagini soyledi. Ciddi anlamda etkili oksuruk surubunu bu yastaki cocuklara vermiyorlar( Defne 22 aylik oldu)
Sorum su, ventolinin uzun sure kullanilmasinin ileride bir yan etkisi olurmu? Oksurugun kronik hale gelmemesi icin ne yapmam gerek? Alerji testi yaptirmalimiyim?(burada yapilip yapilmadigini bilmiyorum , Istanbula geldigimizde yaptirabilirim) Bi rde vicks 2 yasindan kucuk cocuklara surulmuyor dye bir ibare var ilacin ustunde, Defneýe surebilirmiyim aksam yatarken ? Cevabini ziicn simdiden tesekkurler

Meltem Tuna