1. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 86 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

imdak, biz galiba suçiçeği olduk/SONUÇ SUÇİÇEĞİ 10 GÜNLÜK RAPORLUYUZ

dün dila sabahtan yanıma geldi anne ayağımda sivilce çıkmış koparttım birşey olur mu , ben alışık olduğumdan bu sorulara olmaz kızım dedim.
    akşam giydiriyorum baktım boynunda 1 tane sırtında 1 tane sivilce var.

dedim yine birşey alerji yaptı bu kıza.

biliyorsunuz 2 yıl öncede suçiçeği diye doktora gitmiştim alerji demişti.

okuldan aldım yolda dedi ki anne arkadaşım gelmedi bugün suçiçeği olmıuş. benim ampul yandı , hemen evde soydum baktım dün çıkanlar büyümüş başka da çıkmış küçük küçük toplam 11 ile 15 arasında beneklerimiz var kaşınıyor.

ben kaşınıyorum cem kaşınıyor

sabah doktora götürücem galiba bu sefer tam isabet suçiçeğini yakaladık.
    keşke daha önceki senelerde olsaydı tam da okumaya geçtiler.
    neyse öğretmenini aradım doktora götürün siz alerjiyse getirirsiniz 1-2 ders geç kalır , su çiçiği ise de dert etmeyin hallederiz geri bırakmayız yakalarız arkadaşlarını dedi.

şimdi dilanın aşısı var.

asıl benim bir derdim var beim 2 hastalıa bağışıklığım yok birisi kabakulak diğeri suçiçeği.
    4 kez geçirdim ikisini de.
    görüşemezsek kendinize iyi bakın olur mu benim de riskim var her suçiçekli ile temasımda suçiçeği oldum b güne kadar.
    vücudum kabardı şimdiden , bilmem gerçek bilmem psikolojik artık, görücez.
    -----------------------------------------------------
    Doktora gittik teşhis suçiçeği.
    10 gün rapor verdiler.

Re: imdak, biz galiba suçiçeği olduk

Sahendecim asisi varsa korkma benimde
    Selin bi ara kabarmisti sucicegi sandim ama
    kizilmis belki öyledir umarim kolay atlatirsiniz
    kasimasin dikkat et iz kalabiliyor benim oglanlar üc dört yaslarinda cikarmisti ama Selin cikarmadi halen
    gecmis olsun canim insallah gecmez sanada cünkü
    cocuklar daha kolay atlatiyor

savaşların, sınırların, sınıfların olmadığı hayal ülkesinden

kıyamam dilaya
    geçmiş olsun
    aşısı olduğu için çabuk atlatacaktır
    benimkiler çıkardı ikiside ben çıkarmadım hala
    dilanın yanına gelsem çıkarırmıyım acep

negüzel söylee 20 gün rapor kafadann
    hıı geçirirmi dila bana
    ona göregelip sarılacamm cadı kızıma

offf şahendecim üzüldüm ya olacaklar illaki ama ne biliyim okul okuma dedin ya Neyse işallah çabuk atlatır geri kalmaz dediyse öğretmeni bişeycikte olmaz akıllı bıdığım yakalar arkadaşlarını

eee ozaman şimdiden geçmiş olsun

S.E.S yazdı:
    kıyamam dilaya
    geçmiş olsun
    aşısı olduğu için çabuk atlatacaktır
    benimkiler çıkardı ikiside ben çıkarmadım hala
    dilanın yanına gelsem çıkarırmıyım acep

negüzel söylee 20 gün rapor kafadann
    hıı geçirirmi dila bana
    ona göregelip sarılacamm cadı kızıma
    benim yerime geçirmek istermisin gel bana sarıl yüzümde çıktı sanki kaşınıyorum çok fena

Benim oğluşumda 6 ay önce çıkardı suçiçeğini, sivilcelerin içinde gerçekten suya benzer kabarcıklar oluyor. Daha çok sivilce gibi diyorsun; bu kabarcıklara rastladın mı? Ayrıca biz ebeveynlere de bu durumlarda suçiçeği aşısı yaplıması öneriliyor. Belli yaşta çok tehlikeli... Oğlum suçiceği çıkarınca doktorumuzun önerisi üzerine gidip test yaptırmış sonuç negatif çıkmıştı aksi takdir de aşı yapılacaktı bana.

Maalesef oğlum, aşısını yaptırdıktan 3 ay sonra suçiçeği çıkardı ve daha da kötüsü vücudunda bir iki tane çıkartırken bütün yaralar ağzında (boğaz, diş etleri bağdemcik dahil) toplandı. Bir tane çenesinde ve elinde çıkmıştı. Bu yüzden çok zor geçti bizimkisi. Nefes alırken bile acıyordu yaraları ve sürekli ağız olduğu için direkt ilaç müdahalesi de fazla yapılamadı. 1 hafta çektik diyebilirim...

Her iki halde de size geçmiş olsun derim.

Geçmiş olsun, Şahende! Dila'nın aşısı varsa çok hafif geçirecektir, merak etme hiç. Okuldan da geri kalmaz; bu tür hastalıklar doğal gerekçeler.

Senin nasıl etkileneceğini bilemeyeceğim. Çocukken kabakulak olduğumda annem de yakalanmıştı ve oldukça ağır geçirmişti.

findikkurdum yazdı:
    Benim oğluşumda 6 ay önce çıkardı suçiçeğini, sivilcelerin içinde gerçekten suya benzer kabarcıklar oluyor. Daha çok sivilce gibi diyorsun; bu kabarcıklara rastladın mı? Ayrıca biz ebeveynlere de bu durumlarda suçiçeği aşısı yaplıması öneriliyor. Belli yaşta çok tehlikeli... Oğlum suçiceği çıkarınca doktorumuzun önerisi üzerine gidip test yaptırmış sonuç negatif çıkmıştı aksi takdir de aşı yapılacaktı bana.

Maalesef oğlum, aşısını yaptırdıktan 3 ay sonra suçiçeği çıkardı ve daha da kötüsü vücudunda bir iki tane çıkartırken bütün yaralar ağzında (boğaz, diş etleri bağdemcik dahil) toplandı. Bir tane çenesinde ve elinde çıkmıştı. Bu yüzden çok zor geçti bizimkisi. Nefes alırken bile acıyordu yaraları ve sürekli ağız olduğu için direkt ilaç müdahalesi de fazla yapılamadı. 1 hafta çektik diyebilirim...

Her iki halde de size geçmiş olsun derim.
    off ya size de çok geçmiş olsun.
    Dila'nın aşısı var o ğzden daha hafif geöirecektir herhalde, kafasında filan da çıktı 1 tane göbek deliğinde var.
    ilk çıktığında küçüktü dün çıkanlar yani, dün çıkanlaar bügün büyümüşler bugün çıkanlar dünki gibiler.
    bakalım yarın ne olacak.

RüyA yazdı:
    Geçmiş olsun, Şahende! Dila'nın aşısı varsa çok hafif geçirecektir, merak etme hiç. Okuldan da geri kalmaz; bu tür hastalıklar doğal gerekçeler.

Senin nasıl etkileneceğini bilemeyeceğim. Çocukken kabakulak olduğumda annem de yakalanmıştı ve oldukça ağır geçirmişti.
    valla kübracığım 4'er kez geçirdim tıp literatürlerine girecek cinsten bir insanım bu konuda doktorumuz hep şok oluyordu , adam imkansız diyordu her gittiğimde ama kabakulak ve suçiçeğine bağışıklığım yok.
    en kötüsü kabakulak ama en son geçirdiğimde kocaman kızdım ve çok ızdırap çekmiştim.
    dur bakalım yarın ola hayrola kuzucuk bir iyileşsinde.