1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

emzik bıraktırmak sorun değil asıl sorun ondan sonra başlıyor pes ettim:(

ekin 19 gün sonra iki yaşına girecek o yüzden emzik bıraktırmaya karar verdim. zaten sadece uykuya dalarken emiyordu uyuyunca atıyordu hiç uyanıkken istemez emmez. fakat iki yaşına geldiğine göre bıraktıralım dedik daha öncede bir denemem olmuştu bırakmıştı ama doktorumuz sadece uyurken emiyorsa bırakın iki yaşında denersiniz demişti. geçen gün emziğin ucunu kestim tabi beğenmedi anne bu kopimis dedi kopimis= kopmuş demek tamam kızım o zaman pisilere verelim onlar emsin dedim tamam dedi berber kedi aradık bulduk verdik. şimdi ara ara soruyor bizde hani pisilere verdik ya orda kaldı diyoruz artık büyüdüğü için tamam o zaman yenisini alırız diyor olmaz sen artık abla oldun bak biz emziklemi uyuyoruz dedik yani birşekilde bıraktırdık ama uyku saatleri değişti akşam en geç onda yatan çocuk onbirde uyuyor çünkü memeyi arıyor ağlamıyor ama uykuya dalamıyor gündüzde uyumak istemiyor yatmıyor bu tür zorlukları var bunları nasıl atlatıcaz onu merak ediyorum

Re: emzik bıraktırmak sorun değil asıl sorun ondan sonra başlıyor:(

emzik varken uyansa bile emziği bulup uykuya devam ediyordu şimdi uyanınca kalkıyor

3. Re: emzik bıraktırmak sorun değil asıl sorun ondan sonra başlıyor:(

az biraz sabır annesi zaman en iyi ilaçtır nasıl sigara içen birisi bıraksada elinde ve parmağında bir boşluk hissederse oda onu arıyor /kötü bir örnekti ama öyle)
    kızınızla beraber yatabileceği meme yerine oyuncak bir bebek veya ayıcık v.s gibi seyler alırsanız artık uykusunu onunla paylaşır yardımcı olur diye düşünüyorum kolay gelsin

her iki çocuğumda emziği uyurken kullandı.

arda da zorluk bi kaç gün yaşadım uyuturken oda. çünki yanına yatıyorum arda nın uyuması için.

mira kendi kendine uyuyor. emziği veriyorum yatıyor. uyuduktan sonrada emziği kendisi çıkarıyor.

henüz senin geldiğin aşamaya gelmediğimden mira nasıl tepki verir bilmiyorum ama sana sabır diliyorum.

sadece geçici bir durum olduğunu düşün, ve sadece senin çocuğunda değil çoğu çocukta aynı sorun olduğunu düşün.

belki bu seni rahatlatır. yalnız değilsin

DIBIKA yazdı:
    az biraz sabır annesi zaman en iyi ilaçtır nasıl sigara içen birisi bıraksada elinde ve parmağında bir boşluk hissederse oda onu arıyor /kötü bir örnekti ama öyle)
    kızınızla beraber yatabileceği meme yerine oyuncak bir bebek veya ayıcık v.s gibi seyler alırsanız artık uykusunu onunla paylaşır yardımcı olur diye düşünüyorum kolay gelsin
    evet hiç kolay değil onun için yine şimdilik çok zorlanmadık yani ağlayıp tutturmuyor sadece dediğim gibi uykuya dalamıyor

1,5 yaşındayken emziği köğeklere verdik ve 1,5 senedir köpeklerin emziğini götürdüğünü söylüyor... Köpekleri çok seviyor ama onlara sitemkar

Geçen ay bir arkadaşımızın evinde küçük çocuğun emziğini bulmuş kapının arkasına saklanıp emiyordu

Hiç istiyorum, özledim demiyor ama eline fırsat geçincede değerlendirmiş

İlk 1 ay çok zor uydu ama sonra düzene girdi

Alışacak

sağol canımcım mira için daha erken biraz daha vakti var bence zaten sadece uyurken alıyorsa sorun olmazmış doktor öyle demişti

mesala bugün gündüz 45 dk uyudu normalde en az 1.5 saat uyur ama uyanınca emzik yok hemen kalkıyor

Mucizebebek yazdı:
    1,5 yaşındayken emziği köğeklere verdik ve 1,5 senedir köpeklerin emziğini götürdüğünü söylüyor... Köpekleri çok seviyor ama onlara sitemkar

Geçen ay bir arkadaşımızın evinde küçük çocuğun emziğini bulmuş kapının arkasına saklanıp emiyordu

Hiç istiyorum, özledim demiyor ama eline fırsat geçincede değerlendirmiş

İlk 1 ay çok zor uydu ama sonra düzene girdi

Alışacak
    inşallah uyumak istemediği zaman pes edicem diye kendimden korkuyorum

Re: emzik bıraktırmak sorun değil asıl sorun ondan sonra başlıyor pes ettim:(

angelheart yazdı:
    ekin 19 gün sonra iki yaşına girecek o yüzden emzik bıraktırmaya karar verdim. zaten sadece uykuya dalarken emiyordu uyuyunca atıyordu hiç uyanıkken istemez emmez. fakat iki yaşına geldiğine göre bıraktıralım dedik daha öncede bir denemem olmuştu bırakmıştı ama doktorumuz sadece uyurken emiyorsa bırakın iki yaşında denersiniz demişti. geçen gün emziğin ucunu kestim tabi beğenmedi anne bu kopimis dedi kopimis= kopmuş demek tamam kızım o zaman pisilere verelim onlar emsin dedim tamam dedi berber kedi aradık bulduk verdik. şimdi ara ara soruyor bizde hani pisilere verdik ya orda kaldı diyoruz artık büyüdüğü için tamam o zaman yenisini alırız diyor olmaz sen artık abla oldun bak biz emziklemi uyuyoruz dedik yani birşekilde bıraktırdık ama uyku saatleri değişti akşam en geç onda yatan çocuk onbirde uyuyor çünkü memeyi arıyor ağlamıyor ama uykuya dalamıyor gündüzde uyumak istemiyor yatmıyor bu tür zorlukları var bunları nasıl atlatıcaz onu merak ediyorum
    emziği bırakalı bir hafta olucaktı bugün ama ben pes ettim ve verdim çünkü çocuğun bütün düzeni değişti gece onikiden önce yatmıyor yatmamak için binbir bahaneler uyduruyor hepsine katlandım ama dün gece hastalandı çok kustu ve bir türlü uykuya dalamadı bende dayanamadım verdim yani 24 saatde toplasan bir saat ancak emiyor dr bir sorun olmaycağını söyledi bizim emziği pisi almıştı ama ekin hastalanınca geri getirdi