Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

İçe basma sorunu

Ne zamandır söylerim oğlumun içi basma problemi var diye. 4,5 yaşına girdi ama hala azalsada tam geçmedi. Geçenlerde Kübra bir forumda Balıklı Rum Hastanesini önermişti. Bugün gittik, gerçekten dr umuz Savaş beyden çok memnun kaldık.

İçe basma daha çok kalçayla ilgili bir durum diyince heralde düşüp bayılacaktık, eşimle donduk kaldık. Dr eşimle bizi öyle görünce yok yok korkmayın, gelin anlatayım dedi, çekti önümüze bir iskelet, kalça kemiğinin doğuştan olan açısını yetişkin bireyin açısını tek tek anlattı. Yetişkinlerde kemik açısı 15 dereceymiş, çocuklarda yaklaşık 50 olurmuş ve yavaş yavaş 15 dereceye inermiş. Oğlumun şu sıralar 30 derece bir açısı varmış, zamanla düzelir dedi. Ayak büyümesini yerinde boy uzamasını normalin üzerinde bulunca, sorun yok merak etmeyin 6 ayda bir kontrol için getirin sizde rahatlayın bizde dedi. Çocuklarda ayakkabı tercihinin nasıl olması gerektiğinden bahsetti, bilekli tarzda olan ayakkabılar ve tabanı kavisli olan ayakkabıları tercih etmeliymişiz. Sıkıntı yaratmayın, çocuğuda bunaltmayın dedi.

Çocuklara yaklaşımıda çok güzeldi. Oğlumla sanki onun akranı gibi konuştu, şakalaştı, ilgilendi. Ve sanırım tıp dünyası yeni bir dr adayına kavuştu, oğluş benden iskelet istiyor artık

Re: İçe basma sorunu

çok iyi yasemin.. bu gelişmeleri öğrenince sizler adına çok sevindim.

nujen21 yazdı:
    çok iyi yasemin.. bu gelişmeleri öğrenince sizler adına çok sevindim.
    Sağol Ebrucum. Dr Ahmet'i yatırarak muayene ediyordu, biryandan bacaklarını / ayaklarını şekilden şekile sokarken diğer yandan da bizimle konuşuyordu. Bu aslında kalçayla alakalı bir durum diyince, gözümün önüne ileriki yaşlarda kalça problemi yaşayan insanlar geldi. Yıkıldım resmen, bittim ben bittim dedim. Çok şükür oğlumun büyük bir rahatsızlığı yokmuş, basma bozukluğu geçecekmiş ve hatta geçmeye başlamış.

Eskiden ne zaman dışarı çıksak yoruldum, kucak derdi. Şimdilerde kucak istemeden bayağı bir yol alabiliyor. Allah yavrularımıza şifa versin, bir insanın evladının hasta olması çok zor.

oğluşum_a yazdı:
    Ne zamandır söylerim oğlumun içi basma problemi var diye. 4,5 yaşına girdi ama hala azalsada tam geçmedi. Geçenlerde Kübra bir forumda Balıklı Rum Hastanesini önermişti. Bugün gittik, gerçekten dr umuz Savaş beyden çok memnun kaldık.

İçe basma daha çok kalçayla ilgili bir durum diyince heralde düşüp bayılacaktık, eşimle donduk kaldık. Dr eşimle bizi öyle görünce yok yok korkmayın, gelin anlatayım dedi, çekti önümüze bir iskelet, kalça kemiğinin doğuştan olan açısını yetişkin bireyin açısını tek tek anlattı. Yetişkinlerde kemik açısı 15 dereceymiş, çocuklarda yaklaşık 50 olurmuş ve yavaş yavaş 15 dereceye inermiş. Oğlumun şu sıralar 30 derece bir açısı varmış, zamanla düzelir dedi. Ayak büyümesini yerinde boy uzamasını normalin üzerinde bulunca, sorun yok merak etmeyin 6 ayda bir kontrol için getirin sizde rahatlayın bizde dedi. Çocuklarda ayakkabı tercihinin nasıl olması gerektiğinden bahsetti, bilekli tarzda olan ayakkabılar ve tabanı kavisli olan ayakkabıları tercih etmeliymişiz. Sıkıntı yaratmayın, çocuğuda bunaltmayın dedi.

Çocuklara yaklaşımıda çok güzeldi. Oğlumla sanki onun akranı gibi konuştu, şakalaştı, ilgilendi. Ve sanırım tıp dünyası yeni bir dr adayına kavuştu, oğluş benden iskelet istiyor artık
    Geçmiş olsun canım. Ece'yi de doktora götürdüğümüzde aynı problemden dolayı, sıkmamamızı onu bunaltmamamızı önermişti. Ayakkabılarını daha dikkatli alıp, 6 ayda bir kontrole getirin demişti...

Evlat başka bir şeye benzemiyor, ben de ilk duyduğumda başımdan aşağıya kaynar sular boşalmıştı...

Geçmiş olsun...

senın bu anlattıklarının uzerıne artık oguzu dr a goturmıcem ...
    cunkı ortopedıst dr larımızdan bır tanesı kı bır tanesı dıyorum dıkkatınızı cekerım tam 4 dr a goturduk.sıze soylenenlerın aynısını dedı ve aynı uygulanması gerekenlerı soledı .
    ustune ustluk artı olarak hanı su kurbaga seklınde kesınlıkle oturmucak yerde oturuyorsa bagdas kurucak .yada ayaklarını uzatarak oturucak dedıydı ...

Blog Girişleri
    1

ice basma derken duztabanligi mi kastediyorsunuz yoksa agagin parmaklarinin ice dogru durmasini mi?
    duztabanlik bizim sorunumuz. bi an once Savas Bey'e goturmek isterim Ilgaz'i.

cigdemay yazdı:
    ice basma derken duztabanligi mi kastediyorsunuz yoksa agagin parmaklarinin ice dogru durmasini mi?
    duztabanlik bizim sorunumuz. bi an once Savas Bey'e goturmek isterim Ilgaz'i.
    Çiğdemcim içe basma ve düz tabanlık birbirinden farklı. Ahmet'te düz tabanlık yok, içe basma var. İki ayağını, ama özellikle sol ayağı daha belirgin bir şekilde ayak parmakları içe bakacak şekilde basıyor. Yürürken ayak parmakları karşıya değil, içe doğru bakıyor. Biraz karışık oldu ama umarım anlamşısındır. Savaş beyden gerçekten memnun kaldık, bizde 2,5 yaşından beri dr dr dolaşıyoruz. Dr larımız birbirinin aynısını söylüyor ama kimse detaylı bilgi vermiyordu. Savaş bey biz sormadan tek tek anlattı, hatta dedimya kocaman bir iskeleti çekti önümüze gösterdi, bundan dolayı böyle oluyor şöyle oluyor diye.

Hastaneyle ilgili tek sıkıntı randevu sistemleri yok, fiş alarak muayene olunuyor. Muayeneler 9'da başlıyor ve biz biraz geç gittiğimiz için oğluş sıra beklerken sıkıldı. Ha bire koridorda volta attık.

Blog Girişleri
    1

Anladim Yasemin, cok sagol. bizimki duztaban. oyuntu normalde var ama ayak basarken yok. duzelebilir mi bilmiyorum.

haftasonu da gorebilir miyiz acaba Savas Bey'i? tam da istedigimiz gibi bir doktor anladigim kadariyla

benimde kızımda aynısı var 1,5 yaşında bende dr.götürdüm ve oturma şeklini bağdaş kurup oturmasını sağlayın dedi ve içi ortopedik destekli bir ayakkabı alın dedi, inşallah hepimizinki düzelir ve bu kalıcaz olmaz.