Toplam 8 sonuçtan 1 ile 8 arasındakiler gösteriliyor.

Bir çocuğun bu kadar duygusal olması normal mi? iyi mi? üzüleyim mi? sevineyim mi?

Son bir-kaç gündür gergin günler yaşıyorum... Bazı ailevi sebepler üstüste geldiği ve ben -artık yoruldum- hissine kapıldığım için...

Ama 6 yıllık anne olarak tecrübe sahibi oldum ve Efe'ye mümkün olduğu kadar hissettirmemeye çalışıyorum... Benim çabalarımın kenarından köşesinden kaçanlarla hissettiği kadarını muhakkak ki hissediyor Efe'cik...

Neyse birkaç gün öncesinden annem Efe'yi 9 günlük tatilde yanına göndermemi istedi, çok özlemiş malum bilenler bilirler Efe'yi o büyüttü çoğunlukla...

Ve biz de Efe'nin de fikrini alarak "peki" dedik... Bugün sabah itibariyle babası Efe'yi Mersin'e anneannesinin yanına götürmek üzere hazırlıklarını yaptı... Efe de bu kararın verildiği andan bu yana inanılmaz bir şekilde "sevinçten havalara uçma" modundaydı...

Sabah kahvaltısından sonra bir sevinçle kalktı ve "ben odama gidiyorum bavulumu hazırlayacağım" dedi, gitti... Bir süre hiç sesi çıkmayınca merakla gittik bakmaya "neler koyuyor bakalım çantasına gizli gizli" düşüncemiz de mevcut tabi...

A a o da ne, bir de ne görelim... Efe yere oturmuş boynu bükük, elince ayıcığı oturuyor... Oğlum niye yerde oturuyorsun diyecek oldum kafasını bir kaldırdı ki gözler şıpır şıpır akıyor... "Hay Allah noldu annecim" dedim sarıldım, zannettim ki bir yeri acımış... O da bana sarıldı sıkı sıkı "annecim burdayken aklım orda kalıyor, ordayken burda" diye diye hüngür hüngür ağlamaz mı???

Neye uğradığımı şaşırdım, ne diyeceğimi şaşırdım... "Bebeğim" dedim, sımsıkı sarıldım, sessiz sesiz akıttım gözyaşlarımı... "annecim gitme istersen, yarın birlikte gideriz" dedim, "olmaz" dedi, "sen şimdi gel benimle" dedi, "maalesef bugün gelemem annecim biliyorsun" diyecektim, sözümün yarısında "tamaaammm tamammmm babaannemmmmm biliyorummmm" dedi... Anlayış mıydı, bıkkınlık mıydı sesindeki çözemedim...

Bir süre öpüşüp-koklaştıktan ve krizi atlattıktan sonra giydirdim, hazırladım... Önce babasının işyerine gideceği için daha mutlu oldu, sorun çözüldü derkeeennnnn...

"Benim bi dakka aşağı inmem lazım hemen geliyorum" dedi koşa koşa gitti... Bir kaç dakika sonra elinde minicik 3 tane yasemin çiçeğiyle geri geldi... "Bu babamııınnnn, bu seniiinnnn, bu da beniiiiiimmm" diyerek dağıttı çiçekleri, kendininkini de gömleğinin cebine koydu... Benimkini verirken de günün sözünü söyledi... "ben ordayken beni unutmayın diye bu çiçekler, ben de sizi unutmayayım diye"

Öptüm, kokladım, okşadım, sevdim, gönderdim, yolcu ettim ve o andan beri de zırlıyorum...

Bi deyin bakalım...

Bu kadar duygusallık iyi bişey mi???

Yoksa...

O'nu zannettiğim kadar koruyamıyor muyum yaşadığımız streslerden...

işte bunlar da 3 tane yaseminimiz...

Re: Bir çocuğun bu kadar duygusal olması normal mi? iyi mi? üzüleyim mi? sevineyim mi?

Ay canım benim a,yerim ben onun hassasiyetini..

büyüdükçe azalacaktır bu gözyaşları

Re: Bir çocuğun bu kadar duygusal olması normal mi? iyi mi? üzüleyim mi? sevineyim mi?

canom yazdı:

Ay canım benim a,yerim ben onun hassasiyetini..

büyüdükçe azalacaktır bu gözyaşları
    İnşallah

Ama bi yandan da "annecim bak sen yorulma diye odamı kendim topladım, giysilerimi çıkarıp yerlere atmadım, duvarları-koltukları boyamadım, çekmeceleri dökmedim, her bi yeri karıştırmadım, seni üzmek istemedim"... hassasiyeti çinde olması gibi bir beklentim olduğunu da itiraf etmeliyim

arkadasim sizdeki gibi bir ayni yasta oglum var cok duygusal olluyorlar anneye ben bir yere göndermiyorum gidersemde hep yanimda olluyor erkek cocuklar anneye düskündür diye biliyorum birde aglama yaniz birakmamaya calis gidilecekse birlikte gidin birde ne ollursa olsun onlari yasadigimiz sitresten uzak tutmaliyiz cocuklari onlar cok hasas dönemdeler etkilenmesinler yarin karsimiza sorunlu birey cikmasinlar öyleyse caktirmicen hic birsey.

5. Re: Bir çocuğun bu kadar duygusal olması normal mi? iyi mi? üzüleyim mi? sevineyim mi?

Allah sağ salim kavuştursun yavruna Ülker'cim.

Efe'yi Mersin'e babası götürdü değil mi? Pek anlayamadım da o kısmı.

Bir de neden gidemedin sen,kayınvaliden hasta mı?

Hastaysa eşin ilgilense de sen de gitseydin ya Efe'yle.

Yani senin annene gidiliyor sonuçta,ne bileyim işte.

Efe'nin haline gelince,duygusal çocuk ve daha küçük annesi,bu şekilde tepki vermesi normal.

Zamanla değişecek,alışacak,o duygusal anların dozunu ayarlayacak.

Endişeye gerek yok.

Esra_Aytekin yazdı:

Allah sağ salim kavuştursun yavruna Ülker'cim.

Efe'yi Mersin'e babası götürdü değil mi? Pek anlayamadım da o kısmı.

Bir de neden gidemedin sen,kayınvaliden hasta mı?

Hastaysa eşin ilgilense de sen de gitseydin ya Efe'yle.

Yani senin annene gidiliyor sonuçta,ne bileyim işte.

Efe'nin haline gelince,duygusal çocuk ve daha küçük annesi,bu şekilde tepki vermesi normal.

Zamanla değişecek,alışacak,o duygusal anların dozunu ayarlayacak.

Endişeye gerek yok.
    Canım, teşekkür ederim umarım gerçekten de endişeye gerek yoktur...

Sorularına yanıt vermeye çalışayım...

Evet Efe'yi Mersin'e babası götürdü, babasının işi de orada zaten... Baba hergün gidip-geliyor...

Ben gidemedim çünkü, evet kayınvalidem hasta, Efe 45 günlükken beyin kanaması geçirmiş, felç olmuştu, hala aynı durumda... Ayrıca kayınbiraderim de hasta, o da hemofili hastası ve tekerlekli sandalyede... Ve ikisi alt-katta, biz üst katta oturuyoruz... Eşim de işe gitmek zorunda olduğu için birimizin burda kalması gerekiyor...

Anneme gidiliyor elbette içim bu konuda rahat... Çok çok iyi bakılcak, çok mutlu olacak, çok gülecek, çok eğlenecek ve hatta şım şım şımartılacak Zaten 6 yıllık ömrünün yarısını orada geçirdi neredeyse, bu konuda sorun yok, O da alışkın, ben de... Ama... Dedim ya sanırım psikolojim bozuk, çok hassasım ben de bugünlerde...

Kaygım, en çok duygusallığıyla alakalı... Yani bu duygusallık normal bir duygusallık mı, yoksa hissettirmemeye çalıştığım stresleri bire-bir hissediyor da ondan mı bu kadar hassas?? Yani beceremiyor muyum saklamayı?

Amaannn ne biliim Esra yaw... Zırladım işte!!

Ne güzel "insan" bir oğlun var...

Benim kızım da çok duygusaldır. Bir arkadaşı biraz sert çıksa hemen incinir. Gözyaşları ince ince akar...
    Bazen diyorum ki keşke bu kadar duygusal olmasaydı, ya incitirlerse onu? Ama bir yandan da bu yaşta bu kadar düşünceli ve duygusal olduğu için onunla gurur duyuyorum...
    Bence şanslıyız. Dİlerim duygusal çocuklarımızın da şansı açık olur

Kayınvaliden ve kayınbiraderinin durumuna çok üzüldüm. Acil şifalar diliyorum onlara . Sana da güç tabii...

melisoli yazdı:
    Ne güzel "insan" bir oğlun var...

Benim kızım da çok duygusaldır. Bir arkadaşı biraz sert çıksa hemen incinir. Gözyaşları ince ince akar...
    Bazen diyorum ki keşke bu kadar duygusal olmasaydı, ya incitirlerse onu? Ama bir yandan da bu yaşta bu kadar düşünceli ve duygusal olduğu için onunla gurur duyuyorum...
    Bence şanslıyız. Dİlerim duygusal çocuklarımızın da şansı açık olur

Kayınvaliden ve kayınbiraderinin durumuna çok üzüldüm. Acil şifalar diliyorum onlara . Sana da güç tabii...
    Çok teşekkür ediyorum...

Ben de dugusallığı konusunda benzer kaygılar yaşıyorum zaman zaman, bir de fena halde kibardır bizim küçük bey... Rica'sız teşekkür'süz lütfen'siz yaşamaz... Bundan da kaygılanıyorum... Çevresi O'na bu kadar kibar olmayacaktır her daim...

Ama gurur da duyuyorum tabi!!! Bunu da saklayamam...