1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Mustafa'nın biyografisi.

Herkese merhaba;
    Ben Mustafa.
    Kocamann Aydogan ailesinin en kücük veliahtı olarak 8 eylül 1997 de dünyaya geldim.Aslında 2 haftam daha vardı dogmak icin ama annem ve babamın kan uyusmazlıgı ve benim sezeryan ile dünyaya gelecegim sebepleri ile dr amcam böyle bir karar almıs.Canakkale özel hastahanesinde,Drum Levent Özcer in yardımı ile dünyaya gözlerimi acıvermisim.Annem bebekliğimi cok güzel anlatır.Öyle yavaş ve öyle sevimdi bir bebekmisimki.Hic uyanmazmısım,hic aglamazmısım.Burnumu sıkar aglatırlarmıs bazen sesimi duymak icin,gaa diye aglardın der annem aglamayı bilmezmisim yani.Ama karnım acıkınca tutun tutabilirseniz.O zaman ortalıgı yıkarmısım.Seni doyurmak icin hicmücadele vermedim diye anlatır annem.Saatlerini bilir ve o satte aglamaya baslardın,Ben de acıktıgın icin agladıgını bildiğimden dolayı hemen doyururdum der.Hala da öyleyim.Bu konuda kiseye sorun yasatmam.ASgzımın tadını biliyorumderim cevremdekilere.Hele sert patatese(patatas kızartması)bayılırım.Cok huzurlu büyümüsüm.Gülmeyi bilir, aglamayı bilmezmisim.Ben 6 aylıkken riccy martinin go go go sarkısı cok ünlü imis ve ben o ayımda elerimi havaya kaldırıp oyun oynarca döndürerek go go go diye ona eslik edermisim.Simdi de oldugu gibi keyfime cok düskün bir bebekmisim dogrusu.Annem anakucagında otururken bacagının birini bir yana digerini öbür yana atarak keyif catardın der gülerek.Bu keyfime düskünlük emekleme ve yürümemi de geciktirmis.9-10 aylık olmama ragmen hala ana kucagında keyif catmam ve emeklemek icin hic gayret etmemem annemi üzmeye baslayınca o cok sevdiğim koltugum saklanmıs.Annemim cabaları ile sıralamaya ve 15 aylık yürümeye baslamısım.1998 aralıgının ilk günlerinde ilk adımlarımı atmısım.Öyle kocaman bir ailem var ki,bir görseniz.Allah eksikliklerini göstermesin hic birinin.Hepsini de cok seviyorum.Aynı binada amcamlar,dedemler,kuzenlerim hepimiz birlikte yasıyoruz zaten.Annem;sabah bir kaparlardı seni aksam eve geldiğin olurdu bazen,bebegimi özlerdim diye anlatır bunu da.Sülalemizin en kücük ferdi benim dedim ya.Benden sonra olacaka bebek ümidi de yok.Benden sonraki en kücük kuzenim de su an 15 yasında.Herkesin bebek özlemi icinde oldugu bir dönemde dünyaya geldiğim icin fazlaca kıymetliyim anlayacagınız.Ama sadece ailemizin mi.Galiba uslulugumun da bunda payı var olsa gerek ki komsularımdan da özel davetler alıyroum biliyormusunuzMustafa oynamaya gelsin,mustafa kahvaltıya gelsin diye hergün birileri davet eder beni.Böyle sanslı bir cocugum iste.Bu kadar sevgi herkese nasip olmasa gerek.1 yıldır evimi daha cok sever oldum ama.Düztabanlıgımdan dolayı yürümeyi cok sevmemem ve elektroniklere olan merakım evimi daha cok sevmeme neden oldu.Simdi daha cok arkadaslarım bize geliyor.Annem bu konuda cok anlayıslı.Her gün bir sürü cocuk geliyor evimize.kimi istersem hemen cagırıyor.Bazıları cok yaramaz olup evimizi cok dagıtabiliyor ama annem hic kızmaz.İnternette sörf yapmayı cok seviyorum.Cocuk siteleri arasında gezmeyi.Hele oyunlar oynamaya bayılıyorum.Tam bir Harry potter hayranıyım.Filmlerini ezberleyene dek izledim.İste ben buyum.Size anlatmak icin aklıma gelenler bunlar...Daha sonra aklıma gelen seyler olursa yazıma ekleyecegim.Herkesi cok seviyorum.Mustafa...

NOT:Acele yazıldıgı icin imla hataları ve düsük cümleler olabilir.bunları düzeltmeyi yazar arkadaslarımızdan rica ediyorum.cümleleri de degistirebilirler.icerik belli zaten.Bu yazıyı diledikleri gibi süsleyebilirler.Sevgilerimle.

devamı..

Konusmaya cok erken baslamısım.Ve cok enteresan konustun der annem.kelimeleri ters söylermisim biliyormusunuzSüte futga;pilava liyav;salataya minimini,yogurda apu,park a gapk;ayakkabıya apka,kendi adıma mucfa,suya futu dermisim mesela.normalde bu falan der cocuklar ama ben futu dermisim

(bunu aralara bir yerlere yerlestiririz sanırım.

3. Re: Mustafa'nın biyografisi.

sevgili Gulnur
    Cimi bey uyuyunca biyografiyi kopyeliyecegim, site hazirlanmaya yakin da duzenlerim...mailini aldim, dediklerine dikkat edecegim...
    sen kafani birseylere takma olur mu, yavas yavas hepsini halledecegiz
    bana her konuda mail atabilirsin...
    sevgiler

Re: Mustafa'nın biyografisi.

Cook tesekkür ederim Cemileciğim..Hersey gönlünce olsun insallah.

Sevgili Gülnur;

Belki Cemile sana söylemiştir, haberin vardır, Mustafa'nın sitesinin Mesaj Panosunu ben hazırlıyorum, Bu mesaj Panosunun üstüne Mustafa içinde bir Banner hazırlayacağım. Ben düşündüm de bu Banner'a Mustafanın bir yüz resmini kullanmak istiyorum (Mina'nın sitesine de böyle bir şey-güneşin içinde Minanın yüzü- var) , bana Mustafa'nın bir iki tane yüz resmini gönderebilir misin?

canan.cakir@denizbank.com

Sevgilerimle
    canan

6. Re: Mustafa'nın biyografisi.

Gülnur,

Konuyla bir ilgisi yok ama fazla dağılmasın diye buraya yazıyorum.

Yahoo da bir mail grubu var. www.turkquad.com sitesinden girip, gruba üye ol bölümünü tıklayarak üye olabilirsin.

Bu grup içinde, Duchenne li gençler var. Sana aktaracakları olabilir.

Sevgiler,

7. Re: Mustafa'nın biyografisi.

arkadaşlar,
    hadi bir an önce bize de mustafa ile tanışma şansını tanıyın. siteyi 4 gözle bekliyorum. Sizleri tanıdığım kadarıyla zaten ne kadar güzel bir site olacağını biliyorum. Allah beyninize, kalbinize, elinize kuvvet versin de biran önce orda da görüşelim.
    sevgiler;

Sevgili Canan;
    İnan bilmiyordum.hepinize cok tesekkür ediyorum.Fotografları daha o gün verdim biliyorsunuz netcafe ye ama hala gelmedi.Bu gün aradım ve istedim;aksama kadar zaman var, bekliyorum.Ne zormus sunları taramak ve cd ye kaydetmek yaa.Yüz fotografları da var icinde sectiklerimin.

Sevgili Yonca http://www.turkquad.com/ adresine giremedim.Acaba baglantımdamı yoksa adrestemi bir sorun var.Tekrar tekrar deneyecegim ama sen de bir göz at istersen.

Sayet bu gün gelirse bu aksam resimleri Cemilenin mailine yollayacagım.Ben de Mustafa da sonsuz bir merak ve heyecanla bekliyoruz sitemizi.Hele Mustafa; daha olmadı ya ikna etmek oldukca güc oluyor Hepinize tekrar tekrar tesekkür ediyorum.Sevgilerimi yolluyorum.

Sevgili Gülnur

Cemileye iki iş olmasın, bir iki tane yakın çekilmiş resmi doğrudan benim e-mail adresime yollarsan daha kolay olur.

mail adresim bir önceki mailde var

Sevgilerimle
    canan

Peki.Senin mailine yollayacagımCook tesekkür ediyorum.Sevgilerimle.