Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. galatasaray mezunları mine-dafne diğer arkadaşlar fikirleriniz lazım

galatasaray koleji hk. bilgi istiyorum
    lise düzeyinde eğitim nasıl dur bu saçma bir soru oldu da
    yatılı kalınır mı yatılı okuyabilir mi lise çağında bir çocuk şartları nasıl
    ileriki dönemde fransızca eğitim veriyor olması bir dezavantaj yaratır mı yaratıyor mu
    fransızcanın yanında ingilizce eğitim de veriliyor mu
    ayrıca lise düzeyinde profesyonel anlamda galatasaray klübü ile (örneğin basketbol takımı) sizin okul aynı mı
    yani bunu bilmiyorum belki de saçma bir soru ama
    neden soruyorum
    oğlum başarılı bir öğrenci ve şu anda adana da da galatasaray minikler takımında lisanslı oyuncusu
    sırf basketbol kariyeri yapabilmek adına galatasaray kolejini kafasına koymuş
    yani galatasarayı seçtiğimizde hem eğitim hem de spor anlamında yapmayı düşündüğü kariyer için doğru bir adım atmış olur muyuz
    ben sadece mineyi biliyorum
    bu okul mezunu veya ilgisi bilgisi olan tüm arkadaşlarımın fikirlerini bekliyorum

Re: galatasaray mezunları mine-dafne diğer arkadaşlar fikirleriniz lazım

lisesini bilmiyorum. geçen sene bir yakınım galatasaray ünv.kazandı. fransızca görmediği için hazırlık okudu. sınıfın ikinci başarılı çocuuuğuu.. yurtta kalıyo.
    bursla fransaya gitti. maddi açıdan zorlanıyo diğer arkadaşlarına göre. niye bunu atlattım. belki biri özel sekt burs vermek ister.

Sorularına cevap veremiyeceğim, bilgim yok ama, Galatasaray lisesine girebilmek için, Türkiye'nin en başarılı 100 civarında öğrencisinden biri olmak gerekiyor. Şu anda 6-7-8 . sınıf ders notlarının 100 olması, sbs sınavlarından Türkiye içinde en yüksek puanı alan kişilerden olması gerekiyor Çocuğunuzun istediğini başarıp Galatasaray'a girmesini dilerimTabi benim oğlumun da

4. Re: galatasaray mezunları mine-dafne diğer arkadaşlar fikirleriniz lazım

Yeşim_Yıldırım yazdı:
    Sorularına cevap veremiyeceğim, bilgim yok ama, Galatasaray lisesine girebilmek için, Türkiye'nin en başarılı 100 civarında öğrencisinden biri olmak gerekiyor. Şu anda 6-7-8 . sınıf ders notlarının 100 olması, sbs sınavlarından Türkiye içinde en yüksek puanı alan kişilerden olması gerekiyor Çocuğunuzun istediğini başarıp Galatasaray'a girmesini dilerimTabi benim oğlumun da
    burslu okuması için değil mi bu verdiğin kriterler
    bi de her parası olan sınavda makul bir puan alarak paray bastırarak ta kayıt oluyor mu acaba??

batunun şu anda ki durumu oldukça iyi 13 bin kişi içinde 1.ciliği göğüsledi geçen türkiye genelinde bir sınavda
    tabi aynı şekilde başarısı devam edecek mi bilinmez tabi ama hayırlısı
    benim endişelendiğim sadece basketbol kariyeri yapabilmek adına bizden uzakta yatılı okumayı göze alabilmesisadece
    ve tercihini galatasaray dan yana kullanacağını biliyorum
    acaba doğru yapar mıyızz
    tüm çocuklarımız için başarılı sağlıklı hayırlı bir gelecek diliyorum ben

5. Re: galatasaray mezunları mine-dafne diğer arkadaşlar fikirleriniz lazım

bizim için önemli bir öne çekme hakkımı saklı tutaraktan öne çekiyorum izninizle

Galatasaray liseli degilim.

Ama kanımca Galatasaray klubunde oynamak icin Galatasaray lisesine girmek hurma yemek icin hacca gitmek gibi...
    O okula yegeniniz girebilse onunde bambaşka dunyalar da acilabilir. Umarim ki girer. Yeşim'in dedigi gibi Turkiye'deki en başarılı 100 ogrenciden biri olmasi gerekiyor. Burslu/burssuz diye bir şey yok. Orasi zaten devlet lisesi.

Ustelik de klup ve okulun baglantili oldugunu bile dusunmuyorum.

Bence klubun web sitesine girip lisansli oyuncu olma şartlarini inceleyin.

Bizi de sonuctan haberdar edin. Yegeninize başarılar...

baps yazdı:
    Yeşim_Yıldırım yazdı:
    burslu okuması için değil mi bu verdiğin kriterler
    bi de her parası olan sınavda makul bir puan alarak paray bastırarak ta kayıt oluyor mu acaba??

batunun şu anda ki durumu oldukça iyi 13 bin kişi içinde 1.ciliği göğüsledi geçen türkiye genelinde bir sınavda
    tabi aynı şekilde başarısı devam edecek mi bilinmez tabi ama hayırlısı
    benim endişelendiğim sadece basketbol kariyeri yapabilmek adına bizden uzakta yatılı okumayı göze alabilmesisadece
    ve tercihini galatasaray dan yana kullanacağını biliyorum
    acaba doğru yapar mıyızz
    tüm çocuklarımız için başarılı sağlıklı hayırlı bir gelecek diliyorum ben
    Hayır, bu yazdıklarımın bursla ilgisi yok. Zaten GS lisesi paralı(özel) okul değil.Sadece sınavla öğrenci alıyor, ve Türkiye'nin en yüksek puanla öğrenci alan lisesi. Robert kolej'den daha yüksek puanı. Yıllık kontenjanını da düşünürsen , öğrencinin Türkiye genelinde ne kadar başarılı olması gerektiğini de anlarsın.Puanının bu kadar yüksek olmasının nedenlerinden biri de, parasız okul olması zatenGalatasaray spor klüplerinden birinde olması, liseye girişte hiç etki etmiyor. Herkes gibi sınav ve okul puanına bağlı olarak girebiliyorlar ya da giremiyorlar. Bunun kesinlikle biliyorum, çünkü oğlum da GS 'da sutopunda

8. Re: galatasaray mezunları mine-dafne diğer arkadaşlar fikirleriniz lazım

Berna01 yazdı:
    Galatasaray liseli degilim.

Ama kanımca Galatasaray klubunde oynamak icin Galatasaray lisesine girmek hurma yemek icin hacca gitmek gibi...
    O okula yegeniniz girebilse onunde bambaşka dunyalar da acilabilir. Umarim ki girer. Yeşim'in dedigi gibi Turkiye'deki en başarılı 100 ogrenciden biri olmasi gerekiyor. Burslu/burssuz diye bir şey yok. Orasi zaten devlet lisesi.

Ustelik de klup ve okulun baglantili oldugunu bile dusunmuyorum.

Bence klubun web sitesine girip lisansli oyuncu olma şartlarini inceleyin.

Bizi de sonuctan haberdar edin. Yegeninize başarılar...
    yeğenim değil bu söylediklerim oğlum için
    mesela itü nün basketbol takımı ile üniversitesi arasında bir bağ yok mu onun gibi birşey düşünmüştüm
    ama araştıracağım sağol

Galatasaray lisesinde böyle bir bağ olduğunu zannetmiyorum. Ama eğer oğlun lisanslı sporcu olursa, bazı özel okullardan burs alabilir

galatasaray lisesi sınavla öğrenci alan bir devlet okulu.
    kulüple organik bağı var.
    kulübe geçişlerde öncelik tanınır.
    ama okula girişlerde kulüplü olmanın bir avantajı yoktur.

şu anda devlet okullarının içinde en iyisidir.

mezunlar ingilizce fransızca ve italyanca öğrenmektedirler.
    galatasaraylılık okul bitince bitmez.
    çocuk mezun olduğu gün 13.sınıfa yani mezunlar derneğine törenle üye yapılır.

sosyal bağları son derece güçlü bir okuldur.
    sırf bu yönden bile tercih edilmektedir.

üniversite sınavlarında 2 senedir şampiyonlar gsl den çıkmaktadır.