1. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 42 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Cocuklariniz kaç yasinda arkadaslarinda (ya da arkadaslari sizde) uyumaya basladilar ?

Bilmiyorum sizin cocuklar kac yasinda basladi ama Leo bir süredir arkadasimda uyuyayim, o bende uyusun deyip duruyordu. Bir kaçi da birbirinde kalmis kreste, ana okulunda anlatmis galiba. Neyse yakin arkadasi Yannick bu gün bizde.

Babasi aksam 18.30 da birakti. Biraz oynayip yemek yedik. Sonra karneval kiyafetlerini giyip su bizim meshur disco odasinda oynadilar.

Sonra saat 20:30 gibi ben artik dis fircalama pijama giyme vakti geldi dedim.
    Yannick bez getirmis. Bez giyiyorum gece dedi..iyi dedim. cocuk utanmasin diye de cok fazla üzerinde durmadim.

Cocuk Leo'yla yasit, ikisi de subatta 6 yasini doldurdu ve bu cocugun 10 cm falan boyu daha uzun olunca, bana bez olayi tuhaf geldi. Leo da cok düzgün bir cocuk, 3 yasini doldurmamisti annem geldi bende 3 ay kaldi, bezi attik o gün bu gündür, Leo yatigina hic kacirmadi.

Pijama giyindiler, Dis fircaladik. Odada yastik falan atiyorlar deliriyorlar. 21.15 e kadar falan izin verdim oynasinlar diye.

Sonra Leo asagi geldi Yannick'in bezi yirtildi dedi. Haydaaaa evde bez yok. Baktim kilot gibi bezlerden ama kenarlar ince ya oradan yirtilmis. Oraya bir dügüm attim artik. Sonra kitap okudum.

21:45 gibi uyudular. Leo yataginda, Yanic Leo'nun odasinda yer yataginda.

Yarin sabah kahvaltidan sonra 11 gibi cocuk evine gidecek. Baya iyi gecti. Bakalim belki Leo'da arkadaslarinda kalmaya heveslenir..

Siz ilk defa ne zaman böyle yatili birakmaya yada almaya izin verdiniz?

2. Re: Cocuklariniz kaç yasinda arkadaslarinda (ya da arkadaslari sizde) uyumaya basladilar ?

Tuğcanın ilk yatılı misafiri ailece görüştüğümüz aile dostlarımızın oğlu Ladin di.Sanırım 8-9 yaşındalardı.Oda Ladinlerde kaldı sonra.Okul arkadaşları Yiğit ve Orkun 6.sınıftan beri birkaç kez bizde kaldılar.Ben ilk kez bu yıl 8.sınıfta Yiğitlerde kalmasına izin verdim.Biraz titiz bir anneyim bu konuda.Rahat annelerden olamıyorum.

Re: Cocuklariniz kaç yasinda arkadaslarinda (ya da arkadaslari sizde) uyumaya basladilar ?

Bizimki 10.5 yasinda sleep over yok Bir arkadasi geldi 2 kez kaldi ama ben birakmadim Mert i..Zaten o arkadasi da Thailand a gitti burada degil artik..

Ben sevmiyorum boyle seyleri.. Bilmem nekadar daha tutabilirim evde ama enazindan beni dinledigi surece gondermeyecegim

4. Re: Cocuklariniz kaç yasinda arkadaslarinda (ya da arkadaslari sizde) uyumaya basladilar ?

Baturay 10 yaşında.
    Henüz kimsede yatılı kalmadı.
    Bilmiyorum ne zaman izin veririm ama bence daha çok erken Deniz.

Re: Cocuklariniz kaç yasinda arkadaslarinda (ya da arkadaslari sizde) uyumaya basladilar ?

selin henüz çok küçük ama byüdüğünde de sanmam yollayacağımı..deers çalışma vs..olur ama kalma konusunda çok zor olur..

ben bile 1 arkadaşamını evinde kaldım oda bir defaya mahsus..hayatım boyunca hemde..

ileride neler olur bilemem büyük konuşmak istemem ama;göndermem için bayağı ikna etmeleri gerekir herhalde

6. Re: Cocuklariniz kaç yasinda arkadaslarinda (ya da arkadaslari sizde) uyumaya basladilar ?

peki evde kalmasini istemeyen arkadaslar,
    örnegin izci klübünde hafta sonu yatili kalmasina izin verirmiydiniz?

biz izci klübüne bir kac kez devam ettik, ama ne yazikki leo alismadi daha, o nedenle gecen günkü yatili hafta son aktivitelerine göndermedim.

ama gönderebilmeyi tabiki cok arzu ederim.

Ne gibi bir sakinca gördügünüz icin arkadaslarina göndermiyorsunuz?

Valla bana kalsa delikanlı olana kadar istemem kimsede kalsın. İnsanların karanlık yüzlerini dışarıdan anlamak imkansız. Ama arkadaşları gelsin isterse.

Deniz.. yazdı:
    peki evde kalmasini istemeyen arkadaslar,
    örnegin izci klübünde hafta sonu yatili kalmasina izin verirmiydiniz?

biz izci klübüne bir kac kez devam ettik, ama ne yazikki leo alismadi daha, o nedenle gecen günkü yatili hafta son aktivitelerine göndermedim.

ama gönderebilmeyi tabiki cok arzu ederim.

Ne gibi bir sakinca gördügünüz icin arkadaslarina göndermiyorsunuz?
    bu yaştaki kızımı oralarada göndermem..

arkadaşlarına göndermem sebebime gelince:

ortamın günden güne artk güvensiz hale gelemsi,en yakın akraba,komşu vs..nin yaptıkları ve yapacaklarını düşündüğüm şeyler..

ya belki dersin bu düğşündülerin olacaksa başka zamanda ve yerde de olur..fakat ne demişler "tedbir senden taktir allat'tan "diye

bir nevi tedbir olayı diye düşün sende

elif74 yazdı:

Valla bana kalsa delikanlı olana kadar istemem kimsede kalsın. İnsanların karanlık yüzlerini dışarıdan anlamak imkansız. Ama arkadaşları gelsin isterse.
    arkadaşları gelsin ama kalma konusunda asla zorlmam..kalmamaları hatta daha iyi bile olaiblir

10. Re: Cocuklariniz kaç yasinda arkadaslarinda (ya da arkadaslari sizde) uyumaya basladilar ?

elif74 yazdı:

ciddi mi? yani cocuklarinizin arkadaslarinin ailelerinin sapik olmasindan mi süpheleniyorsunuz?

tabiki bu insanlarda kalmasina izin vermeden önce bende aileleri yakindan taniyorum.
    ben bu aileyle 3 yildir tanisiyorum. zaten kadin kresimizn yöneticilerinden. esi de cok tatli bir adam. sürekli gelip gidiyor cocuklar kres cikisi oynuyorlar 8de almaya gidiyoruz.

ya tam tersi olsa, 12-13 yasina kadar izin vermeyip sonra da ipleri elinizde tutamadigiz zaman, cocuguuz hic bilmedigiz insalarda kalsa?
    bence iste bu saglikli olmaz.

böyle korumacilikla nereye kadar kötülüklerden korunur ki cocuk. cocuklari kötülüklerden korumanin daha iyi yolu risklere karsi bilinclendirmekten geciyor bence.