1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

2 el bebek eşyaları hakında öneriniz var mı?

Merhaba,
    Bildiğiniz gibi Hem sitemizde hemde internette diğer başka sitelerde 2 el bebek eşyalar satılık ilanları var.

Biraz düşününce bazı eşyaların 2. el alınması oldukça mantıklı geliyor bana. Örneğin: Çocuk arabası, mama masası ana kucağı , veya oto koltuğu gibi.
    Çünkü bu eşyalar zaten belli bir süre kullanılıp bir daha kullanılmayacak eşyalar.
    2. el almak daha avantajlı olmaz mı ?

Bu tip eşyaları 2. el alıp, kullanan arkadaşlar bu fikri önerirler mi bana?
    Veya bu tip eşyaları yeni alan arkadaşlar "en iyisi yenisini almak, zaten yeterince yıpranıyor ve eskiyor, 2. el ürün kullanışsız mı olur" mi der?

Re: 2 el bebek eşyaları hakında öneriniz var mı?

vaktim olsa bu işi yapıcam ben ,bir dükkan tutup ama olmuyor işte,zaman yok...sermaye yok falan...

neden 2. el kötü olsun...kızım kocamın ve abisinin kullandığı mama sandalyesinde yemek yiyor hala...yani yaklaşık 39 senelik))

bilmem anlatabildim mi...

Gülcecim ben Sude'Nin mama sandalyesini 2.el aldım internetten. Fotoğraf albümüzde resmi var.. PerPerego marka..
    Yenisini almaya kalktığımda yerlileri pek güvenirlir ve dayanaklı bulmadım diğerleri de o zaman bana göre pahalı gelmişti.
    Ben 2.el aldım gerçi Sude pek oturmuyor, otursada hemen kalkmak istiyor..
    Ben tavsiye ederim, aldığım ürün fazla yıpranmış değildi güzelce temizleyince herkes yeni zannetti..
    Sevgiler...

Gulce, 2. el almaman gereken tek sey oto koltugudur.

saniyorum geri kalan her seyi 2. el alabilirsin

bol sans

Merhaba gulce!

Bence cok iyi yapmissin ,bende cocuklarimin bazi esyalarini 2.elden aldim. Hem neolacakki zaten ,bebis lerimiz böyle seyleri nekadar kullaniyorki?? hatta böyle seyler zaman la bütce yönündende karli oluyor

oto koltuğunun 2. elini neden önermiyorsunuz?

selam;
    oto koltuğunun 2. elini neden önermiyorsunuz?

teşekkürler

7. Re: 2 el bebek eşyaları hakında öneriniz var mı?

bence hersey 2. el kullanilabilir... bakmak görmek gerek...
    biz burada kiyafetleride arkadaslar arasinda birbirimize veriyoruz cünki cocuklar cabuk büyüyor ve eskitemiyorlar
    araba koltugu da dahil buna

Re: oto koltuğunun 2. elini neden önermiyorsunuz?

Gülcecim buna ben cevap veriiim.
    Genelde her oto koltuğu aldığında kullanım talimatlarında özellikle bu belirtilir.Nedeni ise kullanılmış oto koltuklarının güvenlik ayarları , kayışları , kilitleri muhakkak yeni olmalı ve kullanılan araba'ya göre tamıtamına ayarlanmış olmalı.Kesin güvenlik için bunu şart koşuyorlar.Üstelik herhangi bir kazanın ardından bu kayışların ve kilidin de darbe alabileceği ve bozulabileceği düşüncesiyle derhal değiştirilmesini tavsiye ediyorlar.Bunun yanısıra çeşitli tip ve boyda araba koltukları olduğu için aarabana ve çocuğuna giden en uygun tipi alman da gerekiyor.İşte bu yüzden.....

Birçok bebek eşyası uzun ömürlü olmakta. Benim kullandığım karyola, ki benim için marangoza ısmarlama yaptırılmış, son zamanlara kadar duruyordu, annem benim çocuk doğuracağımdan umudu kesip birine vermiş. Benden sonra iki tanıdığın çocuğu daha uyumuştu içinde. Mama sandalyem, pusetim de öyle. Onlar zamanında kuzenlerime verilmişti. Portbebe dahil, benim birçok eşyamı saklamış annem. Çoğu giysi olan bu eşyaları Alev kullandı ve kullanıyor hala... Tabii, tasarruf etmek amacıyla değil, duygusal bağ nedeniyle korunmuş ve kullanılan nesneler bunlar. Babam nümizmat-antikacıydı, annem de geçmişe çok bağlıdır... Şaka bir yana, ikinci el çocuk eşyaları neden satılmasın ya da satın alınmasın? Buralarda ve başka Avrupa ülkelerinde çok yaygın. Özel dükkanlar var, yalnızca ikinci el bebek ve çocuk eşyaları satan. Ayrıca arkadaşlar ve dostlar birbirlerine veriyorlar, ya ödünç ya da bir üçüncü ele aktarmak üzere. Cumartesi bir arkadaşımızın kızının doğumgünü var. Armağanımızı aldık, ancak bunun yanında kocaman bir poşet giysi götürüyoruz. Bu giysilerin çoğu Alev'e başkalarından devrolmuştu. Hala çok iyi durumdaklar. Biz buralarda bu aktarım sistemini çok doğal bulurken, bazılarına garip gelmekte. En yakın Türk arkadaşımın ablasının bebeği oldu geçenlerde, ABD'de. Doğuma giden arkadaşım kendi oğlunun çok özel ve güzel giysilerinden bir bölümünü ablasının yeni doğan oğluna götürmüş. Ablası epey alınmış, 'kusura bakma, ben antika meraklısı değilim, bilmiyor muydun,' diye yorum yapmış. Arkadaşım çok üzülmüş tabii... Bana gelince, ben Alev'in birçok giysisini kimseciklere veremiyorum, saklıyorum. Alev'in çocuklarına... Oyuncaklarından bir bölümünü de saklayacağım...

Türkiye'de bu sistem geliştirilebilir, ikinci el satan dükkanların sayıları artabilir. Ancak dikkat ettim sitedeki ilanlara, fiyatlar ÇOK YÜKSEK!!! İkinci eldeki amaç kar payını fazla tutmak olmamalı. Burada çok iyi durumda ikinci el bir puset 10-15 euroyken, Türkiyede 70-80 milyon! Bir çift bot 20 milyon, burada en çok 5 euro... İkinci elin çekici olabilmesi, yaygınlaşması için fiyatların da uygun olması gerekir. Ne de olsa adı üstünde, 'ikinci el.' Markası ne olursa olsun...

merak ettim

şu 39 senelik mama sandalyesini merak ettim...
    ne mutlu dafneye ..herkese nasip olmaz bu...
    sevgiler