1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. astım broşit ve allerjik rinit

sevgili okuyucular..oğlumun geçen yıl bir soğuk algınlığı sonrası başlayan sık olmayan ( özellikle performans sonrası ve gece uyku halinde) öksürüğü doktorlarımızın balgamını atacak düşüncesi ile verdiği nac200, asist gibi ilaçlarla 7 ay kadar sürdü. Sonrası bir pazar günü öksürükle boğulacak gibi olan oğluma başka bir doktor astım bronşit ve allerjik rinit tanısı kondu. Tedavi Sonrası hastalığı verlen singulair, fluxitide ve ventolin şurup ile bir miktar düzene girdi.Ancak bu arada bu kışı da süreki hasta, ilaç kullanarak(antibiyotik) ve zaman zaman artan öksürükle geçirdik. Hatta hastalık tetiklemesi ile 2 kez hastaneye yatmak zorunda kaldık.Bu son yatış tedavisi sırasında ise öksürükte 5 günlük yoğun astım bronşit (+direkt kortizon) ve antibiyotik(2 adet macrol + adı şu an için aklıma gelmedi), auris şurup (bu şurubun balgamı kuruttuğu bu sebeple astım tedavisi sırasında kullanılmaması gerektiği başka bir doktor tarafından söylendi?) tedavisine rağmen bir iyileşme kaydedilemedi.Bu sebeple oğlumu yanlış tedavi düşüncesi ile kendi isteğimle hastaneden çıkardım(yanlış yapmış olabilirim)ve başka bir hastaneye götürdüm. Burada ise hafif-orta şiddette bir atak olduğu ve hastaneye yatmasına gerek olmadığı söylendi. Şu an için evde; günde 4 sefer 3 puf ventolin ve 2 puf pulmicortla birlikte macrol şurup(10 gün kullanacağız), asist ve nazonax (yanlış hatırlıyor olabilirim-allerjik rinit için) vermeye devam ediyoruz. Ancak çocukta herhangi bir iyileşme görülmüyor ve tedavi süresi 9 gün oldu. Bu da bizi anne baba olarak çok üzüyor. Çocuğun konuşmaya başlarken bile öksürüğe kapılması, gece uykularının hem onun için hem bizim için kabusa dönüşmesi bizi çok üzüyor. Bu bağlamda doktorlarımızın başka tedavi şekli yok, ilaçları bunlar dediği hastalığımız için başka neler yapabiliriz. İlaç dozajları ne olmalı veya alternetif ilaçlar varmı. Keçiboynuzu kürü denilen şey çocuklar için uygunmu. Ne yapacağımzı şaşırmış durumdayız. Çan gibi ufak bir ilçede yaşıyor oluşumuz da elimizi kolumuzu bir ölçüde bağlıyor. Tavsiyelerinizi bekler, ilginize şimdiden minnettarlarımı sunarım. Sağlıcakla kalın..

Re: astım broşit ve allerjik rinit

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki, gece uykusu nedir bilmezdik biz. Oğlumun öksürüğünden çok çektik. Çok çeşitli hastane ve doktorlara gittim. Alarji teşhisi konabildi sonunda. Yiğenimde de alarjik astım var ayrıca. Alerji türü öksürüklere bitkisel olarak pek birşey fayda etmiyor. Size dr. ismi önerebilirim ama.

1- Ablam bu doktora kızını muayene ettirdi. Alerjik astım idi yeğenim ve çok şükür düzeldi. O zamanlar bu doktor Çapa Alerji Anabilim Başkanıydı.
    Prof. Dr. Mehmet Aytuğ Akkor
    Tel: 0212 528 43 73 - 511 56 64

2- Bizim gittiğimiz dr.
    Doç. Dr. Sami Öztürk
    Normalde Gata da çalışıyor. Ama Hafta içi saat 16.30 dan sonra Ümraniye deki Erdem Hastanesin de bulunuyor.

3. Re: astım broşit ve allerjik rinit

çok teşekkürler tavsiyeniz için..bu pazartesi Marmara Ün.'den Prof.Dr.Elif Dağlı'dan randevu aldık oraya götüreceğim. O zaman kadar beklemek bile çok zor geliyor. İnşallah birileri dermanımız olur. Çok sağolun gerçekten..

4. Re: astım broşit ve allerjik rinit

Arkadaşım genel foruma açarsanız forumu orada bizler de size cevap yazabiliriz

Merhabalar,
    bu konunun devami baska bir baslik altinda mi acaba?tedavi sonuc verdi mi?son durum hakkinda bilgilerinizi paylasir misin acaba?
    tesekkurlerimle,

6. Re: astım broşit ve allerjik rinit

Oldukça detalı bilgiler var bu forumda:

geçmeyen öksürük

7. Re: astım broşit ve allerjik rinit

Kızım da vardı 1 yaşında başladı 3,5 yaşında iyileşti sayılır.Asla tamamen geçmez diyorduk ama şimdilik geçti dedi doktor.
    İleride ortaya çıksada küçükken çok ağır seyredermiş bu allerjik durumlar.
    İlaç dışında ıhlamur verirdim ama aktardan alınan.Günde 2 biberon yarısı suyla karışık içirirdim.Nefesi rahatlar, öksürüğü azalırdı.Gece rahat uyurdu.Çocuğunuz 1 yaşında küçükse daha az verin.
    Keçi boynuzu pekmezi her sabah bir tatlı kaşığı allerjik astımı tedavi edermiş onu da hep veririm hala.
    İçmezse yemeğine katardım.
    Evde halı hiç yok, oda parfümü asla yok, giyisiler dışarda açık havada kurutulur herşey 60 derecede yıkanır en az ve peluş ve yünlü herşey yasak.
    Evde fazlalık ne varsa attım havalandırması kolay oluyor, bir kamyon eşyayı dağıttım neredeyse 3 yılda.
    Halılar asla ıslak silinmeyecek kururken çocuğa zararı oluyor. Daha yazacağım.

8. Re: astım broşit ve allerjik rinit

Evi hergün havalandırmak önemli, deterjan kokusu almasın diye arap sabunu ile temizlik yapardım.Gardolabını boşaltıp başka yere taşıdık uyuduğu odada fazla eşya ve oyuncak bulunmamalı ve kapısı hafif aralık kalmalı uyurken hava alsın oda diye.
    Fazla yastık kırlent içi pamukla dolu ne varsa atın yani temizlenmesi zor olan şeyleri.
    İlaçlar alınmalı ama bu önlemleri de alsanız daha iyi biz öyle atlattık sanki.Ama başka bir eve gittiğimizde bizim sağladığımız şartlar olmayınca yine öksürdüğünü farkettim.
    aynı şartları sürdürüyorum.Tozdan ve pis havadan koruyorum.
    Ihlamur ve pekmeze devam ediyorum.Durum şimdilik çok iyi diyebilrim.
    Doktor ise sadece 1 hekime devam ettik.Çok doktor aklımı karıştırır dedim hem çocuk ta yorulmasın diye
    Çok geçmiş olsun.

biz de yaklasik 2 yasindan itibaren allerji var..ev tozu akarlarina,bahar aylarinda bir miktar da polenlere..onceleri reaktif hava yolu,allerjik rinit gibi isimler kondu ama aslinda allerjik astim.hepsi ayni uc asagi bes yukari.

suan alti yasinda oglum ve halen bazi ilaclari kullaniyoruz.doktoru en son asi tedavisi onerdi ben istemedim.televizyonda akupunkturun cozum oldugu soylendi iki bucuk aydir devam ediyoruz akp.a ve bir gogus hastaliklari docenti ile de iletisim halindeyiz.

arkadaslarin yazdiklari dogru tuylu,pelus oyuncak hali kilim yasak.ozel yastik yatak kilifi aldik iki yil evvel gece oksurukleri ciddi azaldi.
    evde hali/kilim hicbir sey yok.camasirlari sabun tozu ile yikaniyor.kesinlikle o evdeyken supurge acilmamali yada kuru toz alinmamali.

bizim durumumuz cok sukur onceye nazaran daha iyi diyebilirim.
    fikir alis verisi yapmak isteyen olursa cekinmesin sorsun lutfen.

soz konusu minik yavrular olunca..allah beterinden saklasin elbette ama biraz zor bir durum.

la_belle yazdı:
    Oldukça detalı bilgiler var bu forumda:

geçmeyen öksürük
    belirttiginiz forumu inceliyorum..faydali oldu tesekkur ederim