1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. astım bronşit ve allerjik rinit

sevgili okuyucular..oğlumun geçen yıl bir soğuk algınlığı sonrası başlayan sık olmayan ( özellikle performans sonrası ve gece uyku halinde) öksürüğü doktorlarımızın balgamını atacak düşüncesi ile verdiği nac200, asist gibi ilaçlarla 7 ay kadar sürdü. Sonrası bir pazar günü öksürükle boğulacak gibi olan oğluma başka bir doktor astım bronşit ve allerjik rinit tanısı kondu. Tedavi Sonrası hastalığı verlen singulair, fluxitide ve ventolin şurup ile bir miktar düzene girdi.Ancak bu arada bu kışı da süreki hasta, ilaç kullanarak(antibiyotik) ve zaman zaman artan öksürükle geçirdik. Hatta hastalık tetiklemesi ile 2 kez hastaneye yatmak zorunda kaldık.Bu son yatış tedavisi sırasında ise öksürükte 5 günlük yoğun astım bronşit (+direkt kortizon) ve antibiyotik(2 adet macrol + adı şu an için aklıma gelmedi), auris şurup (bu şurubun balgamı kuruttuğu bu sebeple astım tedavisi sırasında kullanılmaması gerektiği başka bir doktor tarafından söylendi?) tedavisine rağmen bir iyileşme kaydedilemedi.Bu sebeple oğlumu yanlış tedavi düşüncesi ile kendi isteğimle hastaneden çıkardım(yanlış yapmış olabilirim)ve başka bir hastaneye götürdüm. Burada ise hafif-orta şiddette bir atak olduğu ve hastaneye yatmasına gerek olmadığı söylendi. Şu an için evde; günde 4 sefer 3 puf ventolin ve 2 puf pulmicortla birlikte macrol şurup(10 gün kullanacağız), asist ve nazonax (yanlış hatırlıyor olabilirim-allerjik rinit için) vermeye devam ediyoruz. Ancak çocukta herhangi bir iyileşme görülmüyor ve tedavi süresi 9 gün oldu. Bu da bizi anne baba olarak çok üzüyor. Çocuğun konuşmaya başlarken bile öksürüğe kapılması, gece uykularının hem onun için hem bizim için kabusa dönüşmesi bizi çok üzüyor. Bu bağlamda doktorlarımızın başka tedavi şekli yok, ilaçları bunlar dediği hastalığımız için başka neler yapabiliriz. İlaç dozajları ne olmalı veya alternetif ilaçlar varmı. Keçiboynuzu kürü denilen şey çocuklar için uygunmu. Ne yapacağımzı şaşırmış durumdayız. Çan gibi ufak bir ilçede yaşıyor oluşumuz da elimizi kolumuzu bir ölçüde bağlıyor. Tavsiyelerinizi bekler, ilginize şimdiden minnettarlarımı sunarım. Sağlıcakla kalın..

Re: astım bronşit ve allerjik rinit

Elif Hanım'ın direk muayehanesine mi gideceksiniz?
    O zamanlar bende çok araştırmıştım da, oldukça pahallıydı fiyatlar. Zaten alerji hastalıkları nedense lükse mi giriyor ne? Doktoru da, ilaçları da inanılmaz pahallı(

öncelikle geçmiş olsun.1 yaşındaki oğlumda da hemen hemen aynı sorunları yaşıyoruz.bir kaç kez hastaneye yatmak zorunda kaldık.ama hala bir sonuç alabilmiş değiliz.ara ara yoğun ırıltıları oluyor sürekli testler yapılıyor ama küçük olduğu içinde net bir teşhis konulamıyor.bizde ventolin şurup kullanıyorduk.drlar alerjik astım olabileceğini söylüyorlar ama yaşı itibariylede teşhis konulamıyor.evimize nebğlizatör makinası aldık.geceleri mesela hiç uykusu yok.hırıltısı olduğundahava verince biraz rahatlıyor gibi onu kullanıyoruz.tedavisi ve araştırma sürecide hala devam ediyor.bekliyoruz bakalım.bu durum bizide cok üzüyor ama şimdilik sanırım çok fazla yapacak bişey yok gibi.sağlıklı günler diliyorum.umarım kısa zamanda bir sonuca kavuşursunuz.

4. Re: astım bronşit ve allerjik rinit

Size ilgili forumlardan birkaç örnek:

http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewtopic.php?forum=1&topic_id=95986

http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewtopic.php?forum=1&topic_id=84495

5. Re: astım bronşit ve allerjik rinit

Elif dağlı yı şiddetle tavsiye ederim olmadı Marmara üniversitesi göğüs hastalıkları çocuk bölümünden randevu alın, Elif hanımla aynı tedavi yöntemini kullanıyorlar.

Ve evdeki tüm peluş oyuncakları hatta halıları kaldırın. Mümkün olduğunca toz tutmayacak mobilyalar bulunsun evde ve odasında, her gün yatığını yatağını yorganını silkeleyip havalandırın. Odasını ve evi de havalandırın mutlaka. Ayrıca polen çok olduğundan bu mevsimde fazla dışarı çıkmamaya özen gösterin. Mayalı ve karbonhidratlı gıdalardan uzak tutun. Koruyucu bir antihistaminik kullanıyor musunuz bilmiyorum ama çok işe yarıyor 3 yaşından beri alerjik bronşit hastası olaraktan nacizane tavsiyemdir

6. Re: astım bronşit ve allerjik rinit

Merhaba, öncelikle alerji testi yaptırdınızmı, neye alerjisi olduğunu bilmeniz gerekir, benim de kızıma geçen yıl alerjik astım teşhisi konuldu. Benim kızımın ev tozlarına ve polene alerjisi var, öncelikle yastık ve yorganı antialerjik olması gerekir, tozları geçirmeyen özel kılıflar var ondan alabilirsiniz, odasında halı olmayacak, peluş oyuncak olmayacak, evde hepa filtreli süpürge kullanmanız gerekir.
    Biz bunları uyguladık, bu sene çok rahat ettik. Doktorumuz Ankara Gazi Üniversitesinde Prof.Dr.İpek Türktaş sizede tavsiye ederim çok iyi bir doktor.
    Kullandığımız ilaçlar hemen hemen aynı, hasta olduğu dönemde günde dört puf ven..in ve fli..de ayrıca koruyucu olarak sing...air hap. bunları kullandık ve hala kullanıyoruz, çok iyi sonuç aldık.
    Çok geçmiş olsun...

8. Re: astım bronşit ve allerjik rinit

9. Re: astım bronşit ve allerjik rinit

10. Re: astım bronşit ve allerjik rinit