1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

BEBEK EMARI ÇEKTİREN VARMI?

merhabalar...

bildiğiniz gibi hamza 8.5 aylık oldu..
    doğum sırasında nefes aldı ve geri veremediğinden dolayı solunum cihazına bağladılar 5 gün ve nefes alıp vermeyi öğretmişlerdi. 5 günde normal olarak küvezde kaldı. 10 gün sonra taburcu olduk şimdi 8.5 aylık ve 10 kg herşeyimiz Rabbimin izniyle iyi gidiyor çok şükür.. Ama küvezde kalan ve zamanından önce doğan tüm bebekleri çapaya yada cerrahpaşaya tedbir amaçlı noroloji-kbb ve göze yolluyorlar ..

Kbb ve gözde kontrollerimizi olduk sorun çıkmadı çok şükür.
    Ama norölojıde beyin ultrasonunda bir nokt gördüler ona istinaden eylül-2008 de beyin emarı istedi norölojı doktorumuz. 30-04-2008 yani yarına gün verdi ..
    dün anestezi için muayene olduk kan verdik..

yarın abah 9 da anestezi verilerek beyin emarı çekilecek..

bayağı tedirginim aylardır..

11 mayısta sonuçlarımız çıkacak.. Bizim gözlemlediğimiz bir sıkıntı yok hamzada..herşeyimize tepki veriyor.
    gülüyo ,duyuyo,takip ediyo, yerde yuvarlanıyo..

Dualarınızı eksik etmeyin..

inş. sorunsuz atlatır..,
    aranızda bebek için beyin emarı çektiren varsa biraz bilgi verirse çok memnun olurum..

şimdiden teşekkür ederim...

Re: BEBEK EMR Sİ ÇEKTİREN VARMI?

Geçmiş olsun Oğlumda 2 havale geçirdiği için, üstelik ikincisi de bir daha olmaz dedikleri 5 yaşında olduğundan uyku eeg'si çekilmişti.
    Umarım sorunsuz halledersiniz.

hayir canim hic cektirmedim
    icini ferah tut
    gecmis olsun

4. Re: BEBEK EMR Sİ ÇEKTİREN VARMI?

Tosi'ye beyin emarı ve eeg çektirdik birkaç ay evvel.
    Genel anestezi ile uyuttular öyle yapıldı.
    O halde çocuğu görmek çok fena ama yapılacak birşey yok.Çünkü hareketsiz kalması gerekiyor çocuğun.
    Geçmiş olsun size de

la_belle yazdı:
    Tosi'ye beyin emarı ve eeg çektirdik birkaç ay evvel.
    Genel anestezi ile uyuttular öyle yapıldı.
    O halde çocuğu görmek çok fena ama yapılacak birşey yok.Çünkü hareketsiz kalması gerekiyor çocuğun.
    Geçmiş olsun size de
    tosiye neden istediler emar ve eeg peki? ne kadar zaman sonra çıktınız hastaneden ve sonuçlar ne zaman çıktı...

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun, hiç tedirgin olmamanızı öneriyorum ben öncelike, biliyorum anne yüreği elde değil ama,
    oğlum 3,5 yaşında yaklaşık bir ay oluyor beyin MR ı çekildik bizde,
    yaş sıralamasına göra aldılar çocukları içeri ilk olarak içeri alınan bebekler 1 yaşın altındaydı maşallah hepsi gayet iyi çıktılar MR dan, tabi biraz huysuzluk edip ağlıyorlardı ama bu kadarı gayet normal,
    Biz Uludağ Üniversitesindeydik eşimi ve benide aldılar içeri, anestezi uzmanları o kadar rahatlatıcı davranıyorlarki çocuklara çok memnun kaldık biz.
    elin üzerinden damar yolu ile kilosuna yaşına göre anesteziyi veriyorlar, daha o anda mışıl mışıl uyumaya başlıyorlar, benden tavsiye bebeğinize üzerinde metal olan hiçbir kıyafet giydirmeyin.
    o andaki stres hali ile soyup giydirmek ikinizide hırpalar ( bodylerdeki çıtçıtlarda buna dahil ) yaklaşık 15 dk sürüyor MR, çıktıkları gibide çoğu yarı baygın halde odaya geliyor. yaklaşık 2 saat gözlem odasında tutulduk, su ve yemek yasak 2 saat boyunca,
    anestezi dolayısı ile sersemliyorlar ve başları dönüyor, bebeklerin o anda kucakta taşınmaması için her ne kadar ağlasalarda hemşireler ısrar ediyorlar, o anki halsizlik ve sersemlikle başlarının aniden geriye düşmesi tehlikeli bir durum yaratıyormuş çünkü,
    içiniz rahat olsun sizde sorunsuz atlatacaksınız MR ı şimdidien geçmiş olsun ve hayırlı sonuç haberlerini bekliyoruz,
    Kolaylıklar diliyorum

bu arada sonuçlar 2 gün sonra veriliyor ama bizim araya cumartesi pazar girmişti 5 gün sonra aldık,

Gulcin_Okan yazdı:
    Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun, hiç tedirgin olmamanızı öneriyorum ben öncelike, biliyorum anne yüreği elde değil ama,
    oğlum 3,5 yaşında yaklaşık bir ay oluyor beyin MR ı çekildik bizde,
    yaş sıralamasına göra aldılar çocukları içeri ilk olarak içeri alınan bebekler 1 yaşın altındaydı maşallah hepsi gayet iyi çıktılar MR dan, tabi biraz huysuzluk edip ağlıyorlardı ama bu kadarı gayet normal,
    Biz Uludağ Üniversitesindeydik eşimi ve benide aldılar içeri, anestezi uzmanları o kadar rahatlatıcı davranıyorlarki çocuklara çok memnun kaldık biz.
    elin üzerinden damar yolu ile kilosuna yaşına göre anesteziyi veriyorlar, daha o anda mışıl mışıl uyumaya başlıyorlar, benden tavsiye bebeğinize üzerinde metal olan hiçbir kıyafet giydirmeyin.
    o andaki stres hali ile soyup giydirmek ikinizide hırpalar ( bodylerdeki çıtçıtlarda buna dahil ) yaklaşık 15 dk sürüyor MR, çıktıkları gibide çoğu yarı baygın halde odaya geliyor. yaklaşık 2 saat gözlem odasında tutulduk, su ve yemek yasak 2 saat boyunca,
    anestezi dolayısı ile sersemliyorlar ve başları dönüyor, bebeklerin o anda kucakta taşınmaması için her ne kadar ağlasalarda hemşireler ısrar ediyorlar, o anki halsizlik ve sersemlikle başlarının aniden geriye düşmesi tehlikeli bir durum yaratıyormuş çünkü,
    içiniz rahat olsun sizde sorunsuz atlatacaksınız MR ı şimdidien geçmiş olsun ve hayırlı sonuç haberlerini bekliyoruz,
    Kolaylıklar diliyorum

bu arada sonuçlar 2 gün sonra veriliyor ama bizim araya cumartesi pazar girmişti 5 gün sonra aldık,
    yazdıklarından dolayı teşekkür ederim..

inş. bizim sonuçlarımızdada birşey çıkmaz..

Bizde cerrahpaşa da olacağız...

rica ederim,
    inşallah dualarım sizinle

Re: BEBEK EMARI ÇEKTİREN VARMI?

şimdiden geçmiş olsun
    iyi sonuçlar alırsınız İnşallah

10. Re: BEBEK EMR Sİ ÇEKTİREN VARMI?

mimoza_m yazdı:
    tosiye neden istediler emar ve eeg peki? ne kadar zaman sonra çıktınız hastaneden ve sonuçlar ne zaman çıktı...
    Nöbet gibi bir olay geçti başımızdan,şu an detayları yazmak istemiyorum,kötü günlerdi.Hastaneden hemen çıktık,az bir narkoz verdiler zaten,işlem btince ayıldı.
    Sonuçlar üç gün sonra çıktı.Temizdi.