Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
  1. BAKIRKÖY - BAHÇELİEVLER CİVARINDAKİ İLKOKULLAR HAKKINDA BİLGİ

Merhaba
    Ben aranıza yeni katılmış olan çalışan bir anneyim.
    2003 doğumlu Elif ve Zeynep adında çift yumurta ikizi kızlarım var.

Kızlarım 2009-2010 eğitim öğretim yılında ilkokula başlayacaklar.
    Bakırköy Bahçelievler civarında benim düşünmüş olduğum bazı okullar var.
    Bu okullar hakkında bilgisi olanların , benim aklıma gelen ve aşağıda sıraladığım kriterler açısından ve benim aklıma gelmemiş olan kriterler açısından bilgilerini paylaşmasını rica ederim.
    - Sınıf Mevcutları ,
    - Genel olarak eğitim açısından öğretmenlerinin durumu ,
    - Okul Müdürü – Öğretmen - Veli İletişim Durumu ,
    - Okuldaki Sosyal Faaliyetler ( Basketbol , Voleybol , Resim , Müzik , Halkoyunları vb. ) ,
    - Okulun Fiziki Durumu ( Okul Binasının Genel Durumu , Okulun bulunduğu konum dolayısı ile güvenlik açısından durumu , Oyun Alanı vb. )
    - Genel olarak velilerin çocuklarının eğitimleri ile olan ilgi ve alakaları ,
    - Ayrıca çocuğunuzu evde karşılayacak birinin olması durumunda ; etütlü okul mu yoksa sabahçı öğlenci sistemindeki bir okulu mu tercih ederdiniz ? ( Etütlü okulda geçirilen sürenin çok uzun olması sebebi ile )

Düşündüğüm Okullar:
    1 – 60.Yıl Ataköy İ.Ö.O (Etütlü )
    2 – Halil Vedat Fıratlı İ.Ö.O (Etütlü)
    3 – İncirlik Ahmet Hamdi Tanpınar İ.Ö.O. (Pilot Okul)
    4 – Bahçelievler Kumport İ.Ö.O (Pilot Okul)
    5 – Bahçelievler Koza İ.Ö.O.
    6 – Bahçelievler Mevlana İ.Ö.O.
    7 – Bahçelievler Emlak Konut İ.Ö.O.

***Ayrıca bu okulların dışında yine aynı çevrede başka okul önerileri olanlar varsa onların da bunu paylaşmasını rica ederim.

Tüm annelere sevgiler.

Re: BAKIRKÖY - BAHÇELİEVLER CİVARINDAKİ İLKOKULLAR HAKKINDA BİLGİ

selam,

bende o civarlarda oturuyorum ve okul bakıyorum size bildiklerimi söyliyim

Halil Vedat Fıratlıyı bende düşündüm fakat saatleri(9-6) çok uzun ilkokul1 için, başka bir şans yoksa başka iyice araştırınca çok iyi duyumlar almadım vazgeçtim

Mevlanada şu anki 1.sınıflar yaklaşık 30 kişi 2.yarıyılda öğretime geçtiği için bu yıl ilkokula fazla rağbet olmamış seneye mevcut fazlalaşır dediler ama okul olarak iyi duyumlar aldığım bir okul

Kumporta mevcut 50-55 hiç düşünmem

Koza hala yapım aşamasında

sizinde aldığınız bilgiler varsa paylşırsanız sevinirim

Bu forumu takip edeyim en iyisi. Karacakaya (Ayşe) nin kızı Kumport'a gidiyor, ana sınıfına. Çok büyük ümitlerler vermişti hayal kırıklığı oldu. Benim oğlum şuan anaokulunda. Bizim anaokulu Bahçelievler Kemal Hasoğlu'nu tavsiye etti.

4. Re: BAKIRKÖY - BAHÇELİEVLER CİVARINDAKİ İLKOKULLAR HAKKINDA BİLGİ

Merhaba
    Halil Vedat Fıratlı İ.Ö.O'na bir arkadaşımın kızı gitmişti.
    Ona sorduğumda o da çok fazla önermemişti.Ama kızının gittiği dönemde o çok memnun değilken başka bir sınıfta çocuğu olan ve görüştüğü bir başka velinin memnun olduğunu da ifade etmişti.Belki öğretmenlerle ilgili bir durum olabilir.
    Kumport'un çok kalabalık olduğunu ben de duydum.
    Kızlarımın anaokulu müdiresi Mevlana İ.Ö.O'nu önerdi.
    Bunlardan başka bir bilgim de yok.

5. Re: BAKIRKÖY - BAHÇELİEVLER CİVARINDAKİ İLKOKULLAR HAKKINDA BİLGİ

Merhabalar;
    Bende bahçelievler de oturuyorum 2004 doğumlu kızım için bayağı bir okul araştırması yaptım.Genelde bizim tercihimiz Ataköy civarındaki okullar olmuştu.Artık okullar adrese dayalı olduğu için pek başarılı olamadık bu konuda.Yalnız Ataköy civarında sadece 2 okul tavsiye edebilirim.Bunlardan biri 5.kısımda 60.yıl i.ö.o ve 9 kısımdaki Medeni Berk i.ö.o olur,iyi bir araştırma sonucunda bu okullar hakkında iyi duyumlar aldık.Bu iki okulda da sınıf mevcutlarında 30 kişiyi aşmıyorlar.Bahçelievler civarındaki okullara gelirsek Kumport ve DR.Refik Saydam i.ö.o söyleyebilirim.
    Ben şahsen Dr.Refik Saydam İ.ö.o kayıt yaptırdım.Çünkü kumport i.ö.o yoğun bir talep var ve sınıf mevcutları bayağı bir kabarık.
    Bu bilgileri sizlerlede paylaşmak istedim.

merhabalar, benim kızım bu sene Bakırköy Halil Bedii Yönetgen i.ö'de 1. sınıfı bitirdi ama maalesef okulumuz ve öğretmenimiz ciddi bir hayal kırıklığına sebep oldu bizde.Son derece ilgisiz, vurdumduymaz bir yönetim ve eğitmenle geçirdik bu senemizi.Ve bu durum bizi ciddi bir şekilde okul değişimi arayışına geçirdi.Acaba Bakırköy-Ataköy civarında oturup çocuğu 2. sınıfa geçen velilerimiz acaba okul-yönetim-öğretmen tecrübelerini paylaşabilirler mi? Şimdiden teşekkür ederim, sevgiler.

7. Cevap: BAKIRKÖY - BAHÇELİEVLER CİVARINDAKİ İLKOKULLAR HAKKINDA BİLGİ

merhabalar benimde 2007 doğumlu kızım bu sene anasınıfına gidicek göndericeğimiz ilkokulun anasınıfına göndermek istiyoruz ancak hala hangi okul olacağına karar veremedik. ataköy medeni berk ve incirlik ahmet hamdi tanpınar iki okulun iyi olduğunu duyduk bu iki okul hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi