1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Epidural ile sezaryen / Sezaryen deneyimleriniz???

Merhabalar,

Doktorum bebegin daha az anesteziye maruz kalmasini sagladigindan epidural sezaryen onerdi. Kimi arkadaslarimdan duyduguma gore ise epidural sezaryen sirasinda annenin bilincinin acik olmasindan dolayi rahatsizlik duyabilecegi panik olabilecegini ve narkoz ile bayiltilmayi isteyebileceklerini duydum...Dogumuma 2 haftadan biraz fazla zaman var. Epidural ile ilgili olumlu / olumsuz fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...En dogrusunu yaşayan bilir değil mi? Tesşekkürler...

Blog Girişleri
    1

Re: Epidural ile sezaryen / Sezaryen deneyimleriniz???

ben normal dogum istemistim olmadi. son hafta sezaryen onerdi doktorum. e iyi bari o zaman epidural olsun dedim anestezist genel narkozu onerdi. hicbir istegim olmadi yani dogumda

yani epidural deneyimim yok ama sezaryen deneyimimi anlatayim sana;

saat 8'e randevu verildi. 8:30'a kadar hemsire sezaryene hazirladi beni. o kadar hizli yapiyorlar ki heyecan falan silinip atiliyor (oysa o gece uyuyamamistim) tipis tipis gittim ameliyathaneye. yok ya, sendeyle mi goturulmustum? ha evet sedyeyle gitmistim. ameliyathane buz gibi... doktorumla karsilastim ama sadece gozlerini gorebiliyordum. onun da eldivenleri giydiriliyordu o sirada. günaydin cigdem, naber dedi. ben cevabimi hatirlamiyorum, o an yapmis yapacagini anestezist (adasimdi bi de ustelik )

neyse uyandigimda karnimda muthis bir agri vardi dogal olarak. fakat yukari odama cikana kadar... sonra agri kontrolu yapiyorlar ona gore agri kesiciler vs. toparliyorsun. haa bir de ilk ayaga kaldirilis sirasinda cok agri duydum. onun disinda pek sorun yok. 1-2 hafta sonra hersey normaldi.

sen benim yaptigimi yapma yalniz. doktorun verdigi tum egzersizleri yap. korse onerirse tak...

saglikli bir dogum dilerim.

Diğer iki doğumunuz hangi yöntemle olmuştu?

ben genel anesteziyle sezeryan oldum...ama ablam epidural yöntemle normal doğum yaptı..çokta memnundu...tandığım epiduralla doğum yapan arkadaşlarım var..onlarda memnunlar...
    şimdi çoğu dr.her türlü ameliyat için epidurali tercih ediyor...yanlız epiurali yapan kişinin çok iyi bir uzman olmasına dikkat edin...
    hayırlı doğumlar dilerim

Ben epidural sezeryan ile dogum yaptim.
    Aslinda guzel cunku bebeginizi dogdugu an gorebiliyorsunuz fakat sonrasinda olusan bir sorun nedeniyle daha uzun bir ameliyat olmam gerektigi icin bayaga bir korktum ve strese girdim. ameliyat oldugum sure gecmek bilmedi.
    ama bebeginizin dogdugu ani gorebilmek herseye deger diye dusunuyorum. Simdi bazen keske imkan olsaydi da normal dogum yapabilseydim diye dusunuyorum.

Valla o kadar güzeldi ki doğum anı.. Hiç panik filan olmadım, hem eşim de yanımdaydı. Zaten ilk onun kucağına verdiler kızımı.
    Ama ayağa kalkması biraz zor oluyor çünkü sağ tarafın biraz uyuşuk oluyor.

Sezaryenle doğum yaptım .(genel ans.)

DÜnyanın en güzel doğum şekli bana göre .

Ne agrı ne sızı ,h,ç bir sorun yasamadım .

doktoruma ,"Gözlerimi kapatıcam,actıgımda herşey bitmiş olsun.hiç birşey görmek istemiyorum" demiştim .Aynen oyle oldu

Ben merak etmem hiç dogum anını falan .

Bebegin narkoz almasına fırsat kalmadan olduda bitti maşallah oluveriyor 10 dk bile sürmüyor bebeğin cıkartılması .

Epidurali asla düşünmedim. Beyin ve omurilik cerrahlari şiddetle karşıdır epidurale..Kesinlike omuriliğimi zedeletmem .

normal epidural yaptirma sansin varsa super.ben bu sekilde dogumumu yaptim sabah kahvaltimi bile yaptim dogum odamda sifir sanci bol sanslar diliyorum

her iki doğumumu genel anastezi olzrak yaptım memnundum
    sonuçta ameliyat oluyorsun
    tabikide zorlukları olacak
    ilkinde hiç birsey hissetmedim
    kosarak gittim diyebilirim
    ikinci serüvenimi yazmıstım zaten buraya
    epidurali dr. önermedi
    sen uyu bosver dedi
    öylede yaptım
    çok rahat
    genel olanını öneririm
    hayırlı doğumlar
    sağlıkla kucağına alırsın umarım

merhabaar aynı ikilemde bende kalmıstım.aöa hastanenın anestezı uzmanıyla yaptığım görüşmeden sonra genel anestezı yapmaya karar verdım çunku bana acı olmasa dahi hemen hemen tum baskıları hisseedeceğimi ve sezeryan olduktan sonra hiç böyle bir gerginlik yaşamamam gerek olmadığuını uyumamı önerdı.ben genel anestezı aldım ve çok rahat bir doğum yaptım çabucak ayıldım bebeğimi emzirdim hiçbir sorun yaşamadım.benden tam 4.5 ay sonra eltım doğum yaptı 3.bebeğiydi hiçbirini görememiş bu epudural olsun bare bunu göriyim dedi.fakat suan anlatırken çok rahatsız edici olduğunu herşeyı hissettiğini canının yanmadığını ama o baskıların çok berbat bişiy olduğunu söyluyor.ilk bebeğim olsa bıdaha asla epudural yapmazdım ıyıkı uyumussunuz dıyor.ve doğum sonrası butun gce bacaklarını hıssetmedı ve gunlerce başı ağrıdı.ben sezeryanda sonra 3.gun bile rahat rahat gezmiştim.o ise 1 aya yakın bel ağrısından oturup kalkamadı nıyetım sizi korkutmak değil sakın yanlış anlamayın ama normal doğum olmayacaksa eğer epuduralın çok gereksiz oldugunu düşünüyorum.heee buarada benden 17 gun sonrada diğer eltim epudural normal doğum yaptı onun hep şikayeı su yonde oldu zaten sancının buyuk bır kısmın çektıkten sonra takıyolar hemen hemen sona gelmiş oluyorsun diyor.oda doğumdan sonra bağsur oldu ve aynı şekılde 5 gun kadar bel ağrıları için iğne oldu.anlayacağınız ben hariç herkes çok çektı.umarım en doğru kararı verir sağlıklı bir doğum geçirirsiniz.