3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 37 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: Sbs Ve Özel Okul Sınavları İçin Tüyolar

Enginin kızkardeşi girecek yarın sınava,dün akşam bizdeydi stresten mide bulantısı çekiyor,birkaç gün önce birlikte ing.test çözdük..
    testlerde gayet başarılı dilerim aynı başarıyı yarında göstersin..iş yerinden bir arkadaşın oğlu geldi burdada test çözdü,hedefi kabataş erkekmiş.bakalım.inşallah tüm çocuklar istediği yerlere girecek puanı alır

Re: Sbs Ve Özel Okul Sınavları İçin Tüyolar

Inci&Deniz yazdı:
    Tuğcan harika bir çocuk, Deniz'in de birgün onun gibi çalışkan, sistemli ama hayatı da ıskalamayan bir çocuk olmasını bütün kalbimle isterim.

Çizgi romanlarının da tadını çıkarsın.
    tekrar başarılar dilerim
    Çok teşekkür ederim İnci güzel sözlerin için.Umarım Deniz'ciğim ve Tuğberk'im de abilerine benzerler.

Utku&Arda yazdı:

Esra; ben de SBS annesiyim.Utku 6 .sınıfta ve yıl ilk kez sınava girecek..

Ama şimdi sınava gireceği okula bakmaya gidiyoruz.Gelince bende fikirlerimi yazarım..

Benim oğlum da 6.sınıfta...Pazartesi günü okula gittim ve müdür yardımcısından sınav giriş belgesini istedim...6. sınıfların sınava giriş belgesi henüz çıkmamış,haftaya gelir dedi...Biz henüz hangi okulda sınava gireceğimizi bilmiyoruz...Bu arada oğlumdan çok ben heyecan yapıyorum,karnıma ağrılar giriyor...

Nüfus: Arapgir Fiziken:Konya Ruhen: MALATYA (0 RH +)

Öncelikle aile disiplini olmalı ki çocukta düzeni oturtsun..Biz de okul dönemi başlayınca sadece cuma akşamları misafir kabul edilir yada gidilir bunuda herkes bilir..

Miray 2 haftadır raporlu ve dershanede hızlı soru çözüm tekniklerine giriyor...Sürekli rehber öğretmen kontrolünde +Fen hocası koç desteği veriyor..Ancak hedefi hala GSL

Bunun dışında pazar günleri 2 saat ortak zamanımız var onun istediği şekilde değerlendiriyoruz hergün yarım saat keman çalışıyor ancak 2 haftalığına keman dersine ara verdik..Dershaneden saat 5 gibi çıkıyor yaklaşık yarım saat birlikte pastane keyfi yapıyoruz..

Aşamadığımız tek konu acaba yapabilir miyim yapamaz mıyım sorunu ve bazen takılıp ağlaması ve mide kasılmalarıydı onu psk. destekle çözdük sayılır..

Esra,

Yalnız şu da var large ebeveynlerin çocukları aileden daha bi large oluyor ve sınav stresi falan ASLA!!olmuyor..

Gülhan,

Meb int. sitesinden yerine bakabilirsin..

Hepsine sonsuz başarılar diliyorum

Sınavlara girecek bütün çocuklara başarılar dilerim

Bu sınavlarla ilgili düşüncem, (aslında sınavlara değilde, uygulamaya dersem daha doğru olacak), Aylin'in bir forumda yazdığı gibi, çeşitli harf lerden olusan bir dizi şekilinde

Bence; hersene sınav koyabilirler, ama bunu yapıyorlarsa, diyeceklerki, çocuklar okulda ne öğreniyorlarsa onunla girecekler sınava... Dersaneler kapatılacak. Özel ders veren öğretmenlerle yaptırım uygulanacak. Çocuk eğitimi sadece okuldan alacak.İşte bunu yapabiliyolarsa, hersene sınavı desteklerim

Biz bu hafta sınav steresini minimize etme çalışmaları içine girdik. Deniz'e sürekli, bir sınavın hayatını belirlemeyeceğini, onun elinden geleni yapmasının önemli olduğunu ama sonuçta bir günlük, birkac saatlik bir olayın insanın hayatında hiçbir belirleyiciliği olmadığını, üstelik, o anda çok iyi bildiği şeyleri, olabilecek çesitli nedenlerle yapamama ihimalinin her insanda herzaman olduğunu, önemli olanın onun kendini yetiştirmiş olmasının olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.

Dün sınav sonrası için, sorulara ne cevaplar verdiğimi not alıp kontrol edebilecekmiyim dedi. Biz de, sınav sonrası, sınavı unutacağız, sınav sonucu gelene kadar arkamızı dönüp bakmayacağız dedik

6. Re: Sbs Ve Özel Okul Sınavları İçin Tüyolar

Öncelikle İncicim ben pasta yapmayalım ya da kırışıklık konusunun peşinden gitmeyelim demedim sözüme de gıcık olacağım diye başlamıştım sadece senin ki kaç cm forumuna ya da ben çok güzelim herkes bana bakıyo acep neden .... forumlarına ilginin yanında alınan retingi eleştirmek istedim...O kadar da lafım olsun ,kusura kalma bazı konular bu ülkede bilgili insanların hoşgörüsüyle inanılmaz noktalara geldi...Neyse enerjim boşa gitmesin,konuya döneyim...

Hepinize tşk ederek,öğrendiklerimi sıralarsam:

1.Sistemin farkındayız,ama sınav arifesinde bununla ilgili tartışmalar çocukları da olumsuz motive ettiği için yapılmamalı.

2.Çocuğa düzenli ortam sunmak çok önemli.

3.Dersaneyi direk sınava,teste yönelik seçmeli ve bu seçimde özenli olmalıyız.Yoksa vakit kaybediyoruz.

4.Bir yaşam koçu ya da rehber öğretmenin veya psikologun desteğini almak hem veli, hem çocuk için yaşamı kolaylaştırıcı....

5.Sınavda A Ligi denen okulları kazanmak 100 de 100 gibi bir sonuç istediği için bu başarıyı gösteremeyen çocuğu başarısız gibi görmemeli,buraları kazanmanın çok ciddi çalışma ve takdik istediğini bilmeliyiz.

6.Özel okullarda ise sınav sonrası yedek listeleri iyi takip etmeliyiz.

Ve bir öneri de benden sınavlar bitti,biz bu işten kurtardık diye yaşadıklarımızı unutmamalı(biliyorum bu dönemi atlatan herkes bunu istiyor)ne yapılabilirin peşini bırakmamalıyız....

Sevgilerimle...

7. Re: Sbs Ve Özel Okul Sınavları İçin Tüyolar

ben öğretmen çocuğuyum, lise 2 ve 3 dersaneye gittim, test tekniğim iyidir, mantık yürüterek hiç bilmediğim soruyu bile çözebilirim.. ada nın sınav zamanları geldiğinde hiç zorlanmam derdim

ama sbs forumlarını (özellikle bu forumu) okudukça cidden çok korktum..düne kadar kızımı hangi okula göndersemdi derdim,okula karar verince rahat edeceğimizi sanıyordum, şimdi ise ilkokulla birlikte yaşam tarzımı değiştirmem gerektiğini, ona göre yaşamamız gerektiğini öğrendim

bu süreç çok adaletsiz, hem çocuklar için hem de veliler için

Yeşim_Yıldırım yazdı:
    Dün sınav sonrası için, sorulara ne cevaplar verdiğimi not alıp kontrol edebilecekmiyim dedi.
    Bu tamamen sınavdaki gözetmene bağlı.Tuğcan geçen yıl sbs sonunda ve geçen hafta özel okullar sınavı sonunda kontrolünü tamamlayınca rica etmiş,sınav giriş belgesinin arkasına yanıtlarını almasına izin vermişler.Bir iki arkadaşının gözetmeni vermemiş.O çocuklar cevap anahtarı değil önce sorulara bakıp netlerini hesaplayabildiler.Hatırlayamadıkları oldu ise sonuçla gelmiştir.
    Biz net olarak geçen sene 2 yanlışımızı,bu yıl 6 yanlışımızı biliyorduk.Umarım yarın yanlışımız olmaz
    ve gözetmenimiz olumlu karşılar talebimizi

elifgencer yazdı:
    Yeşim_Yıldırım yazdı:
    Dün sınav sonrası için, sorulara ne cevaplar verdiğimi not alıp kontrol edebilecekmiyim dedi.
    Bu tamamen sınavdaki gözetmene bağlı.Tuğcan geçen yıl sbs sonunda ve geçen hafta özel okullar sınavı sonunda kontrolünü tamamlayınca rica etmiş,sınav giriş belgesinin arkasına yanıtlarını almasına izin vermişler.Bir iki arkadaşının gözetmeni vermemiş.O çocuklar cevap anahtarı değil önce sorulara bakıp netlerini hesaplayabildiler.Hatırlayamadıkları oldu ise sonuçla gelmiştir.
    Biz net olarak geçen sene 2 yanlışımızı,bu yıl 6 yanlışımızı biliyorduk.Umarım yarın yanlışımız olmaz
    Bilgi için tesekkürler ElifAma açıkcası ben, sınavdan sonra ne sorulara bakmasını, ne cevaplarını kontrol etmesini istemiyorum. Sonuçta ne yaptıysa yaptı, sonucu değiştirilemiyecek, geçmiş bitmiş şey için geriye dönüp bakmak bana hem anlamsız hem de gereksiz yere yıpratıcı geliyor.

Kendi adıma, ki Murat'da öyleymiş. Telafisi olmayan , girdiğimiz hiçbir sınavdan sonra geriye dönüp bakmadık.

Yeşim_Yıldırım yazdı:
    elifgencer yazdı:
    Yeşim_Yıldırım yazdı:
    Bilgi için tesekkürler ElifAma açıkcası ben, sınavdan sonra ne sorulara bakmasını, ne cevaplarını kontrol etmesini istemiyorum. Sonuçta ne yaptıysa yaptı, sonucu değiştirilemiyecek, geçmiş bitmiş şey için geriye dönüp bakmak bana hem anlamsız hem de gereksiz yere yıpratıcı geliyor.

Kendi adıma, ki Murat'da öyleymiş. Telafisi olmayan , girdiğimiz hiçbir sınavdan sonra geriye dönüp bakmadık.
    Bu seninde hep yazdığın gibi kişiye göre değişir Yeşim.Tuğcan eminim 13 temmuza kadar beklemektense ne yaptığını görmek isteyecektir.Öncekilerde de saat 13 te yanıtlar açıklanana kadar ki bekleyişi,stresi daha uzun bir süre süremezdi.