1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Sadece "Çekirdek Aile" olmak istiyorum... Çok şey mi bu??? :-(

Yoruldum artık...

Belki vefasızlık benim düşündüğüm, belki vicdansızlık... Ama öyle bile olsa yoruldum kardeşim yahu!!

7,5 yıldır evliyim... Bunun 6,5 yılı kayınvalidemin hastalığıyla içiçe geçti, geçmeye de devam ediyor... Beyin kanaması geçirip felç olduğundan bu yana ne yeni doğmuş bebeğime annelik yapabildim ne 1 yıllık evliliğimin tadını alabildim...

Bunun yanında hemofili hastası ve tekerlekli sandalyede yaşayan kayınbiraderimin hastalığı ve kaprisleriyle, herşeyime karışmasıyla uğraştım...

5 yıl önce babama "siroz" teşhisi kondu ve ancak 1 yıl yaşar dendi... Allaha şükür 5. yılında, gayet sağlıklı ama bir o kadar da aksi ve huysuz oldu hastalığı yüzünden... Alabildiğine ilgi bekliyor, kapris yapıyor...

Annem %33 kemik erimesi, bel fıtığı ve boyun fıtığı sebebiyle halsiz, mecalsiz, ağrıları, sızıları gün geçtikçe artıyor...

Eşim de şantiye şefliğinden kalma, iş makinelerinin gürültüsü kaynaklı işitme kaybı var ve hipertansiyon hastası...

Ve tüm bu insanlar benden ilgi bekliyor!!!!

Evet sizi seviyuorum ama yoruldum yahu! Vallahi billahi yoruldum!...

Annemle babam Mersin'de, istiyorlar ki her fırsatta yanlarında olayım... Onlarla ilgileneyim...

Kayınvalide ve kayınbirader Adana'da alt katımızdalar, kayınvalidenin bilinci kapalı ama kayınbirader istiyor ki hep burda kalayım, onlarla ilgileneyim...

Eşim istiyor ki ailesiyle ilgileneyim, kendisiyle ilgileneyim...

Çocuk zaten küçük 6,5 yaşında, yeni ameliyat ve sünnet oldu, ilgi bekliyor...

Ciyaaaaaakkkkk diye bağırasım var vallahi... Yeter artık diye isyan edesim, çekip gidesim var hepsinden uzağa...

Bu arada kendi sağlığım hakkında hiçbir fikrim yok... Doktora gitmiyorum pek... En son sağlık ocağında genel bir tahlil yaptırmıştım... Çok büyük oranda demir eksikliği çıkmıştı... Alt sınır 40 iken benimki 13 müş... İlaç kullanıyorum... Başka da birşey bilmiyorum sağlığım hakkında, bilmek de istemiyorum...

Depresyonum tavan yapıyor bazen galiba... Ve sanırım şu anda da tavanda... Çünkü fena halde daralıyor içim ve fena halde isyanlardayım...

Yo-rul-dummmmmmm...

Bunu anlamaları o kadar mı zor yahu!

Eşimin bir abisi daha var, başka şehirde yaşıyor, işi varmış gelemiyor...

Benim abim başka şehirde çalışıyor, sadece Pazarları Mersin'de, 1 gün izni varmış, çocuk var vs, yoğunmuş annemlere sık sık gidemiyor...

Yahu ben boş gezenin boş kalfası mıyımmmmmmmm????

Yeter artık!

Yeter!

Re: Sadece "Çekirdek Aile" olmak istiyorum... Çok şey mi bu??? :-(

Canım Allah kolaylık versin sana.

Gercekten işin çok zor. Hersey sana kalmış durumda.

Anlatsan da kımse anlamaz,sadece hak verırler ama yıne senden ilgi alaka ve hizmet beklerler.

Hiç düşünmezler ki bu kadının da bir hayatı,evi ve cocugu var.

Yardımcı bir kadın tutma olanagıznız yokmu acaba kayınvalıdenlere.Hiç olmazsa senın yükün biraz azalır ve sende kendı aılenle ugrasırsın sadece.

Kocanın kardeslerı felan yokmu biraz da onlar ılgılenseler.

Bazam bende isyan edıyorum bıktım, yoruldum dıye ama senın yazdıklarını okuduktan sonra benımkıler senınkılerın yanında hiç kalıyor.

Arkadasım sabredeceksın.Bütün bunların birgun ödülünü görürsün insallah.Allah tekrar yardımcın olsun canım.

oyyy oyyy
    haklısın sonuna kadar haklısın.. atılmıyor, satılmıyor. ama artık çek elini ayağını Ülker. eşine de söyle bunları söyleyemiyorsan aç bu sayfayı okut....
    kolay değil ...

hayalperest yazdı:

Yardımcı bir kadın tutma olanagıznız yokmu acaba kayınvalıdenlere.Hiç olmazsa senın yükün biraz azalır ve sende kendı aılenle ugrasırsın sadece.

Kocanın kardeslerı felan yokmu biraz da onlar ılgılenseler.
    Teşekkür ederim canım...

Bakıcı kadın konusu apayrı bir handikap... 7 yılda 70 inci kez kadın değişti... Kayınbiraderin aksiliklerine, bağırıp-çağırmalarına, kaprislerine dayanamıyor ki kadınlar...

Var bir kadın, sözde bakıyor... Evet altını üstünü değiştiyor, banyosunu yaptırıyor, yemeğini yapıp yediriyor ama... gel sen bir de bana sor... Başında durmazsan kontrol etmezsen her iş savsaklanıyor... Bir yemek yapıp 3 gün aynı yemeği yedirmeye kalkıyor, alabildiğine pis, hijyen nedir bilmiyor, alt temizliğini savsaklayarak yaptığı için kadın habire enfeksiyon kapıyor... Bütün gün dışarıya parayla dantel işleyip, Tv izliyor ya da misaafirleri geliyor, çay-kahve içip muhabbet ediyor... Ay başı gelince de çatır çatır maaşını alıyor, bir de az buluyor, beğenmiyor... Ama kayınbiradere de bir tek O tahammül edebiliyor...

Evin temizliği için ayrı bir kadın geliyor ara-sıra... Ama ne kadar temizlese boş, kayınbirader titiz geçinen pislerden, anında heryer berbat...

Eşimin diğer abisi başka şehirde yaşıyor, bırak ilgilenmeyi aradığı bile yok doğru-düzgün... Ama yine de kayınbiradere sorsan O daha çok ilgileniyor, kıymetlisi...

Off... Bir dokun bin ah işit oldu resmen...

gülben yazdı:
    oyyy oyyy
    haklısın sonuna kadar haklısın.. atılmıyor, satılmıyor. ama artık çek elini ayağını Ülker. eşine de söyle bunları söyleyemiyorsan aç bu sayfayı okut....
    kolay değil ...
    Ah Gülüm, Gülbenim ahh...

Biliyorsun işte, çekemiyorum elimi-eteğimi... Vicdanım elvermiyor maalesef!

Ülker okurken bana daral geldi ben yoruldum
    canim benim yaaa bu durumlarda ne denir
    bilememki Allah hepsine saglik versin sanada sabir güc
    seni okurken icim bir tuhaf oldu

Nartaneleri yazdı:
    Ülker okurken bana daral geldi ben yoruldum
    canim benim yaaa bu durumlarda ne denir
    bilememki Allah hepsine saglik versin sanada sabir güc
    seni okurken icim bir tuhaf oldu
    Canım, çok üzgünüm ya, kimseyi üzmek istemem aslında...

Çok sıklıkla bunalım olmamaya, bunalım yazılar yazmamaya çalırım aslında ama bazen kantarın topuzunu kaçırıyorum işte böyle...

Üzme kendini, birazdan geçer, abuk bir forum açar, güler, güldürürüm...

8. Re: Sadece "Çekirdek Aile" olmak istiyorum... Çok şey mi bu??? :-(

Allah kolaylıklar versin inşallah

benim k.validem yanımda 5 yıldır.
    ama çok alışmışım 3-4 gün bi yerlere gitti
    yokluğu çok belli oldu
    ben istemiyorum çekirdek aile artık o yüzden

ama senin ki zor hakkaten
    tekrar kolaylıklar versin Allah diyorum

gülay74 yazdı:
    Allah kolaylıklar versin inşallah

benim k.validem yanımda 5 yıldır.
    ama çok alışmışım 3-4 gün bi yerlere gitti
    yokluğu çok belli oldu
    ben istemiyorum çekirdek aile artık o yüzden

ama senin ki zor hakkaten
    tekrar kolaylıklar versin Allah diyorum
    Benim kayınvalidem, kayınvalidem olduğunu bile bilemeyecek durumda maalesef... Beni bırak oğullarını bile tanımıyor ki!... Yemiyor, içmiyor, oturmuyor, konuşmuyor, tanımıyor... O'nunla bir sorunum yok zaten temelde... O'na bakanlarla (daha doğrusu bakamayanlarla) ve kayınbiraderle sorunum...

off ne zor yaa, hangibirine koşucaksın ne güzel bir ara küllerinden yeniden doğmuştun sevinmiştik bizde sabır diliyorum, gençlik gidiyor evet ama başka bi şansın yok sanırım