1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

KIZINIZIN FUTBOL OYNAMASINI ISTERMISINIZ?

Merhabalar herkezin su siralar farkli sikintilari varken bizim derdimiz biraz farkli gelebilir ama inanin artik dayanamiyoruz...
    Oncelikle rahatsiz olan arkadaslara ve yakinlarina gecmis olsun diyorum. Ayrica yaptiginiz gezi organizasyonuna aranizda olamadigim icin katilamiyorum. Forumlarada her ne kadar cevap yazamasamda herkesi taniyorum. Profilimdeki gibi buradan ayri kalamiyorum. Insallah bende sizlerle Istanbul Avrupa ve Anadolu yakasinda farketmez en yakin suredede tanisirim.

Bizim sikintimiz kizimin bitmek tukenmek bilmeyen istekleri ve activiteleri. Kizim 8 yasinda Ilk okul 4 e gidiyor (year 4). Buradaki egitim sistemi, ozellikle ilk okulda, egitimden cok fiziksel ve sanatsal activitelere oncelik veriyor. Yuzme beden egitiminde zorunlu bir faaliyet. Hergun normal cantasinin yanina havlu ve yuzme malzemelrini koyuyorum haftada 4 gun yuzuyorlar. Persembe gunleri ogleden sonra Jazz Band' leri var Kizim da Trumpet caliyor. Clarinet, Saksafon,Flute arasindan onu tercih etti. Bu arada her gun saat 3 ten sonra okul cikisinda gonullu Veliler cesitli spor dallarinda coach luk yapiyor. Kizimin tercihi netball (bildigimiz basketball ). Buna benzer cesitli sanat ve spor etkinlikleri gonullu veliler tarafindan ogretiliyor. Benim kizimda hafta da 1 saat okul cikisi dans activitesine katiliyor. Okul disi aktiviteler zorunlu degil. Ama kizimizin tutturmasi uzerine coguna evet dedik. Trumpet ve Jazz Band icin okul disinda da takviye olarak 1 saat ozel ders aliyor. Ogrendiklerini her gun 15 er dakikalik seanslarlarla babasina gosterip pratik yapiyor. Butun bu aktiviteler sadece onu degil onun pesinde kosturmaktan beni de yoruyor. Gecenlerde de Rugby diye tutturdu. Daha 8 yasinda biliyoruz sadece temel kurallari (basic skills) ogretecekler ama kizim 1 - 2 sene sonra Rugby diye tutturursa ne yapariz. Dun haftalik okul bulteninde bize Futbol (soccer) koc'undan davetiye yazisi geldi ve benim 8 yasindaki narin balerin gibi kizim futbol diye tutturdu. Burada futbol pek populer degil hatta okullarda kizlar tarafindan daha cok tercih ediliyor. 8 yas gurubuna da bazi basit top tekniklerini gosterecekler. Simdi de futbol siye tutturdu. Burada herseyin dozunu kucukken asiliyorlar. Kizimi ilerde futbol oynarken dusunmek bile istemiyorum. Neyse ki bir gelisme daha oldu Yandaki komsumuz tasinirken piyanosunu cok agir oldugu icin birakacagini yada Miray'a vermek istedigini soyledi. Miray'a bu haberi Rugby ve Soccer dan vazgecerse kabul edecegimizi soyledik. O da kabul etti. Esimde dahil 3 adam piyanoyu Mirayin odasina kadar zar zor tasiyabildi. Simdi Uygun bir zaman olursa okulda piyano dersi de alacak. Spor konusunda esim gencken amator olarak futbol oynamisti ama Miray icin ben hala Basket ve Voleyball disinda bir spor dusunemiyorum. Aranizda futbol oynayan yada yakini futbol oynamis anneler varsa alinmasin lutfen. "Bend like Beckham" filmini seyredeniniz varsa no more football diyoruz. Ne dersiniz cok mu abarttim. Sizce Kiz cocuklari Futbol oynayabilir mi? Kendi kizinizin futbol yada benzeri bir spor yapmasini istermisiniz?.
    Selamlar...

Re: KIZINIZIN FUTBOL OYNAMASINI ISTERMISINIZ?

Selam,

Bence pek kafana takma, iclerinden ne geliyorsa onu yapsinlar cunku goreceksin, bir 6 ay sonra fikrini degistirecektir, ben bile 12 yasimda futbol oynardim, sonra atletism, cocuk korosu, folklor, ve ecttt,

Gecenlerde Vietnamli bir arkadas, kizi 4 yildir almis oldugu piyano derslerinden bikmis ki bayagida ilerletmis kendini. tutturmus ben calmak istemiyorum diye, dedigine gore kendi istegi ile baslamis piyano derslerine!

Yani diyecegim fazla uzulme ama aktivitere devam bence o kendisi karar verecektir.

Bu arada bende rugby ye bayiliyorum, (kanlar akiyor falan) muhtesem saka saka, ben eger su ana kadar atom bocegi Riza olmadiysam ki senin kizinda future Beckham olmaz! Bana bak evli iki cocuklu!

Opuldunuz

Derya

Neden olmasin?

Ben okul hayatim boyunca tenefusslerde erkekler ile top kosturdum.

Bacaklarim herzaman yara bere icersindeydi. Annem bana etek giydirecegi vakit utanirdi. Her zaman mosmorlardi.

Ayrica futbol oynarsa, futbolcu olacak diye birsey yok ki. Her yuzme dersi alan, profesyonel yuzucu olmuyorki.

Ayrica bir takim oyununda takim ruhunu hisseder. Birak oynasin derim ben

tabiki neden olmasın.
    benim büyüdüğüm mahallemde kız arkadasım yoktu. hep erkekler vardı. ben onlarla oynarken kız kısmısı top oynar mı diye anneme kızıştırırlardı. bosver bu onu mutlu ediyorsa bırak oynasın.

Ben futbol oynamasını istemem ne yalan söyleyeyim. Tabii ki kızım olsaydı...
    Ama yinede o nasıl isterse öyle olurdu herhalde. Sevgiler.

gercekten bende istemezdim kizim olsa tabi bizim istememizlede olmaz belki sonra vazgecer birak oynasin derim ben canim seninkide pek hevesli herseye ne guzel...

Ben anlayamadim...

Ben anlayamadim... Futbol oynamasi mi kotu, yoksa bir suru seye niyet ediyor da sonunu getirmiyor diye mi, yoksa kiz oldugu icin mi?

Ben futbolun kulturunu pek sevmem dogrusu. Ama kizim olsa ve oynamak istese, butun gucumle desteklerim. Tabii atcilik, eskrim, voleybol, okculuk filan istese daha sevinirim ama futbol da olur... Kiz olmasi ters geldi galiba...

Ben kucukken yapmadigim sey kalmamisti. Hic kizdir, yapmasin denildigini duymadim ailemden. Yaptim diye de kiz hallerim bozulmadi. Ileride futbolcu olsa ne kotulugu var... Vallahi saka soylemiyorum, ben hakikaten zararini, senin neden cekindigini anlayamadim....

Hem de yuzmeye filan giderken kafayi futbola takip yasaklamak cok garip geldi... Hem orasi Turkiye degil ki, herhalde buradaki gibi bircok kiz takimlari var.

Tabii yuz cesit sey yerine iki-uc tanesini ilerletmesini ister insan. Ama benim kendi hayatimdan tecrubelerime dayanarak, annemler iyi ki bircok seye goturmusler beni diyorum. Onlarin ektiklerini ben biciyorum.

Selamlar.

Neden olmasın!

Selamlar!

Benim kızım futbol ya da beyzbol oynamak isterse ben engellemem. Finlandiya'ya özgü bir beyzbol türü var, kızlar bayılıyorlar. Amatör ligleri bile var. Benim hoşuma gitmese de, kendisinin istemesi durumunda desteklerim. Çocuk kendi sevdiği etkinliklere katılırsa hayatından hoşnut kalır. Büyüklerin istediği etkinliklerin çocuğa zorla benimsetilmeye çalışılması bence yanlış, çocuğun isteğini kırar.

Erkeklere özgü olarak bellenmiş spor dallarında kızlar da başarılı olabiliyorlar. Ancak çocukken futbol oynayan birinin ille de bunu ilerde meslek olarak seçmesi gerekmez. Bir yaştan sonra kendileri vazgeçiyorlar zaten. Bana kalsa, bırakın istediği spor dallarından hevesini alsın kızınız...

Müziğe yetenekli olsa bile, her çocuğun her müzik aletine yeteneği olmayabilir ya da bazı aletler çocuğu zorlayabilir. Ne kadar yetenekli olursa olsun, müzikte başarı kazanabilmenin baş koşulu disiplinli bir çalışma. Hergün pratik yapmak, teorik olarak yetişmek ve müzik dinlemek gerekiyor. Ailenizde başka piyano çalan biri daha varsa kızınızın işi kolaylaşacaktır. Piyanoya heveslenmesi çok güzel. İlerde konser piyanisti olmasa bile, ki belki de olur, piyano çalmayı bilmek bir kazanım. Benim kızım iki yaşında bile değil, ancak çok meraklı piyanoya. Babasıyla birlikte doğaçlama yapmaya bayılıyor. Ancak beş yaşında filan başlayabileceğiz derslere, tabii o zamana değin ilgisi sürerse. Babasının piyano çalıyor olması büyük bir şans. Her ne kadar klasik müzik dinlemeyi seven, meraklı biri de olsam ben piyano calamıyorum. Yalnızca benimle olsaydı, kızım iyi yönlendirilemeyecekti bu alanda. İyi ki konservatuar mezunu bir babamız var

Herhalde uzun zamandır Yeni Zelanda'da yaşıyorsunuz. Türkçe karşılıkları olan birçok sözcüğü İngilizce yazmışsınız. Uzun süre yurtdışında kalınca Türkçeyi unutabiliyor insan. Kızınızla Türkçe mi konuşuyorsunuz evde? Merak ettim, kusura bakmayın...

Selamlar

SPOR DEYİNCE BÜTÜN SULAR DURUR AMA FUTBOL BENCE ERKEK İŞİ,YANİ DÜŞMELER FALAN,BURKULMALAR........
    KIZLARA BEN DAHA ESTETİK SPORLARI YAKIŞTIRIYORUM,GERÇİ BEN UZUN BİR SÜRE BJK'DE LİSANSLI BASKETBOL OYNADIM AMA KIZIMIN TENİS,YÜZME,AT BİNME YADA ESKİRİM İLE İLGİLENMESİNİ ARZULARIM.
    AMA KIZIM NEYİ ARZULAR BİLEMEM !

10. Re: KIZINIZIN FUTBOL OYNAMASINI ISTERMISINIZ?

Selamlar,

Benim kizim futbol oynamak isterse ben de desteklerdim. Zira ben lise cagina kadar kizlarla evcilik oynamaktansa erkeklerle futbol oynayip, bisiklet yarisi yapmis bir anne olacagim . Eger beni destekleselerdi futbol oynamaya devam ederdim. Ama annem artik koca kiz oldugumu, liseye gidecegimi falan soyledi ben de biraktim mecburen.

Burada da kizlar arasinda futbol acayip populer. Kiz maclarinda tribunler erkeklerinden daha dolu oluyor. Arasira bizde esimle seyretmeye gidiyoruz. Acayip guzel oynuyorlar. Neden olmasin? Bence secimi ona birakin, belki de hosuna gitmeyecek.

sevgiler