1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Kadin hastaliklarindan ve buradaki saglik sisteminden cekiyorum su siralar

Herkese Merhaba,

Uzun zamandir siteye giremiyordum, girsemde cok fazla kalamiyordum zira hep dusuyordum, birazdan dusersem de sasmam,yazmayi deniyecegim...

Pazar gununden beri hastanede yatmaktaydim ve bu kacinci yatisim ... burada saglik sistemi o kadar agir isliyor ki, hastalarin ve yakinlarinin morallerinin bozulmamasi elde degil...

ilk acile 20 Martta kaldirildim, neden mi;45 gun kanamam suruyordu ve mahalle doktorumuz da dahil her gittigim doktor (bunlar pratisyen doktor oluyorlar) dogum sonrasi bazi kadinlarin adetlerinde boyle degisiklikler olabilecegini ve kanamayi durdurmasi icin recete yazip elime verip gonderiyorlardi. Taki son doktor beni gercek bir muayene edip hastaneye sevk edinceye kadar.... Ha oyle hastaneyede doktorun sevk etmesiyle hemen gidemiyorsun, bizde gidemedik zaten. Hastaneden mektup geldi... 7 ile 13 hafta arasinda bize randevu verebileceklerini yaziyordu...

Bu arada Turkiye' de ailemle gorustum ve onlar orada tedavi gormemi istediler. Shane ise saglik sigortasi yaptirip ozel hastanede tedavi gormemi istiyordu. Ikisinede hayir dedim. Cunku biz burada calisip vergilerimizi takir takir oduyoruz. Ve o kadar cok vergi oduyoruz ki, karsiligini da devlet vermek zorunda deyip, kansiz bir sekilde tekrar paskalya tatilinde hastaneye kaldirildim... Ama gene ultrasona girmek icin beklemeye basladim... ve soylenen su oldu paskalya tatili arifesinde oldugumuz icin ultrasona paskalyadan sonra yani sali gunu gireceksiniz dendi... hastanede kalabilecegimde soylendi ama minik kizima bakacak kimse yokki... ya da ben onu hic oyle yalniz birakmadim.... Neyse hastaneden ciktim ve tekrar paskalya sonrasi geri geldim.... o gun aksama dogru ultrasona girdim ve sag tarafimda kistler ile fibroids denilen bulgulara rastladilar... ilac verip mektup yazacaklarini soyleyip gonderdiler... Bu arada bir suru kan ve idrar testi yaptilar ve onlarin sonuclari hep temiz cikti....

22 nisanda tekrar kanamam basladi artik normal adet kanamasi derken siddetli agrilarda cekiyordum ama hastaneye gitmemek icin de direniyordum.... 25 nisan pazar sabahi dogum sancilari gibi karnimda siddetli agrilarla bagirarak yataktan kalktim ve esim suffolk doktorlarini aradi hemen ambulansla gelip hastaneye tekrar kaldirildim.... Ve doktor ancak oglen 1 de gelip muayene edebildi...

o gunun aksami serum verildi ve ameliyat olabilecegim soylendi, fibroids ve kistler temizlenecekti ama nedense sabaha fikir degistirildi... Ultrasona tekrar girecegim soylendi, beklemeye basladim bir gun, iki gun. uc gun, dort gun ....

Bu tekrar kanlar alinip kan ve idrar testleri yapiliyor, ve doktorlar uzun bir sure ortada gorulmuyorlar... Gercekten bu ulkede doktor ve hemsire acigi oldukca fazla.

Bir mahalle doktorunun yillik geliri yaklasik 35.000 paund ve ve haftada uzun saatler calisiyorlar, ve genelde uzman doktorlar ozel hastanelerin ucreti daha fazla calisma saatleri daha az oldugu icin orayi tercih ediyorlar... Bu ucreti Turkiye kosullarina gore dusunmeyin lutfen... Burada universitede okumakta cok pahali bu ulkenin vatandasi olsan bile hele tip daha pahali...

Ultrasona girmey beklerken doktorlardan biri gelip tekrar muayene etti ve bir suru soru sordu. sorulardan biri de ailende kanser olan var mi idi. ben hic dusunmeden hayir dedim ama ardindan aklima babam geldi ama o akciger kanseriydi dedim, sonra teyzemin kizi geldi sadece kanama yuzunden 1980 de vefat ettigini hatirliyorum dedim.

Ve o gece buralarda bir gok gurultusu bir simsekler cakma bardaktan bosanircasina yagan yagmur ve ben kafadan yazdigim senaryolar ve yazdigim senaryolara inanip aglamalarim... Ne korkunc bir geceydi...
    Zaten Julide'yide cok ozlemistim, O'na Shane'nin patronunun esi bakiyordu... Beni aramiyordu.. ziyaretime geldiginde anne diyip ozledigini dile getirmiyordu, giderken anne sen niye gelmiyorsun ya da ben annemle kalacam diye aglamiyordu.... Oysa her sabah babasini ise gonderirken pesinden nasilda agliyordu...

Duygusal yonden hastanede kaldigim sure icersinde bayagi yiprandim. Sonunda kidemli bir doktor gelip muayene etti ve kanamayi durdurmak icin spiral (T seklinde bir koruyucu) takmayi onerdi...Bende kabul ettim ve bu sabah spiral takildi ve hastaneden ciktim. Evrak isleri uzun surmuyor buralarda... Shane londra'da idi. Ogleden sonra 3 gibi eve geldim yuruyerek,
    oyle ozlemisimki evimi. Kizimda aksam 7,5 da babasi ile geldi. Oyle ozlemiski annesini kucagima oturup basini gogsume yaslayip uyudu bu gece...

Umarim bundan sonrasi daha iyi olur ya da daha iyiye gider. Artik hastanede yatmak hic istemiyorum. hastanede yattigim sure icerisinde tanistigim bir cok hasta ayni dertten sikayetciydi hele bir tanesini doktor hastaneye yattiktan 3 gun sonra
    gorebilmisti... bir tanesininde fibroid denilen seyi 64 cm olduktan sonra acil ameliyata girip alinmis. Fibroid diyorum, cunku ne oldugunu biliyorum ama Turkce karsiligini bilmiyorum... elimdeki turkce ingilizce sozluklerde bulamadim bu kelimeyi...

iste boyle korku dolu zamanlar yasadim.

Hepinize saglikli ve sevgi dolu gunler diliyorum...

Sevgiler
    Firdevs

Re: Kadin hastaliklarindan ve buradaki saglik sisteminden cekiyorum su siralar

merhaba arkadasim cok gecmis olsun yasadiklarina cok uzuldum kadinlarin derdi hic bitmez derdi annem gercekten dogru. bir daha boyle saglik problemleri yasamassin insallah.bu zor gunlerin geride kalsin sevgiler....

Sıkıntını yürekten hissettim. Umarım en kısa sürede sağlığına kavuşursun. Geçmiş olsun... Sevgiler

Firdevs cim buyuk gecmis olsun,cok uzun surmus kanaman.Cor sarsmistir seni.Kendine ekstra dikkat etmeni ve ilk firsatta Tr ye gelip ciddi anlamda bir doktora gozukmeni arkadasin olarak istiyorum senden.
    Sevgilerimle canim.

5. Re: Kadin hastaliklarindan ve buradaki saglik sisteminden cekiyorum su siralar

Firdevs, çok geçmiş olsun..
    Bazen sisteme direnmek, elde etmen gereken için savaşmak güzeldir ama böyle bir sağlık probleminde bu dramı yaşama, ne olur. Gel, TR doktorlarına emanet et kendini. En azından para verince, derdin için koşturacak doktorlar bulunuyor..

Çok geçmiş olsun Firdevs. Biz de batı ülkelerinde sağlık sisteminin iyi olduğundan bahsedilir hep. Böyle örnekleri duyunca insanın artık hiçbir şeye inanası gelmiyor. Umarım problemlerin son bulur ve en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.

Fibroid/ Lifsel rahim Tümörü

canım çok üzüldüm ve aynı zamanda da çok şaşırdım...İngiltere de Sağlık hizmetlerinin çok daha iyi yürüdüğünü bilirdim hep.
    Bahsettiğin Fibroid in Türkçe karşılığı Lifsel rahim Tümörü dür...Tıbbi olarak karşılığı bu dur..böyle bir durumda sadece kanamayı durdurmak yeterlimidir ki...bence eşinin sözünü dinle bir an önce özel bir doktora gitt...
    umarım bir an önce sağlığına kavuşursun canım...
    iyi haberlerini bekliyoruz
    sevgiler

FİRVDES ÇOK GEÇMİŞ OLSUN
    BENCEDE EŞİNİN DEDİĞİ GİBİ ÖZEL BİR HASTANEDE TEDAVİ GÖRMELİSİN
    KANAMAYI ÖNLEMEK İÇİN TAKILAN SPİRAL TÜRKİYEDE DOĞUM KONTROLÜ İÇİN KULLANILIYOR İHMAL ETME NE OLUR BİRDE ÖZEL HASTANEYE GİT ONLARDA SENİ BİR GÖRSÜNLER
    KENDİNEDE KIZINADA İYİ BAK

Re: Fibroid

Merhabalar,

Aşağıdaki linkte fibroid hakkında bilgi buldum, rahim ya da rahim duvarına yapışık iyi huylu tümörmüş...

http://www.dermanbul.com/medicine_info.php3?id=1826

Biran önce özel bir doktora ya da Türkiye'ye gelip tedavini olmanı dilerim canım...

Çok çok geçmiş olsun..
    Aslı

Çok geçmiş olsun..

eskiden insanlar yurt dışına çıkıp tedavi olurlardı Ama burada özel hastanelerde işler çok pratik yürüdüğünden benim bazı arkadaşlarım tedavilerini yurt dışından gelip burada yaptırıyorlar.

Çektiklerin çok sinir bozucu,bir ara Türkiye ye gelip bir uzmanla görüşsen...Daha sonra şikayetlerini maille de yazabilirsin doktorlara...

Jülide de en kısa zamanda toparlar sanıyorum...