1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

bebekler nasıl memeden kesilir?

Herkese merhaba arkadaşlar
    Foruma henüz yeni kayıt oldum ve deneyimli annelerden yardım istiyorum.Kızım 20 aylık ve artık onu memeden ayırmak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. uzmanların görüşlerini okudum yavaş yavaş bıraktırın diyorlar fakat bu imkansız benim kızım için. Klasik yöntemlere ihtiyacım var ve de yardımlarınıza lüften benimle paylaşın şimdiden çok teşekkürler.

2. Re: bebekler nasıl memeden kesilir?

hoşgeldiniz keske önce kendinizi tanıtsaydınız
    güzel paylaşımlar dilerim

Re: bebekler nasıl memeden kesilir?

Öncelikle hoşgeldiniz. Benim kızım bir gece emmek istemedi, sadece su içti. Ben de onu fırsat bilerek, işe de başladığım için vermedim. Ancak tamamen unutması 2 haftayı buldu. Oldukça düşkündü memeye.
    Umarım kolay atlatırsınız bu süreci, ben her açıdan zorlanmıştım.

merhaba hoşgeldin.ben de oglumu 22 aylıkken bıraktım ,gösüme zeytin ezmesi şürmüştüm bak ö oldu pis olmuş deyince bıraktık.oglum midesi cok hassa bir de pis gördüğü şeyi asla agzına almaz bunu kullanarak bıraktık .1 hafta gece leri uyandıgında sagolsun eşim cok yardımcı oldu hep okalktı anne uyumuş annenın sütü ö olmuş diyerek teselli edip su ile geçiştirdik .1 haftada alıştı ..ama hala arada hatırlıyor dokunuyor öpuyor süt yokmu diyor şuan 28 aylık.
    umarım kolayca atlatırsınız bu devreyi ...

bir de sana uyarı süt vermeyince gösüm doldu taş oldu ateş ve sıkıntı yaptı mutlaka sutu az da olsa sagmak lazım.unutma

Benim buraya üye olmama sebep olan konudur bu.

İlk forum sorum da buydu.

Nerdeyse 2 yaşına kadar emdi kızım.Meme düşkünlüğü had safhadaydı.Gece nerdeyse ağzında uyuyordu.Bir nevi emziktim onun için.
    Ne biberon ne emzik kullanabildik,varsa yoksa meme.

Fakat 2 gün 2 gecede işlemi hallettik biz.

Çok zorlu oldu ama sonunda vazgeçirebildik.

Sabahtan başladım ben çok acıyo demeye,ne zaman meme dese çok acıyo,hasta meme dedim.
    Gündüz unutturdum bu şekilde.
    Gece daha zor geçti.
    Çok ağladı ben hiç gitmedim yanına(içim kan ağlasa da).Babası gitti hep yanına.Su verdi.Kucağına aldı.Avuttu vs.

İki gece sonunda deliksiz uyumaya başladık.

Umarım seninki de bu kadar kolay olur.

öncelikle aramıza hoşgeldin benim oğlum beni iki ay emdi hiç bir zaman iştahlı bir şekilde değildi zaten iki ayını bitirdi gün ben ameliyat oldum eve geldiğimde artık memeyi istemiyordu biberon vermek zorunda kaldım

bu nedenle hala içimde emziremediğim için uhde kaldı emziren anne gördükçe içim gidiyor
    sütün bolsa ve bebeğin istiyorsa bence devam et çünkü ona bir damlanın bile faydası var nasıl olsa zamanı gelince o bırakır.tabi senin için bir mani yoksa ben düşüncelerimi yazıyorum ama yinede sen bilirsin
    kolay gelsin

Daha bir hafta önce oğluşunu memeden kesmiş bir anne olarak,tecrübelerimi seninle paylaşmak istedim...

Oğlum 24 aylık,son zamanlar sadece,gece uyurken ve sabaha karşı 5-6 gibi uyanıp emiyordu ve meme ağzında uyumaya devam etmek istiyordu.Bu durum beni rahatsız ediyordu çünkü bir süre sonra süt kalmıyor ve insanın canı acıyor

Ani bir kararla o akşam kendi kendine uyumasını bekledim,uyudu.Sabah 5.30 da kalktığında çok ağladı,babası aldı oyalamaya çalıştı,bu arada hava aydınlandı,bizimkinin uykusu açıldı Hemen kahvaltısını ettirdim ve ben gidip yattım.Babamız onu bir şekilde uyutup yatırmış...Tüm gün hiç emmedi,gece yine aynı saatlerde ağlamaya başladı,bir süre sonra babasının kucağında sızdı...
    Ertesi gün yine tüm gün emzirmedim ,istedikçe oyun oynattım...

O gece sabaha kadar kesintisiz uyudu ve o gün bugündür(7gün oldu)artık meme emmiyoruz.Çok şükür fazla zorluk çıkarmadı canım oğlum...

Ben de karar kara düşünürken nasıl bıraktıracağımı,arkadaşlardan "sarımsak sür,kara kalemle boya,acı sür" gibi tavsiyeler aldım ama hiçbirini yapmadım.Bebeğimin benden iğremesini veya ağzı yanarak benden uzaklaşmasını istemedim.İstediğinde "süt bitti oğlum,memede süt kalmadı" diyerek ilgisini başka yönlere çekmek çok daha zararsız geldi bana...

Size de kolaylıklar diliyorum

14 aylıktı. Zaten sabah ve akşam emziriyordum. Sonra ilaç kullanma durumum çıkınca aniden kestim. Hiç öyle alıştıra alıştıra olmadı yani. Kolay olmuştu bizde. Ama emzik kullanmasının faydası vardı tabi.

Biberonda süt yardımcı olabilir. Kolay gelsin.

Arkadaşlar yine ben merhabalar
    Şaşkınlıktan kendimi tanıtmamışım doğru balıklama konuya daldım. 33 yaşındayım ve öğretmenim anladığınız kadarıyla da bir tane kuzucuğum var.
    Bana yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim .
    Fakat sizlere sormak istediğim bir kaç birşey daha var.
    Birincisi ben kızımı memeden kesmeye hazır değilim fakat kesmesem de çok yıpranacağımı biliyorum çünkü akşama kadar ve gece boyunca o kadar çok emiyor ki ben de hal falan kalmadı.Emzik hiç kullanmadı keşke kullansaymış diyorum bazen.
    İkincisi tabi ki kızımda hiç hazır değil .Etraftan artık sen büyüdün emme dediklerinde o gün iyice yapışıyor memeye ve onlara çok kızıyor. mıncık mıncık yapıyor ve de tabi süt bittiği için canım çok yanıyor.Her gece ağlayarak meme diye 5-6 kere uyanıyor.
    Araştırdığım kadarıyla emmeye devam etmesininde hiç faydası yokmuş fiziksel ve psikolojik anlamda hatta bebeklikten çıkamayıp anneye daha çok bağlanıyormuş.Benimde okullar açılmadan bu işi halletmem lazım.
    En kolay nasıl halledebilirim acaba çok çaresizim bi de vicdan azabı bi taraftan.
    Lütfen benimle paylaşmaya devam edin.Şimdiden teşekkürler

Cerenı memeden ayırmaya karar verdıgımde babanın tatıl gunune denk getırdım.

cuma aksamı kızım meme emıcegı zaman el cabukluguyla salca surdum gogsume. ayy cok acıyo dedım. oyle gorunce emmedı babası hemen oyaladı onu .
    sonra yıne bır kac kez ıstedıgınde aynı seyı yaptım.
    daha sonra ortalarda gorunmedım evde baska odada kıtap okudum. babası onunla oynadı gezdırdı yemek yedırdı. arada yanlarına gıttım. memeye dogru hamle yaptıgında hemen dıger odaya kayboldum. boylece ucuncu gun bıtmıs oldu.
    kolay gelsın sıze.

Ayrıca hosgeldınız