1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

yaşadığımız yer

ben avcılar da yaşıyorum.depremden önce çok severdim oturduğum semti.dışarı çıktığımda hemen tanıdık yüzlerle karşılaşır mutlu olurdum.o zamanki burada yaşayan arkadaşlar ve buranın sakinleri bir okul toplantısına gitsek herkes şık ve bakımlı olur bir veli toplantısı sanki resmi bir toplantıya dönüşürdü.kısacası herkes bakımlı ve düzgün ailelerdi.
    ama depremde her kes korkup kaçtı.evlerini ya sattılar yada çok ucuz rakamlara kiraya verdiler.
    ben kimseyi giysisiyle ayıplamam yanlış anlamayın.ama şimdi çocuklarımı alıp yürüyüşe çıksam etraftaki insanlardan korkuyorum.aile gibi gelmiyo kimse sanki kavga edicek yer arıyan insanlar.kadınların ve beylerin giyimi korkunç.ben tam merkezindeyim avcıların.etrafa bakıyorum eskiden bu kadar güzel binalar yoktu belki ama güzel insanlar vardı.oysa şimdi.kısacası yaşadığım binadan zaten mutsuzdum.şimdide oturduğum semti sevmez oldum.eski yüzleri o saygılı güzel arkadaşları ve çevre sakinlerini çok özledim.sizler yaşadığınız yerleri seviyormusunuz ve buralarda dolaşırken kendinizi huzurlu ,güvende hissedebiliyormusunuz.

2. Re: yaşadığımız yer

semtine göre değişiyor güven olayı açık fikrim.
    Konu senveben tarafından (06 Ocak 2012 Saat 12:23 ) değiştirilmiştir.

Re: yaşadığımız yer

Allah Allah, ben seni Beşiktaş'ta oturuyor sanıyordum iyi mi?

4. Re: yaşadığımız yer

bu konu ile ilgili yazacağım bir sürü şey varda...bugün yazma istediğimi kaybetmiş gibiyim. bulunca yazacağım.

ben şişli feriköy de oturuyorum..güvensizlik hissetmedim hiç..semtimde oturanların çoğu gayrimüslim insanlar zaten..seviyorum burayı evimi

6. Re: yaşadığımız yer

Oturduğum semt ve apartmanım bir zamanlar çok güzel ve nezihti ama şimdi semtimden olmasa bile evimizden taşınmayı düşünüyoruz
    - Zaten selam verecek kimsemiz yok Selamı sabahı bıraktık
    - Kadın kapısının önüne çöpünü koyuyor. Üstümüze merdiven çıkarken çöp suyu akıyor kapıyı çalıp söyleyince yüzüne kapı kapatıyor. (İşte burda insan olmanın zorlukları devreye giriyor)
    - 3 kişilik aileler ama kapının önü ayakkabı dolu heran takılıp düşme tehliken var
    - birtanesinin kocası tüpçü kapı boşluklarına tüp doldurmuş deposu gibi adamın apartmanın merdivenleri
    Kapıcı parası vermezler vs. vs.
    ay say say bitmez hani ev alma koöşu al derler ya ne kadar doğru bir sözmüş
    ev sahibimize olaydan bahsettiğimizde o sadece aylık kısmı ile ilgilenir (12 haneli apartmanın tamamı onun )
    bizde durum bu en kısa sürede taşınabilmek ümidiyle bekliyorum

Annemler Avcilar'da merkezinde otururlardi depremden once, apartmandaki herkesi severdi annem, hala orasini ariyor, dostlarini ozluyor ama ozellikle ben depremden sonra ordan tasinmalari icin cok israr ettim. Nerdeyse 10 yildir da oraya gitmiyordum. Bu gidisimde bir gittim Avcilar'in simdiki haline inanamadim cok degismis. Ben oldum olasi avcilari sevmedim, sevemedim.

Su anki oturdugumuz yeri cok seviyorum ama evimden cok memnun degilim. Heryere cok yakin, isime yakin, sevdigim arkadaslarima yakin, okullari cok guzel, komsularim da iyi insanlar ama evi istedigimiz hale sokmak icin masraf gerekiyor ve bu durumda ya masraf yapacagiz ya da burdan tasinacagiz. Kararsizim.

Diger yandan da burasi Turkiye gibi degil. Sokakta yuruyen kimse yok, yani gorsen ya spor yapan biridir, ya da kopegini gezdiren biridir. Burda arka bahce olayi var; herkes arka bahcesinde oturur, kimse kimseyi gormez. Turkiye'deki gibi evi arsanin en sonuna yapip on bahceye kocaman balkon veya oturma yeri yapmazlar. Evi arsanin ortasina yaparlar ve on bahceyi suslerler, arka bahcede de otururlar kendikendilerine. Ben o acidan burayi cok sevmiyorum, Akdeniz kulturu olan bir yerde oturmak isterdim, insanlar cikip dolassinlar, bahcede oturanlari gordukce birbirlerine selam versinler isterdim ama malesef. Neyse boyle iste.

annemler avcılar'da oturuyor, evlenmeden önce ben de orada oturdum.

çok seviyordum diyemem, alışkındım sadece.

11 senedir s.cedit'te oturuyorum, burayı çok seviyorum.
    sadece kıyaslama yapmam gerekirse, sakinliği bile yetiyor (atatürk caddesinin trafiği bile bunu bozmuyor bana göre).
    bir insan karmaşası, bir güruh hali var sanki avcılar'da sürekli...sokakta birine çarpmadan yürümek neredeyse imkansız.
    oysa şimdiki evimden sokağa çıktığımda tektük insanla karşılaşıyorum, sokağa çıkmış olanlar da genelde kafeelrde oturmuş oluyor.

değişen insan topluluğuna pek dikkat etmedim ama o kalabalıkta değişimi farkedemiyorum bile.

bir de beton görünümü çok üzücü, yeşillik sadece oyun parklarında neredeyse.

ben yaşadığım yeri anlatmama gerek yok..

herkes biliyor zaten..

Piril piril insanlarin yasadigi bi yerde oturuyorum kapin acik kalsa bile hirsiz falan giremez.Guvenlik iyi calisiyor.burada cocuklarda mutlu