1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: maden suyu

Blog Girişleri
    13

maden suyu

her gün bir tane içer oldum.
    yemekle birlikte içiyorum bazen..
    bazen çikolatalı bir tatlıyla. tatlının beni bayan tadını dengeliyor, hoşuma gidiyor.

özellikle spordan sonra içmek iyi imiş.
    terle kaybedilen minarellerin geri alınması ve yorgunluğun giderilmesine yarıyormuş.

en iyi marka hangisi henüz keşfedemedim.
    hangisi rastlarsa onu alıyorum ama kızılay en iyisi galiba..

maden suyu ve soda ile ilgili araştırma yaptım da..
    bakın bilmediğimiz bir dolu şey var ve yanlış bildiğimiz..
    **

İçilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbondioksit eklendiğinde soda yapılmış olur.

Maden suyu ise yerin en derin katmanlarından çıkar ve yeryüzüne çıkarken geçtikleri katmanlardan mineralleride alarak yol alırlar. Bu durumda maden suyu mineralce çok zengin iken soda mineral içermez.

Maden suyu içindeki minareller sebebiyle çok sağlıklı bir içecektir ve insan sağlığını destekleyicidir. Ter, solunum ve idrar ile kaybolan minerallerin yerine gelmesi için su içmenin yanı sıra sıvı ihtiyacının bir kısmı maden suyundan karşılanabilir.

Maden suyunun faydaları nelerdir?

Her yaştaki bireylerin günlük kalsiyum gereksinimlerinin karşılanmasında takviye olarak düşünülebilir. Böylece güçlü kemik yapısının oluşması ve korunmasını sağlar.

Büyüme çağında, hamilelikte ve yaşlılıkta artan mineral ihtiyacının (magnezyum, kalsiyum, flor ve sodyum gibi) karşılanmasında gerektiği kadar kullanılarak sağlanabilir.

Sağlıklı bireylerde içerdiği sülfat, bikarbonat iyonları sayesinde sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) ve boşaltım sistemi (böbrekler ve idrar yolları) fonksiyonlarını destekler(maden suyunun önerilen miktardan fazla tüketilmemesi şartıyla geçerlidir).

Cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını da karşılayarak cilde gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlanmasında yardımcıdır.

Solunum, idrar, her türlü spor aktivitesinde ve özellikle yaz aylarında terleme ile oluşan su ve mineral kaybının karşılanmasında ölçüsü kadar kullanılabilir.

Bikarbonat içeriğinin yüksek olması ise asit fazlalığı, yanma ve ekşime ile seyreden mide hastalıklarında mide asidi fazlalılığını baskılayıcıdır.

Özellikle yaz aylarında sıcaklığın artmasıyla birlikte asitli içecek tüketme ihitiyacı da artar. Boyalı, katkı maddeli içecekler yerine maden suları tercih edilebilir. Son dönemde meyveli çeşitleri de piyasada bulunmakta fakat bunların kalori de dikkate alınarak tüketilmesinde fayda var.

devamı için..
    http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/320156.asp

Re: maden suyu

Bende her gün bir tane sade içiyorum,içine bir dilimde limon kesıyorum.

Meyvelıler hosuma gıtmıyor.

tr deyken bı ara meyvelılerden ıcer olmustum cok hosuma gıtmıstı ama ıcındekı seker oranının fazlalıgını gorunce kestım bır daha da ıcmedım meyvelı sadesı ıse cok nadır aklıma gelır genelde borek yaparken kullanıyorum

Cola'yı bırakmam da maden suyunun katkısı büyüktür.

Meyveli leri sevdim ama her şeyi çoook araştıran ve doğal yaşama gurusu olan kuzenim sakıın içmee diye uyarmıştıı. Ben sakın yapama denilenlere karşı artı bir ilgim olduğu için, ara sıra meyvelide içerim maden suyunu.
    Her gün mutlaka 1-2 dir.

Doğal olanı, içindeki minerallerin oranları, sodyuum oranı vs. dikkat ettiklerim vardır. Akmina yı tercih ederdim bir ara. Kızılay da aynı şekilde.

İst. dışına çıktığımda da değişik markaları denemek hoşuma giderdi. hele de doğal bir kaynak varsa ayrı güzel olur.

Rize de ılıcalar vardı, tadı acımsı, metalik gibi idi, küçükken içmek de zorlanırdım ama şimdi tekrar gidersem mutlaka tekrar deneyeceğim

5. Re: maden suyu

su deyince bizde baska birsey icilmiyor zaten cocuklar da kreste ve ya okulda devaml maden suyu iciyorlar

bizde 0,75-1,5l siselerde türkiyede sanirim daha bu büyük siselerde yok
    günde bir 0,75lik icmeye calisiyorum Ceykan yaz aylarinda yaklasik 2 litre iciyor elma susu veya visne soda da dene yari yariya yada keyfine göre karistir
    afiyet olsun

savaşların, sınırların, sınıfların olmadığı hayal ülkesinden

Hülya_Kurnaz_Braun yazdı:
    su deyince bizde baska birsey icilmiyor zaten cocuklar da kreste ve ya okulda devaml maden suyu iciyorlar

bizde 0,75-1,5l siselerde türkiyede sanirim daha bu büyük siselerde yok
    günde bir 0,75lik icmeye calisiyorum Ceykan yaz aylarinda yaklasik 2 litre iciyor elma susu veya visne soda da dene yari yariya yada keyfine göre karistir
    afiyet olsun
    Hülya fazlası zararlı değilmi
    birde gazı kaçmıyormu fazla olunca
    Maden suyu bilgim hiç olmadığı için soruyorum
    evde durur durur öyle asla elimi sürmem ben
    dilimi yakar benim içemem

aklıma gelmişken ekliyeyim, ayranla süpeeer oluyoor, içine de buz, mutlaka dene

Birde doğal vişne suyu ile karıştırırım yine buzlu yaz aylarında güzel bir alternatiff

Rusya'da da su yerine maden suyu içiyorlar,restoranlarda su istediğin zaman maden suyu geliyor.

Kızılay alıyoruz bizde,sırma da güzel

Seviviyorum ben , şuan elimde bir yandan yudumlayıp bir yandan yazıyorum . Günde 4 bazen 5 tane içiyorum
    (yaklaşık 1 litreye tekabul ediyor ).Bazen meyvalı , bazen sade ama genellikle sade tüketiyorum.İllaki şu marka demiyorum markette kınık, özkaynak, kızılay var hangisi denk gelirse alıyorum.

10. Re: maden suyu

Bende çok severim,soda ve madensuyunu..bir dilim limonla tercih ederim.Bazende ev yapımı vişnesuyu ile karıştırıyorum çok hoş oluyor.