3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Sorum Sünnet Çocuğu Annelerine, Ama Başka Bilen Varsa, O da Olur

nerdogan yazdı:

Ve de, bir oğlan annesi oğlunun sünnet düğününü yapmak istiyorsa bu onun en doğal hakkıdır.

Tamam,cinsiyet ayrımı var gibi duruyor ama konuya annenin tarafından baktığımızda, abartmadan, medenice bir düğünün ne zararı vardır, yani????
    Şimdik takıldığım şu ki,bir oğlan annesi olmak bir kız annesi olmaktan farklı bir şeymidir? İkisi de anne değil midir?
    Bu operasyonun bu kadar öne çıkarılması ,erkeklerin aslında bir pipilerinin olmasının ne denli önemli olduğunun vurgulanması değil midir? Sağlık için yapılması iyi bir operasyondur.Bunun için düğün ne olaki?
    Bir akrabamızın çocuğu sünnet düğününden sonra öyle bişey sandı ki bunu ,hergün dışarda gezdirdi,tv izlettirdi,yemek dahi yedirmeye kalktı.
    Ayıp de bakim bu harekete şimdi ,ayıptı da ne diye ona düğün yaptınız derse ne cevap verileceği düşünülerek karışılmadı

Ben de kızım regl olunca düğün yapıcam( bari anlamı olur hiç değilse gerçekten doğurganlık kazanıyor ,tırtıl yine tırtıl olarak kalmıyor)

sevgılı kayınvalıdecığım pek kokoştur ,bende ondan duymuştum ılk vaktı zamanında daha oyle almış cunku )) bırde gecen yıl arkadaşım dan duydum ama çok saçma geldı arkadaşım yana yakıla krem tuvalet aramıştı baktı bulamıyor dıktırdı aman ıyıkı oğlum yok

bırde duğune beyaz elbıseyle gıdılmeyeceğini bılıyorum gelınde beyaz olmaz gele hele yakınıysan asla demışlerdı ben takmam boyle seylerı duğunume beyazda gıyıp gelen olsa umursamazdım sanırım olmuşmuydu yaw ??

Valla böyle bir renk şartının varlığını bilmiyordum ben.
    Hatta bilmeden uymuşum bile
    Ama benim renk seçimim tamamen oğluşun kıyafetine ve konsepte uygun olmak bi de gelin gibi süzülmekti,
    yoksa kötü bi amacım yoktu yane

oğlumu sünnet ettirdim ama sünnet düğünü yapmadım daha
    annenin neden krem giymesi gerekiyormuş onada anlam veremedim
    oğlumun sünnet düğününü yapsam heralde krem giymezdim daha canlı renkler seçerdim

Düğün düğündür, şu bu diye sınıflandırmamak gerek Suzi'cim
    İsteyen herkes herşeyin düğününü yapabilir bence,
    yani düğünsever biri olarak karşı değilim
    Üstelik ben açık açık da itiraf etmiştim,
    kendi düğünümün intikamı diye
    He dansta ettik, yoruma açıktı:
    Düğün saatine kadar saçımı başımı yoldurttan adam dans esnasında, gözümün içine baka baka ''Cenneti değişmem saçının telineeeee...'' diye şarkılar söylüyordu.
    Evlilik böyle bişey sanırım
    nilsubensu yazdı:
    şu sünnet düğünü meselesinden bigün saçımı başımı yolucam o olucak çok feci uyuz oluyorum yaw.

seyhan güzel yazmış çük düğünü diye

bide karı koca sahnede dans ediyo ya. o olay da beni geriyo. biz yaptık bu çocuğu der gibi.. geçen esma forum açmıştı. onu severim kızmadım ona hoş takan da yok o ayrı ama biz konuşalım yine de

Kaan düğün çıkışı eve giderken ne dedi biliyor musunuz:
    ''Anne ilk defa sizi dansederken gördüm, güzeldi'' dedi.
    Oysa nadir de olsa dansederiz, genelde o tarz ortamlarda Kaan olmuyor. Ya da ben ısrar ederim bazen dans edelim diye, genellikle menisküsünden şikayetçidir, dans edemiyorum diye
    ''Hep bi bahane buluyordunuz, bu sefer ikiniz de kaçamadınız dedi
    Sünnet tahtında oturdu o esnada, tam da karşımızda uzun uzun izlemiş bizi
    ..................
    Hani o eleştirdiğiniz dans var ya, ben annemle babamı ilk ve son kez o gün dansederken gördüm.

Zihnimde kazılıdır ve çok kıymetli bir anıdır.

nilsubensu yazdı:
    nerdogan yazdı:
    Annemin çok güzel, koyu yeşil gözleri vardır.

Kardeşimin sünnetinde, upuzun, nefti yeşil bir elbise giymişti, çok güzeldi.

Hani o eleştirdiğiniz dans var ya, ben annemle babamı ilk ve son kez o gün dansederken gördüm.

Zihnimde kazılıdır ve çok kıymetli bir anıdır.

Ve de, bir oğlan annesi oğlunun sünnet düğününü yapmak istiyorsa bu onun en doğal hakkıdır.

Tamam,cinsiyet ayrımı var gibi duruyor ama konuya annenin tarafından baktığımızda, abartmadan, medenice bir düğünün ne zararı vardır, yani????
    ne güzel kıymetli bir an olarak kalmış ..

benim de küçüklüğümde gittiğim bir sünnet düğününde iki çocuğun pipilerinin açılarak babası ve amcası tarafından havaya kaldırılmaları ve tüm konuklara gösterilmeleri, alkış kıyamet kopması bir anı olarak kaldı.. o gün bugün böyleyim

cinsiyet ayrımı var gibi durmuyor. açıkça cinsiyet ayrımı
    Haa, tama geçmişe inince gerçek neden anlaşılşıyor tabe
    Ayrıca adama da yuh demek istiyorum

teyzemin torununun sünetine gittik, annesi tıpkı gelin gibi bembeyaz yerlerde sürünen uzun kuyruklu bir elbise giymişti, babası da damatlık açılışı anne-baba dans la yaptılar, ikinci bir düğün gibiyid, çok hoşdu, herkes hayran kaldı...

ben dayatmalardan hoşlanmam, kim ne isterse onu giysin..

sünnet düğününe karşıyız biz de..

sağlık için yapılıyor

hatta birkaçgün sonra ikisinin de işlemini yaptıracağız hastanede..

Bizimkileri okul kapandıgında aldık karşımıza sorduk,hatta kuzenimin oğlunun töreninde de bulundular.Ne istersiniz böyle giyinip kornalar eşliğinde davulla zurnayla gezmek ister misiniz dedik,büyük aynen şöyle dedi 'yok baba bana uymaz!'

Bakalım ayarlıycaz istedikleri bişeyler..

10. Re: Sorum Sünnet Çocuğu Annelerine, Ama Başka Bilen Varsa, O da Olur

Böyle bir kural olduğunu bilmiyordum.

Gerçi hoşuma gitmediği için bağlamaz beni.

Nedeni ne ki acaba,ben de merak ettim.