1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Leo'nun anaokulu 2. sinif güncesi -- anaokulu artik yavan mi geliyor?? :-(

Dün aksam Leo cok üzgündü cünkü okul klübüne gitmek istemiyor. Okul klübü anaokulu saatlerinin sonrasinda ben isten gelene kadar vakit gecirdigi kresimsi yer.

2008-2009 ögretim yilinda Leo anaokul 1. sinifa gitti. Isvicre anaokullari günde 3.5 saat oldugu icin de, ben isten gelene kadar olan zamani 4 yildir alisik oldugu kresinde geciriyordu.

Ama yaz tatiline gitmeden evvel kresinden artik ayrilmamiz gerekti. Artik 6 yasini doldurdugu icin krese kabul etmiyorlar.

Böyle olunca okul sonrasi gidebilecegi tek yer okul-klübü. Aslinda krese benzer bir yer ama 6-10 yas cocuklari gidiyor.

Bugün sabah ben anaokuluna biraktim. Saat 11:45 de okul-klübü personeli gelip aliyor. Orada ögle yemegi yiyip aksam ben gelene kadar orada vakit geciriyor.

Aksam geldigimde Leo süperdi dediler. Leo arabada bana anne hic aglamadim dedi. Cünkü haziranda tatilden önce bir deneme yapmisti ve aglamisti yavrum. Ben de cok mutlu oldum tabi.

Bakalim gelecek günlerde umarim daha cok alisacak.

2. Re: Yeni okul yilimiz basladi. Anaokul 2. sinif...

Umarım Leo çabucak alışır Deniz.

Alışamazsa da onu mutlu edecek (okul çıkışı evde abla gibi vs.) başka bir yöntem bulursunuz artık.

3. Re: Yeni okul yilimiz basladi. Anaokul 2. sinif...

Alisma asamasini asmissiniz gbi geldi bana. Ilk gun aglamdiysa eglenmis, ortama ayak uydurmus demektir umarim.

Kolayliklar diliyorum ikinize de.

4. Re: Yeni okul yilimiz basladi. Anaokul 2. sinif...Erken müzik egitimi

Leo'nun anaokulu 2. sinifta haftada bir gün müzik dersi var. "Musicalische Früherziehung" (erken müzik egitimi) isimli bir ders.

Müzikpedagogu veriyor dersi.

5 ana amaci varmis:
    - müzik esliginde hareket/dans
    - temel entrüman calma bilgisi
    - sarki ve tekerleme
    - kulak egitimi (tonlari tanima)
    - müzik terimlerini ögrenme

Sali sabahi ilk müzik dersi vardi. Ilkokul binasinda oldugu icin ve de baska ögretmen girdigi icin ilk derse velileri de cagirmislar.

Normalde anaokulu 1. ve 2. siniflar beraber gidiyorlar, ama bu ders sadece 2. siniflar icin oldugu icin 7 cocuk vardi.

Cok eglenceliydi. Leo da cok sevdi. Ögretmen piyano caldi onlar dans ettiler yada sarki söylediler. Biz anneler de beraber dans ettik. Birer dosyalari var onu her hafta götürüp getirecekler. Bir de dans corabi alacagiz.

Cok hosuma gitti

Re: Yeni okul yilimiz basladi. Anaokul 2. sinif...

Deniz, Miray bu yil ilkokul 1'e basliyor. Leo hangi ayda dogdu? Ve orda hangi yasta ilkokula baslaniyor?

Bu arada bahsettigin problem gecen yil bizde de olmustu, sonra alisiyorlar ama gercekten uzucu bir durum. Dusunsene butun gun mesai gibi evde olmuyor. Soyle rahatlayamiyor okuldan eve gelip. Ben cok uzuluyordum, eminim sen de oyle hissedeceksin ama baska cozum de yok...

Leo adına sevindim, dilerim hep böyle mutlu geçer günleri.

8. Re: Yeni okul yilimiz basladi. Anaokul 2. sinif...

MDY yazdı:
    Deniz, Miray bu yil ilkokul 1'e basliyor. Leo hangi ayda dogdu? Ve orda hangi yasta ilkokula baslaniyor?

Bu arada bahsettigin problem gecen yil bizde de olmustu, sonra alisiyorlar ama gercekten uzucu bir durum. Dusunsene butun gun mesai gibi evde olmuyor. Soyle rahatlayamiyor okuldan eve gelip. Ben cok uzuluyordum, eminim sen de oyle hissedeceksin ama baska cozum de yok...

Serapcigim Leo Subat 2003 dogumlu. Aslinda bu yil ilkokul 1. sinifa baslamasi gerekiyordu.

Biz anaokula bir yil gec verdik (Agustos 2007 yerine Agustos 2008de).

Tam o anaokuluna basladi anaokullari zorunlu 2 sene yaptilar) böyle olunca simdi anaokulu 2. sinifa gidiyor ve gelecek sene, bir sene gec olarak ilkokula baslayacak..

Ben de Serap'ın fikrine katılıyorum,6-7 yaş çocuğunun tüm günü ev dışında geçirmesi bana da doğru gelmiyor.Minderli,casual bir ortam bile olsa ev evdir 6-7 saat dış ortam yeter diyorum...

Ben sorunu nasıl çözmüştüm,yuva +bakıcı+temizlikçi formülüyle ...Hımm maliyetli mi evet,ama şu anki duruma bakarsam doğru yapmışım diyorum....

Ve şimdi görüyorum ki 30'lu yaşların başında tüm korkularımı yenip kendi işimi kurma yolunda cesaretle ilerleseydim,zamanımı kendim ayarlardım...Çocuğun hastayken veya sadece yanında olmak isterken olabilmek meğer benim için filan yerin müdiresi olmaktan ve yüksek ücret v.b...imkanlardan çok daha iyiymiş....Ay uzattım umarım anlatabildim

Sevgiler...

esragülsün yazdı:
    Ben sorunu nasıl çözmüştüm,yuva +bakıcı+temizlikçi formülüyle ...Hımm maliyetli mi evet,ama şu anki duruma bakarsam doğru yapmışım diyorum....
    ben de böyle bir çözüm buldum

Ve şimdi görüyorum ki 30'lu yaşların başında tüm korkularımı yenip kendi işimi kurma yolunda cesaretle ilerleseydim,zamanımı kendim ayarlardım...Çocuğun hastayken veya sadece yanında olmak isterken olabilmek meğer benim için filan yerin müdiresi olmaktan ve yüksek ücret v.b...imkanlardan çok daha iyiymiş....Ay uzattım umarım anlatabildim

bu kısım benim şu anda çıkmazda olduğum bir durum damardan geldi sözlerin.