Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Hybrid View

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Yeni Dönem Kursları

[size=medium]Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi, müzik alanında farklı branşlarda kurslar düzenlemektedir. [/size]
    Bunlar şöyle sıralanmaktadır:
    • Türk Sanat Müziği (koro)
    • Türk Halk Müziği (koro)
    • Türk Halk Müziği çocuk korosu
    • Ud
    • Gitar
    • Kanun
    • Bağlama
    • Piyano
    • Yan Flüt
    • Keman
    • Ney

--------------------------------------------------------------------------------

[size=medium]Sahne Işıkları[/size]

Müzik gibi tiyatro da geçmişten bugüne Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi’nin düzenli kursları arasındadır.
    • Tiyatro
    • Yaratıcı Drama
    • Diksiyon
    • Sahne Makyajı

kurslarımız amatörler için olduğu kadar ileride bu alanlarda gelişmek isteyen kişiler için de bir imkandır.
    Kadıköy Halk Eğitimi Merkezi pek çok ünlü ismin yetişmesine de öncülük etmiştir. Tuncay Özinel, Rasim
    Öztekin, Peker Açıkalın, Sermiyan Midyat, Özgü Namal, Şennur Kaya, Erol Köker bu isimlerden sadece birkaçıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

[size=medium]Estetiğin Gücü[/size]
    Kurumumuz görsel ve plastik sanatlar konusunda da kurslar düzenlemektedir.
    • Resim
    • Rölyef
    • Fotoğraf
    • Heykel
    • Seramik
    bunlar arasındadır.

[size=medium]Halk Oyunlarının Binbir Rengi[/size]

Yurtiçi ve dışında pek çok ödül kazanmış Halk Oyunları Kulübümüzün sürdürdüğü eğitim faaliyetleri aşağıdaki yöreleri kapsamaktadır:
    • Kafkas
    • Artvin
    • Burdur
    • Zeybek
    • Silifke
    • Karadeniz
    • Antalya
    • Balıkesir
    • Gaziantep
    • Üsküp
    • Silivri
    • Semah
    • Fethiye

Merkezimizde ayrıca Yöre Halk Oyunları Usta ÖğretmenYetiştirme kursları da verilmektedir.

[size=medium]Çocuğunuz ve Siz[/size]

2007-2008 Eğitim öğretim yılında Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde okul öncesi eğitim ile ilgili 4 farklı grup
    kursumuz bulunmaktadır.
    • Eğitici Anne (Çocuk Bakıcılığı): 2 öğretmenimiz eşliğinde 80 öğrenciye ulaşan bu kursta, anaokulunda
    yardımcı anne; aynı zamanda evlerde bakıma yardımcı kişiler yetiştirilmektedir. Aldıkları belge sayesinde bu kursu bitiren öğrenciler kendi evlerinde de 6 çocuğa kadar bakma şansına sahip olmaktadır.
    • Anne Çocuk Eğitimi: 5 öğretmenle gerçekleşen kurslarımız 2007-2008 öğretim yılında 1120 anneye ulaşmıştır. Kursumuz, okul öncesi çocuğu olan veliye çocuğunun her türlü gelişimi, iletişimi hakkında destek olurken, aynı zamanda çocuğun evde düzenli ve planlı ders çalışmasını sağlayarak çocuğun okulöncesi eğitimini tamamlamak amacına hizmet etmektedir.
    • Benim Ailem: Kursumuz 48 kişiye ulaşmıştır. 0-5 yaş arasındaki çocukların annelerine verilen kursumuz,
    çocuğun gelişimi ve çocuğun sorunları ile ilgili her türlü konuda annelerle sohbet edilmesi biçiminde ilerlemektedir. Annenin evde çocuğuyla uyum içerisinde ve doğru davranışlarda bulunması sağlanmaktadır.
    • Bakım Odaları: 19 öğretmen, KAHEM’in açmış olduğu kurslara katılan kursiyerlerin çocuklarıyla ilgilenmektedir. Bu eğitim döneminde 3-6 yaş arasında 323 çocuğa ulaşılmıştır. Bu çocukların hepsi KAHEM’in açmış olduğu okuma, yazma, nakış vs. gibi kurslara gelen kursiyerlerin çocuklarıdır. Annelerin kursta gördükleri süre içerisinde çocukların gelişim almalarına destek olunmaktadır.

[size=medium]Mesleki-Teknik Kurslar[/size]

• Çocuk Bakıcılığı
    • Hasta ve Yaşlı Bakımı
    • Bakıcı Annelik
    • Kuaförlük(Saç bakım ve yapımı,manikür, pedikür,sahne makyajı)
    • Cilt Bakımı ve Epilasyon
    • Epilasyon
    • Yüz ve Vücut Masajı
    • Masörlük
    • Kurban Kesme
    • Avcılık
    • Hazırgiyim
    • Konfeksiyon Makine
    • Ev Mefruşat
    • Giyim Kalıp Hazırlama
    • Triko
    • Giyim
    • Makine El Nakışı
    • Konfeksiyon
    • Kat Hizmetleri
    • Servis Elemanı
    • Satış Elemanı
    • Muhasebe
    • Daktilo
    • Sigortacılık
    • Kalorifer Ateşleyiciliği
    • Motor Bakımı
    • Süs Bitkileri
    • Elektrikçilik
    • Emlak Komisyonculuğu
    • Aerobik-fitness
    • Moda Tasarımı-Stilistlik

• Desen Tasarımı

[size=medium]Bilgi Çağını Yakalıyoruz[/size]

Çağımızın bilgi toplumu çağı olduğu her platformda dile getirilmektedir. Bilgi çağını yakalamak için gerekli olan bilgisayarın gerek kullanımı gerekse bir iş kolu olarak eğitimi kurumumuzun öncelikli programı içinde yer almaktadır.
    Bilgisayarın temel kullanımının yanı sıra bazı mesleklerin bilgisayar ortamındaki özel programlarının kullanımı da Bilgisayar bölümümüz tarafından öğretilmektedir.

• Bilgisayar ve İnternet Kullanıcılığı
    • 45 Yaş Üstü Bilgisayar ve İnternet Eğitimi
    • Bilgisayar Okur Yazarlığı
    • Bilgisayarlı Muhasebe
    • Bilgisayar Bakım-Onarım
    • Bilgisayar İşletmenliği
    • Web Tasarımı
    • PHP ile Web programcılığı
    • ASP ile Web Programcılığı
    • Autocad Çizim
    • ACad, Java
    • Solid Works
    • PhotoShop
    • CorelDraw

ve çeşitli Program Dilleri dallarında kurslar açılması için kayıt alınacaktır.

[size=medium]İsteyene Hobi İsteyene Meslek[/size]

Mesleki ve teknik kurslarımızın bir kısmı ise kursiyerlerin ister hobi olarak isterse bir gelir imkanı olarak kullanabilecekleri beceriler edinmesini sağlamaktadır. Bunlar arasında Gönüllü Okuma Yazma Öğretmenliğinden el sanatlarına kadar pek çok branş yer almaktadır. Bu alandaki kurslarımız şunlardır:
    • Resim
    • İğne Oyası
    • Hediyelik Eşya
    • Takı Tasarımı
    • Antep İşi
    • El Nakışı
    • Kırkyama (Patchwork)
    • Seramik
    • Ahşap Boyama
    • Cam Boyama
    • Kumaş Boyama
    • Ev Tekstili ve Kılıf Dikimi
    • Ev Tekstili ve Örgü Dikimi
    • Giysi Süsleme
    • Kumaş Desenleme
    • Şiş Örgücülüğü
    • Batik
    • Tezhip
    • Rölyef
    • Folklorik Bebek Yapımı
    • Tel Kırma
    • Ev Aksesuarları
    • Kurdele Nakışı
    • Halı – Kilim Desenleme
    • Ev Tekstili ve Örgü Dikimi
    • Giysi Süsleme
    • Kumaş Desenleme
    • Şiş Örgücülüğü
    • Batik
    • Tezhip
    • Rölyef
    • Folklorik Bebek Yapımı
    • Tel Kırma
    • Ev Aksesuarları
    • Kurdele Nakışı
    • Halı – Kilim Desenleme

[size=medium]Bir Lisan Bir İnsan[/size]

Kurumumuzda İngilizce ve Almanca’nın yanında Arapça kursu da bulunmaktadır. İngilizce Temel, Orta ve İleriolmak üzere üç aşamalıdır. Almanca ise Temel ve Orta düzeyi kapsamaktadır.
    • İngilizce
    • Fransızca
    • Almanca
    • İspanyolca
    • İtalyanca
    • Osmanlıca
    • Rusça
    • Arap Dili Edebiyatı
    • Yabancı uyruklulara Türkçe
    Kursların saatleri ile ilgili bilgi burada ,

http://www.kadikoyhem.org.tr/kurs2009-1.htm

Fotografcılık-Photoshop-Web Tasarımı -Türk sanat müzigi gibi kurslarla ilgileniyorum .Sadece 1 tanesini sececegim bakalım..

Bu seneki hobi kurslarıyla ilgilenenler varsa diye paylaşmak istedim

Re: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Yeni Dönem Kursları

Aaaaaaaaaaaaaaaaa gerçekten hepsine sertifikan veriyormu halk eğitim ben hemen "Aerobik-fitness" dersine girmeliyim..

Demetçiğim teşekkürler..

saara-yıldırım yazdı:
    Aaaaaaaaaaaaaaaaa gerçekten hepsine sertifikan veriyormu halk eğitim ben hemen "Aerobik-fitness" dersine girmeliyim..

Demetçiğim teşekkürler..

ben belediyenin ismek spor eğitim merkezine gidiyorum ..çok temiz çok güzel bir yer....çok memnunum..geçen sene 6 kilo verdim...
    bu sene yine gidicem pazartesi kayıtlar başlıyor...

5. Re: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Yeni Dönem Kursları

uzun zamandır istiyorum. birde küçüğü bırakabilsem