1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

eşleriniz kalp krizine karşı aspirin kullanıyor mu?

kalp krizini önler gerekçesiyle hergün birtane içiyor eşim..
    sizler de durum nedir?
    aspirin gerçekten faydalı mı değil mi?
    midesinde problem yok bu arada eşimin..

Re: eşleriniz aspirin kullanıyor mu?

Yok valla tek bildikleri aile gelenekleri novalg..
    Şaka biryana aspirinin kalp krizini engellediğini duymamıştım.

Aliyor canim birara hergun aliyordu sonra aksatti simdi yine iciyor. Hergun duzenli olarak 81 mg aspirin ayrica E vitamini birde immune sistem icin bitkilerden olusmus ilac iciyor.

Not: aspirin o kiloya etki edipte krizin onune gecer mi bilemiyorum. Kendileri 115 kilo.

http://www.sagliksal.net/saglik/56159-aspirin-nedir-ve-faydalari-nelerdir.html

Daha sonra yapılan binlerce hastanın dahil edildiği deneyler de hergün alınan düşük doz aspirinin kalp krizi ve felç risklerini azalttığını kanıtladı. Artık doktorlar kalp krizi ya da felç geçiren hastalara olayın tekrarlama olasılığını azaltmak için yaşamlarının geri kalan kısmında günlük
    aspirin alımını öneriyorlar. Pek çok doktorsa sigara içen ya da aşırı kilolu olanlar gibi kalp krizi ya da felç riski taşıyanlara da aynı öneride bulunuyor. Hatta bazı hastalara ani ve şiddetli göğüs ağrısı durumları için suda çözülebilen
    aspirin taşımaları öneriliyor.

Aspirinin 12 Yeni Marifeti
    Dünyaca ünlü sağlık dergisi Men's Health'in uzman görüşlerine başvurarak yaptığı bir derlemede faydaları saymakla bitirilemeyen Aspirin'in iyileştirici etki yaptığı belirlenen 12 yeni hastalık daha masaya yatırıldı. Amerikan Kalp Vakfı'nın sözcüsü olan ve Mayo Clinic'te ilaç uzmanı olarak görev yapan Dr. Gerald Fletcher "Bu kadar farklı amaçlarla kullanılabilecek başka bir ilaç yok. Hala Aspirin'in yeni faydalarını bulmaya devam ediyoruz" diyor. İşte mucize ilacın 12 yeni marifeti...

Prostatı önlüyor: Ünlü sağlık merkezi Mayo Clinic'in uzmanları tarafından 1400 erkek üzerinde 5.5 yıl boyunca yapılan bir araştırma prostat riskinin her gün Aspirin içen erkeklerde iki kat azaldığını gösterdi.

Kaşıntıyı kesiyor: Birkaç tablet Aspirin'i ezip toz haline getirin. Elde ettiğiniz tozu bir miktar nemlendiriciyle karıştırıp kaşınan bölgeye sürün. Bu losyon Aspirin'in cilde nüfuz etmesini sağlayacak ve kaşıntıyı durduracaktır.

Tansiyonu düşürüyor: İspanyol bilimadamlarının yaptığı bir araştırma Aspirin'in yüksek tansiyona iyi geldiğini ortaya koydu. Her gün alınan 100 miligram aspirin büyük ve küçük tansiyonu belirgin oranda düşürüyor. Ancak uzmanlar uyarıyor: Aspirini sabah değil geceleri içmelisiniz.

Güneş yanığına karşı: Yazın bir anda korunmasız olarak güneşin altında kalmaktan kaynaklanan yanıklar bir hayli can yakıcıdır ve ardından cildin kabarcıklar şeklinde su toplamasına neden olur. Ancak çok fazla güneş altında kaldıktan en az bir-iki saat sonra alınacak iki adet Aspirin hem yanmayı hem de cildin su toplanmasını azaltır.

Kalp dostu: Günde en az 75 miligram Aspirin almak kanı inceltip damar iltihaplanmasını önleyerek kalp hastalıkları riskini yüzde 30 oranında düşürebiliyor. Göğüs ağrısı hissedildiğinde bir Aspirin çiğnemek olası kalp krizini baştan önlemeye yardımcı oluyor ve kriz geçirilmişse bile bunun yarattığı tahribatı azaltıyor.

Nasıra iyi geliyor: 5-6 adet Aspirin'i toz haline getirip yarımşar çay kaşığı su ve limon suyuyla karıştırın. Nasırlı bölgeye bu karışımı sürdükten sonra üzerini sıcak ve nemli bir bezle 10 dakika örtün. Aspirin'in içindeki asit nasırı yumuşatacak ve süngertaşıyla biraz ovduktan sonra nasırınız düzelecektir.

Kolon kanserini önlüyor: Aile bireylerinizden biri kolon kanseriyse her gün Aspirin içmenizde büyük fayda var. Zira araştırmalara göre günde 81 miligram Aspirin alan erkeklerde kolon kanseri riski almayanlara göre yüzde 50 oranında düşebiliyor.

Uçukları geçiriyor: Macar uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre her gün alınacak 125 miligram Aspirin uçukların cilt üzerindeki ömrünü ortalama 8 günden 5 güne düşürerek neredeyse yarı yarıya azaltabiliyor. Aspirin uçuğa neden olan iltihabı da azaltarak etkilenmiş bölgenin daha çabuk iyileşmesini sağlıyor.

Alzheimer'dan koruyor: Hollanda'daki Erasmus Tıp Merkezi'nde görevli bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmaya göre birkaç yıl boyunca düzenli Aspirin kullananlarda Alzheimer hastalığına yakalanma riski bu ilacı düzensiz kullananlara göre yaklaşık yüzde 80 oranında daha az ortaya çıkıyor.

Kadında kısırlığa iyi geliyor: Arjantinli uzmanlar çocuk sahibi olamayan bir grup kadın üzerinde testler yaptı. Kadınlardan bir bölümüne sadece kısırlık ilacı diğer gruba ise kısırlık ilacıyla birlikte 100 miligram Aspirin verildi. Aspirin yumurtalıkta kan dolaşımını artırdığı için ilacı Aspirinle alanların hamile kalma şansı yüzde 40 arttı. Sadece kısırlık ilacı alanlarda ise yüzde 20 artış görüldü.

Siğilleri söküp atıyor: Bir parça bant alın ortasına yuvarlak bir delik açın ve bu delik tam siğilin üzerine gelecek şekilde bantı cildinize yapıştırın. Ucu banttan dışarı çıkan siğilin üzerine daha önce toz haline getirdiğiniz Aspirin'i sürün ancak cildinizin diğer taraflarına bulaştırmayın. Sonra bunun üzerini başka bir bantla kapatıp aynı işlemi üç gece üst üste uygulayın. Siğiliniz iyileşecektir.

Felçten koruyor: Felcin nedeni kan pıhtılaşması. Aspirin'in en önemli özelliği de pıhtılaşmayı önlemesi. Her gün alınacak bir Aspirin'in felç geçirmiş erkeklerde yeni bir felç riskini yüzde 25 oranında önlediği biliniyordu. Bundan yola çıkan uzmanlar genel olarak felç riski taşıyanlarda da aynı oranda etkili olacağını düşünüyor. Hatta bazı araştırmalar bu oranın daha da yüksek olabileceğini gösteriyor.

Evet "Amerikan Aspirini" denen ve Amerikan Pazarı'ndan alınma aspirinini muhakkak içer her sabah, bir de tansiyon ilacını...

Ne içer mi dedim????... Yok yok o hep unutur, tam kapıdan çıkarken ben sorarım ve kapıya getiririm ilaçlarını ve suyu orada içer...

benim kocam senin kocanı döver bikerem
    127 kiloyla

hiççççç zayıflamaya da niyeti yok..dayıyorum bende aspirini..ilaç almaktan doktora gitmekten nefret eder...
    razı geldi buna

Arda & ilayda yazdı:
    Aliyor canim birara hergun aliyordu sonra aksatti simdi yine iciyor. Hergun duzenli olarak 81 mg aspirin ayrica E vitamini birde immune sistem icin bitkilerden olusmus ilac iciyor.

Not: aspirin o kiloya etki edipte krizin onune gecer mi bilemiyorum. Kendileri 115 kilo.

akşam yatmadan içmek daha faydalı diye biliyorum ülkercim..

efenin_annesi yazdı:
    Evet "Amerikan Aspirini" denen ve Amerikan Pazarı'ndan alınma aspirinini muhakkak içer her sabah, bir de tansiyon ilacını...

Ne içer mi dedim????... Yok yok o hep unutur, tam kapıdan çıkarken ben sorarım ve kapıya getiririm ilaçlarını ve suyu orada içer...

8. Re: eşleriniz aspirin kullanıyor mu?

hatirladikca aliyor. Bir de benim hatirlatmamla multivitamin aliyor. Ama zaten bir yeri agridiginda falan normal agri kesici yerine aspirini tercih eder..FAydalarinin farkinda..

atacenksen yazdı:
    benim kocam senin kocanı döver bikerem
    127 kiloyla

hiççççç zayıflamaya da niyeti yok..dayıyorum bende aspirini..ilaç almaktan doktora gitmekten nefret eder...
    razı geldi buna

Arda & ilayda yazdı:

hiiiiiiiii

Amanin ne diyosun sen Goksen Amanin ya ben sukredeyim o zaman Hep diyet yap aburcuburu kes bi oturusta bu kadar yeme dedim durdum zamaninda ama artik demiyorum. Valla bi gobek var sanki doguma az kalmis ikiz tasiyor
    Ya bizim adamlarin kalbi herbiyerleri kesin yag baglamistir, aspirin ne edicek ki bunlara?

serpil-hale-hande yazdı:
    hatirladikca aliyor. Bir de benim hatirlatmamla multivitamin aliyor. Ama zaten bir yeri agridiginda falan normal agri kesici yerine aspirini tercih eder..FAydalarinin farkinda..
    Serpilcim sen sormustun bak gozumden kacmadi ama o an niyeyse yazamadim
    Amerika yolcusu kalmasiiiin'in cevabi:
    Ben gelmem daha oralaraaa, sizler benim yerime goz kulak olun ny long islanda kafi
    Saka bi yana istemiyorum artik. Yesilligi, insanlarin saygisi ve saglik imkanlari disinda hecbirseyini aramayacagimdir.