25. Sayfa - Toplam 25 Sayfa var BirinciBirinci ... 15232425
Toplam 245 sonuçtan 241 ile 245 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: Dünya Diabet günü

Merhaba, 14 Kasım tüm dünyada Diabet günü olarak kutlanmakta. Ben bir şeker çocuk(Delikanlı demen lazım aslında) annesiyim. 3 senedir diabet hastası oğlum ve doktorların yanlış ilaç kullanımları yüzünden pankreası hasar gördüğü için diabet hastası oldu. Ama öyle güçlü bir çocuk ki diabeti hastslık olarak değil sadece arkadaşı olarak görmeyi başardı. bu gün okulunda biyoloji öğretmeni tarafından verilen seminerde hem arkadaşlarına hem de velilere diabeti anlattı. onu o kalabalığın karşısında kendinden emin duruşu ve özgüveni ile hastalığını anlatırken görmek harikaydı. bir kez daha anladım ki hastalıklar ne olursa olsun eğer siz güçlüyseniz ve azimliyseniz üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbirşey yok, ve bazen şanssızlık gibi gördüğümüz şeyler aslında birer şansmış..... sağlıklı olun sağlıklı beslenin ve ne olur etrafınızdaki diabet veya başka bir rahatsızlığı olan çocuklara insanlara acıyarak zavallı gözüyle bakmayın. Bana olmaz demeyin neyle karşılaşacağımızı kimse bilmez....

Re: Dünya Diabet günü

Güçlü olmanıza çok sevindim. Sevgiler.

Re: Dünya Diabet günü

hfalpkan yazdı:
    Merhaba, 14 Kasım tüm dünyada Diabet günü olarak kutlanmakta. Ben bir şeker çocuk(Delikanlı demen lazım aslında) annesiyim. 3 senedir diabet hastası oğlum ve doktorların yanlış ilaç kullanımları yüzünden pankreası hasar gördüğü için diabet hastası oldu. Ama öyle güçlü bir çocuk ki diabeti hastslık olarak değil sadece arkadaşı olarak görmeyi başardı. bu gün okulunda biyoloji öğretmeni tarafından verilen seminerde hem arkadaşlarına hem de velilere diabeti anlattı. onu o kalabalığın karşısında kendinden emin duruşu ve özgüveni ile hastalığını anlatırken görmek harikaydı. bir kez daha anladım ki hastalıklar ne olursa olsun eğer siz güçlüyseniz ve azimliyseniz üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbirşey yok, ve bazen şanssızlık gibi gördüğümüz şeyler aslında birer şansmış..... sağlıklı olun sağlıklı beslenin ve ne olur etrafınızdaki diabet veya başka bir rahatsızlığı olan çocuklara insanlara acıyarak zavallı gözüyle bakmayın. Bana olmaz demeyin neyle karşılaşacağımızı kimse bilmez....
    Hoşgeldiniz aramıza .Kesinlikle haklısınız .

Cevap: Re: Seker degerlerinde dalgalanmalar

Alıntı vaskırisenye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 şubat 2010
    Bugun aldıgım sonuca gore
    Glukoz 193
    Hb A1C glukozile hemoglobin 10.36
    Ek olarak kolesterol LDL 150...kolestrol 219
    nasıl oldu anlamadım. o kadar dıkkat edıyorum.

ekım 2009 sonucu
    glukoz(AKŞ) 179,3
    tokluk Kan şekerım(TKŞ) 248,1
    Hemoglobin A1c(HbA1c) 8,99

13 hazıran 2011
    Glukoz 176.3
    kolestrol 203.6
    Ldl kolestrol 148.5
    Hemoglobın A1c yi yarın alıcam sonucu
    of of

29.02.2012
    glukoz 200 açlık
    kolesterol LDL137
    hemoglobin A1c 9.1
    hesaplamış ortalama glukoz 216
    trigliserid 107

20.09.2012
    Glukoz(açlık)=168.5
    LDl Kolesterol= 142.8
    Hemoglobin A1C= 8,25
    trigliserid=160.8

2013 temmuz
    A!C 13

15.01.2014
    ALT 67.3
    kreatinin 073
    glukoz 273.4
    LDL koletrol 156
    Trigiliserid 136.A1C 0.998
    HB 11.047

Şeker hastalarında Magnezyum cok önemli imiş onun sonucunu da bır hafta sonra alıcam.

uzmanların verdikleri bilgiye göre, yaş ilerledikçe magnezyum alımında azalma, atılımda ise artış görülebiliyor.Yaşlılığa eşlik eden Hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıklar, kişilerin yaptıkları diyetle birlikte daha az magnezyum almalarına yol açıyor. Bu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar ise vücuttan daha fazla magnezyum atılmasına neden oluyor. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan kemik erimesi (osteoporoz) riski, dışarıdan magnezyum takviyesi ihtiyacını doğuruyor. Uzmanlar, günlük magnezyum ihtiyacının, 65 yaş üstündekiler için 350 mg.'a kadar çıktığını bildiriyor.

magnezyumun, yaşamsal organımız kalp üzerinde de olumlu etkileri bulunuyor. Aritmilerin ve kalp krizinin tedavisinde kullanılan magnezyum, kalp kasının kasılma şiddetini azaltıyor. Kalbin daha az enerji ve Oksijen kullanmasını sağlıyor, bir başka deyişle kalbin daha ekonomik çalışmasını sağlıyor. Magnezyum eksikliğinin insan yaşamında son derece önemli bir tehdit olduğunun Altını çizen uzmanlar, günümüz koşullarında doğal yollar ile bu eksikliği gidermenin gittikçe zorlaştığını ifade ediyor
    Bugünkü sonuçalarım ek ilaç ilave edildi raporlu kolestrol ılaçlarıda kullanıcam...Osteopeni teşhisiyle hayırlı olsun bana...(Memelerde her 6 ayda takıpte olacak
    Konu vaskırisenye tarafından (15 Ocak 2014 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.

Blog Girişleri
    2

Cevap: Şeker Anne-Babalar, Şeker Çocuklar: Diabetes Mellitus Forumu

selam sitenin en tatlı bayanları yada en tatlıların anneleri

bende de şeker var diyet yaptım ilaç kullandım 1 ay kadar ancak sonra iştahım kesildi ve hiçbişi yiyemez oldum akşama kadar 1 bardak süt 1-2 ekşi meyve ve de 1 kase çorba içebildim. sonra da çok arttı iştahım.

şekeri de diyeti de hapı da bilmem nereye dedim ve şimdi hepsini bıraktım. aslında 1 aylık diyetten ve haptan sonra dr son 3 ayın şeker durumuna bakacaktı ona göre tokluk için 1 ilaç daha ekleyecekti.
    ben ne zaman diyete başlayacağım ve hapımı düzenli alacağım bilmiyorum. aslında içim de rahatsız ama canım sıkılıyor.

bir de eşimin teyzesi var dikkat etmemiş şu anda kötü durumda diyaliz, görme sorunu falan. kayınvalidem de eşime allahtan enişten teyzeni terketmedi dedi bu da beni çok kötü etti.

herhalde o duruma düşersem eşim beni terkedebilir bu mu yani söylenecek söz!!!