1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

beslenme çantalarına dikkat

dün akşam izledinizmi bilmiyorum
    suluk,çanta vs.çocuklarımızın sürekli kullandığı eşyalar kanserojen madde içeriyormuş
    metro marketin yaptırdığı amlizde markası belli olmaya ürünler çok tehlikeli sadece bir tane ürün testi geçebilmiş ve diğer ürünleri satıştan kaldırmış metro market yönetimi
    haberi eklemek için aradım ama hiçbiryede yok
    alışveriş yaparken dikkat edin ar5kadaşlar

2. Re: beslenme çantalarına dikkat

Bende henüz almadım beslenme
    Açıklasınlar bizde bilelim ona göre alışverişmizi yapalım.

Re: beslenme çantalarına dikkat

marka adı vermiyorlar ama metro gros markette tek bir marka satılıyormuş oradan ne olduğunu öğrenebilirsiniz enazından

http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/172865-Beslenme-cantasi-alanlar.aspx

Beslenme çantası alanlar dikkat!
    70 kadar kırtasiye ürününde kansorejen madde tespit eden dev market beslenme çantası satmama kararı aldı
    15 Eylül 2009 Salı, 09:46
    Kırtasiye ürünlerini kanserojenler açısından test ettiren Metro, 70 kadar üründe sorun saptadı. Beslenme çantası satmama kararı aldı. Test bilgilerini bakanlığa verdi. Metro, sağlıklı ürün bulamadı, beslenme çantası satmama kararı aldı. Milliyet gazetesinin haberine göre şirket, çocukların çok fazla temas ettiği, kullandığı kırtasiye ve tekstil ürünlerinde yaptırdığı test çalışması sonucu bu kararı aldı.
    Metro Toptancı Market ev ve Ofis Ürünleri Grup Müdürü Gökhan Kaplan, “Bu yıl riskli ürünlerde test çalışması yaptık. Bu uygulamayı geçen yıl da yapmıştık. Bu sayede kırtasiye ve tekstil gibi tüm okul ürünlerini ilgilendiren risk seviyesi en yüksek olan ürünleri tespit ediyoruz. Geçen yıl 250 ürünü test etmiştik, bu yıl 400 ürün test ettik. Bu ürünlerden 70’i testlerden geçemedi” diye konuştu.
    Bu testlerin uluslararası ve Türkiye’deki akredite kuruluşlar tarafından yapıldığını belirten Kaplan, “Numunelerini gönderiyoruz. Muhteviyatlarına göre testler yapılıyor. Testlerden geçemeyen ürünleri kesinlikle mağazalarımızda satmıyoruz” dedi.
    Satmama kararı aldıkları 70 ürün içinde en sorunlu ürünlerin ‘beslenme çantaları’ olduğunu ifade eden Kaplan, “Bizim mağazalarımızda şu anda hiçbir beslenme çantası yok. Beslenme çantalarından sadece birisi testlerden geçti, o da 250 adetti ve satıldı, bitti” dedi.

Fitalat tehlikesi
    Beslenme çantaları, boyalar, kalemler ve silgilerin en yüksek risk grupları olduğunu anlatan Kaplan, şöyle devam etti: “Biz bu ürünlerde 10’a yakın parametreyi test ediyoruz. Beslenme çantalarında risk konusu ‘fitalat’tı. Fitalat maddesi ürünlerin yumuşatılmasında kullanılıyor. Bazı ürünlerde fitalat maddesi, normalin 125 katı çıktı. İnanılmaz rakamlar çıktı. Biz de bunun üzerine bu ürünleri alım prosesimizden kaldırdık ve mağazalarımıza sokmadık.”
    Yapılan testlerde rastlanan kimyasallar şunlar: Fitalatlar, ağır metaller (kanserojen, zehirli veya alerjik nitelikte nikel, kobalt, arsenik, antimon, kurşun, kadmiyum, baryum, bakır ve krom iyonları) Azo, kanserojen ve allerjen boya maddeleri, formaldehit (tekstilde buruşmazlık, su geçirmezlik için kullanılıyor) ve pH (tekstil terbiyede kullanılıyor).

Bilgiler Bakanlık’ta
    Testlerin okul başlamadan iki ay önce yapıldığını kaydeden Kaplan, “Diğer marketlerin de bu konuda çalışmalara başladıklarını biliyoruz. Bunun haricinde bu projeye geçen yıl başladığımız için tedarikçilerimiz de bu yıl çok daha hazırlıklı geldiler bize.
    Bunun yanında Sanayi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Dış Ticaretten Sorumlu Bakanlık’la koordinasyonlu hareket ediyoruz. Bütün raporlarımızı, test sonuçlarımızı Bakanlıklarla paylaşıyoruz. Onlar da bu konuda gerekli düzenlemelere başladılar” dedi.

Silgide kanserojen
    Türkiye’nin en büyük kırtasiye toptancısı olan Metro’nun geçen yılki test sonuçları Milliyet’te yer almıştı. Metro Genel Müdürü Hakan Ergin şöyle demişti:
    “Çocukların kırtasiye ürünlerinden ciddi kimyasal aldıklarını fark ettik. Riskli ürünleri test ettirdik. Matara, beslenme çantası, kalem, oyun hamuru. Testlerin yüzde 17’sinde sorun çıktı. Sokakta bu oran muhtemelen yüzde 50’dir. Kurşun kalemlerin yüzde 28’inde, silgilerin yüzde 23’ünde standartların üzerinde kimyasal bulundu.”

bız beslenme ve matara tercıhı yaparken susune değil sağlıklı olmasına dıkkat ettık vede tescıllı marka urun olmasına dıkkat ettık

Ben beslenme çantası suluk kullanmıyorum.
    Suluk olayını hiç sevmem zaten oldum olası . Su onun içinde kokar eder pis olur hijyen değildir diye yanına şişe su koyuyorum.
    Beslenme olayını pastaneden poğaça alıyoruz yanına da süt koyuyorum oluyor bitiyor yapacak birşey yok ama beslenme çantası almadım çantasının gözüne koyuyorum.

yazsel teşekkür ederim benim bulamadığımı bulmuşsun

laleoruc yazdı:
    dün akşam izledinizmi bilmiyorum
    suluk,çanta vs.çocuklarımızın sürekli kullandığı eşyalar kanserojen madde içeriyormuş
    metro marketin yaptırdığı amlizde markası belli olmaya ürünler çok tehlikeli sadece bir tane ürün testi geçebilmiş ve diğer ürünleri satıştan kaldırmış metro market yönetimi
    haberi eklemek için aradım ama hiçbiryede yok
    alışveriş yaparken dikkat edin ar5kadaşlar
    tupperware nin ürünlerini öneririm.Biraz pahalı ama sağlık açısından en iyi ürün.

tupperwarenin ürünleri gerçekten mükemmel bende saklama kabını kullanıyorum tavsiye ederim

Bu gün show haberdede vardı aynı haber.Sadece beslenme çantalarında değil suluklarda kalemlerde silgilerdede varmış aynı tehlike.Bilinmedik merdiven altı üretimleri sakın almayın diyorlardı.Biz beslenme kullanmıyoruz suyuda günlük pet şişe alıp veriyorum yanına.Ama kalem ve silgi konusunda içim hiç rahat değil.Hadi ben almadım ama sınıfta yanındaki arkadaşıyla sürekli karışıyo silgisi kalemi hepsi birbirine veriyor paylaşıyor hele bi ara hepsi kalemlerin arkasını çiğniyordu bıraktırana kadar çok uğraştım.