1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Duygusallık

Duygusallık

Arkadaslar ılk once herkese merhaba demek istiyorum.

Benim yazacagım sey aslında bir sorun degil ama beni yinede cok uzuyor. Benim dunya tatlısı fıstıgım cok duygusal bir cocuk, oylesine duygusalki sokakta aglayan bir cocuk gorunce durup ona bakarken bile gozleri doluyor su an belki gecici bir donemdir ama gecmezse gelecekte bu kadar duygusallık kızıma cok zarar verecektir bunu dusundukce kahroluyorum. İstanbula geldigimde bu durumdan oturu onu bir pedagog a goturmeyi bile dusunuyorum, sizce neler yapabilirim? Bildiginiz bir pedagog varsa bana tel yada adres verirseniz sevinirim.

Simdiden bana verceginiz destek icin tesekkur ederim.
    Sevgiler

Re: Duygusallık

evet bende cocuklugumdan beri oyleyim kim aglarsa bende viyak viyak aglarim ama bir zararini yasamadim halen daha oyleyimdir sulu gozluyumdur ama sen gene goster pedagog a icin rahatlar sevgiler...

Yapı meselesidir birazda bu. Pedagog a götür ama duygusallığının ortadan kalkacağını sanmıyorum ben.

Bırak biraz duygusal olsun.

Canim sana bildigim pedagog olmadigi icin tavsiye edemeyecegim. Ama sana tavsiyem
    biraz rahat olmaya calis. Ailende duygusal insanlar varsa onlara benzemiste olabilir.
    Gordugu cocuklar icin aglarken sende ona aciklamada bulunabilirsin. Onlar icin uzulmen cok normal ama onlar icin bir sey yapamazsin , aglamak hicbirseyin cozumu degil sadece bu seni uzer diyebilirsin. Boylece onu hem vicdanli olmaya hemde acimasiz olmamaya yonlendirmis olabilirsin. Sevgili kizina kocaman opucukler.
    Sevgiler

Bende duygusal bir çocuktum.Annem şeker kız Candy adlı çizgi filmi izlerken bile onun la birlikte oturup ağladığımı söylerdi.Bu tamamen yapı meselesi diye düşünüyorum.

ASLINA BAKARSAN DUYGUSALLIK BİRAZDA DOĞUŞTAN,ANAOKULU YADA İLKOKULDA SINIF ÖĞRETMENİ YADA OKUL PEDAGOGU İLE BUNU AŞABİLİRSİN.

Arkadasim bende cokkk duygusal biriyim..Sanirim bu gercektende insanin yapisiyla ilgili..Benim kizimda bana cekmis..
    Bazen duygusal acidan cokuklukler yasadim mantigimi geri planda birakip duygularala hareket cok etmisimdir..Ve uzuldugumde cok olmustur...Ama bunun yaninda yufka gibi yumusacik bir kalbimiz oldugunu anlayanlarda olmustur hani
    Yani herzaman kotu degil.. cocuklarimiz duygusal olduklari kadar guclu de olabilirler...Ben oyleyim..Hayat insana zorluklari kaldirabilmeyide ogretiyo..

Sen cocugunu kendini korumasini ogret yeter..Gerisini hayat ogretiyo zaten..Onlari biz istedigimiz kaliplar icine sokamayiz...Yanlislardan korumaliyiz ama dogruyu kendi baslarina bulmalarini saglamaliyiz..Bilmem anlatabiliyormuyum..
    Saglicakla...

Songulcugum,

cok iyi hatirlarim, 10 yasindaydim. Yazin tatil icin Turkiye ye gelmistik. Bir aksam Emirgan Cinar altindaki cay bahcesine goturmustu babam bizi.

Benim yaslarimda bir erkek cocugu findik satiyor, kesekagidi icersinde. Birden iki tane, ondan daha buyuk bir cocuk geldi, elindeki tablaya vurarak, butun findiklari doktuler ve ona bagirmaya basladilar.

Inanirmisin, o cocuk ile birlikte agladim, hem agladim, hem findiklarini tekrar toplamaya yardim ettim. Babama da tum findiklari almasi icin yalvardim. Kizim ne yapariz o kadar findigi demesine ragmen, sen o findiklari al, tum tatil boyunca senden helva kagit (kagit helva) istemiyecegim diye aglamistim.

Hayatim boyunca, cok duygusal oldum, ben dondurma yerken, bana bakan bir cocuk varsa, mutlaka ona da almak istemisimdir.

Bir dilenci nin yanindan asla gecemezdim cocukken.
    Buyudukten sonra, Beyoglunda gezerken, sokak cocuklari icin aglamisimdir. Bir cogu ile oturup doner falan yemisimdir.

Birak duygusal olsun, hic bir zarari yok.

Çocuklarımız bizlerin istediği gibi olmuyorlar... Bu bir gerçek. Her ne kadar yetiştirme yöntemi etkili olsa da, insanın kişiliğini oluşturan etkenler çok fazla. Evet, fazla duygusallık ilerki yaşamını biraz zorlaştıracaktır, ancak duygusal olmanın ölcüleri ne yazık ki isteğimize göre ayarlanmıyor. Bana soracak olursan, çocuğunun duygusallığını bir kusur olarak görüp, pedagog ya da psikologlar yoluyla yardım arama. Böylesi bir tutum, duygusal yapıdaki bir çocuğu çok incitebilir. Çocuğunla bol bol konuşmanı, yaşamın gerçeklerini yavaş yavaş ona anlatmanı ya da anlatan kitaplar okutmanı, filmler izletmeni öneririm. Doğa belgeselleri bence çok eğitici. Ben kendi duygusallığım nedeniyle izleyemiyorum Aslanın ceylanı yakalayıp yemesini izlemeye dayanamıyorum. Çocukken de böyleydim, annem izletmezdi üzülmeyeyim, diye. Oysa izlemiş olsaydım, bugün belki daha dayanıklı olurdum. Birlikte izleyin doğa belgesellerini. Birçok davranış örneği, doğanın işleyişinde gizli. Belki üzülecek çocuğunuz çok, ağlayacak, ancak bazı gerçekleri kabullenecektir... Kırsal bölgelerde yaşayan insanları bir düşünün, onlar biz şehirliler kadar duygusal değiller. Doğayla yakın olmak onları daha bir gerçekçi yapıyor. Şahsen ben kızımın doğa belgesellerini izlemesini, hayatı kuralları konusunda bilgi edinmesini istiyorum...

Duygusallik tedavi edilmesi gereken bir hastalik degil ,bence insanin en insanca ozelligi.
    Bana sorarsan duygusal olmayan insanlar sadece duygularina gem vurmayi ogrenmis insanlardir.
    Bence dunyanin dengesi boyle kuruluyor.Herkes tas kalpli olursa yandik.
    Birak acilara gozleri dolan,insanlara yardim etmeye calisan bir kizin olsun.
    Onun bu hassasiyetini, oturup aglamasi yerine insanlar icin yapabilecegi seyleri gostererek yararli hale getirebilirsin bence.