1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 39 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Cok mu haksiz bir anneyim? yok degilim artik biliyorum bu aksamdan sonra

Tereddut icindeyim su an, boyle zamanlarda bakiniz rr yaparim ama oda yok barcelonada.

Bu aksam dylan ders calisti, kitabini bitirdi. Kitapta bitince 20 tane kelime yazmasini soyledim. Yani ben sordum o yazdi. Bir tane hata yaparsan tv seyredemeyeceksin yatmadan once dedim. Kendinden cok emindi ve fakat 2 tane hata yapti. Sonrada aglayarak yataga gitti, do you have to be this mean diye aglaya aglaya uff simdi yaptigim pazarligi bozmak istemedim, bozarsam bir dahaki seferede ayni hatayi yapabilir. Dogru yaptim dimi onu yataga oyle yatirmakla. uff ya 6 yasinda hic boyle acaip kurallarim olmamisti benim, belki keski olsaydi. Benim kurallarim yuzunu yikadin disini fircaladinmi kurallariydi bu yasta.

Kendimi kotu hissettirecek seyler yazmazsaniz cokta iyi olur aslinda

Kelimelerde

BEAR
    PEAR
    WEAR
    TEAR
    THEIR
    SCARE
    STARE
    CARE
    SHARE
    SQUARE
    CHAIR
    SEEN
    SHOULD
    SISTER
    SOME
    TAKE
    THAN
    THEM
    THESE
    TOO
    WANT

Hani oyle zor kelimeler degil dimi?

BU AKSAM....

bu aksam ayni kelimeleri tekrar sordum 20'de 20 cevap ama tv seyretmek istemedi hey allam cocuk iste Ben dun uzulurken. Ama tam yatarken lego oynayalim diye tutturdu ancak 5 dk zamanin var dedim gec olmustu cunku. 5 dk bitincede kizdi. Derse oturmadan once bugun okuldan sonra dans dersine gitti. Sonra eve geldi 1 saat tv seyretti. Sonra gidip brandon'u kresten aldik banyo keyfi yemek filan derken saat 7 oldu. 7.30 da kitap okuduk aman 100 sayfa kitap vermisler ben uyuyorum o okurken. Oglum sana bu kitabi kim verdi dedim, ogretmenim verdi dedi. Ben ilk 3 sayfasini okudum zaten dedi surdan devam edicez hey allam. Kitabi zaten bu hafta cuma'ya kadar bitirmemiz mumkun degil cunku baska ders calismasina mumkun degil zaman kalmaz. Yarin babasi ile sinemaya gidecek arkadasi geliyor falan filan. Iste uzattikca uzattim birde tuvalete gideceginide yazayim

Re: Cok mu haksiz bir anneyim?

ben verdiğim sözlerin ya da yaparım dediklerimin arkasında durmak için hafif aralık kapılar bırakmam gerektiğini öğrendim geç de olsa.

kaytarma payı diyorum ona ben, kıyamadığım zmaanlar için bahanelerim oluyor

medip yazdı:
    ben verdiğim sözlerin ya da yaparım dediklerimin arkasında durmak için hafif aralık kapılar bırakmam gerektiğini öğrendim geç de olsa.

kaytarma payı diyorum ona ben, kıyamadığım zmaanlar için bahanelerim oluyor
    bilmiyorum meric canim ya, ben istiyorumki acele etmesin yoksa cok basarili olucak, su anki handikapimiz bunu torpilemeye calisiyorum cok acele davraniyor. Yarin aksam kelimeleri tekrar sorucam. Zavallim 32 sayfa okudu birden cunku yanlislikla baskasinin kitabini almis, yoksa 64 kitap okuyor. Acaba diyorum once kelimeleri sorup sonra hikaye kitabini mi okutsaydim. off ya, keski anneler cocuklarini ders calistirirken diye gercekten soyle noktasi noktasina bir manual olsa

noktası noktasına bir manuel olması mümkün mü ki?

sadece ders çalıştırmada değil, yetiştirmede bile her çocuğun diğer çocuklarla mizacı aynı değil ki, gösterdiğimiz tepkilere aynı cevaplar versinler.

sen bana bakma ama, ben daha öğrenme aşamasındayım, hem çocuğum da daha ana sınıfı öğrencisi, yok daha böyle sıkıntılarım.
    sadece kendimi yetiştirme ile ilgili kurallar karşısındaki tutumum ile kıyaslayabiliyorum.

bir de baskı altında olması hata yapmasını kolaytıracağını düşünüyorum, bunun yolu ile ilgili yardımcı olurlar sanırım tecribeli anneler

5. Re: Cok mu haksiz bir anneyim?

Madem 20 de sadece 2 hata yapmış tv izlemesine izin verirdim ama azıcık... bu kadar katı olmazdım... Siz en doğrusunu bilirsiniz yine de

Iddia ettigin seyi yerine getirmissin. Bence bu cok yerinde olmus.
    6 yas grubu icin 10 kelime yeterdi bence ve "sana yapamadiklarin icin bir hak daha verecegim" yada "sadece iki hata hakkin var" diyebilirdin. Yapabildigi 18 kelime icin odul verirdim ben olsam. Basaramadiklari yerine basarabildiklerinin altini cizmek kendilerine guven icin cok onemli.
    Dert etme bence Sule. Sen lafinin arkasinda durarak, cok net mesajini vermissin. Ama sinirlar cok onemli, cunku annem dedigini yapar yerine, annem haksizlik yapar sonucuna varmamali.

O kadar gaddar olma yaw
    İki hata o kadar da kötü değil annesi yahu..
    Hayatım boyunca Matematikten NEFRET ettim. Şimdi toplama bile zor yapıyorum
    Tek sebep kim biliyor musun?
    BABAM!

Bu arada.. Olumlu pekiştireçle her daim garantili sonuçlar alrısın benden söylemesi..
    "Do you have to be this sweet my angel mom?" der sana sonra

omur. yazdı:
    Iddia ettigin seyi yerine getirmissin. Bence bu cok yerinde olmus.
    6 yas grubu icin 10 kelime yeterdi bence ve "sana yapamadiklarin icin bir hak daha verecegim" yada "sadece iki hata hakkin var" diyebilirdin. Yapabildigi 18 kelime icin odul verirdim ben olsam. Basaramadiklari yerine basarabildiklerinin altini cizmek kendilerine guven icin cok onemli.
    Dert etme bence Sule. Sen lafinin arkasinda durarak, cok net mesajini vermissin. Ama sinirlar cok onemli, cunku annem dedigini yapar yerine, annem haksizlik yapar sonucuna varmamali.
    Cok guzel bir noktaya deginmissin cunku bunu genelde yapiyorum cokta kati degilim. Ama acelecilik huyu cok fazla bir sekilde bunu iyilestirmemiz lazim. Aslinda onlarin sinifinda 10 tane soruluyor ama ben gecen senenin kelimlerinden de sordum. Ilk 10 kelime cuma gunu verilen odevdi. Gecen senenin kelimelerinden hatirlamadiklari oldu.

Yazmayayim ozaman