2. Sayfa - Toplam 8 Sayfa var BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 76 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: SBS-OKS VELİLERİ...

elif var ya yazdıklarını bir çırpıda okudumm ne kadar değerli bilgiler vermişsinn
    benim oğlum da bu sene 6.sınıf.ben oğlumun sınav koçuyum o da sınav kuzusuu
    beraber programlıyoruz çözeceğimiz sorularıı
    günde 60-70 soru çözüyor şu anda
    beni düşündüren bir konu varr
    biz geçen sene batu ile okula parelel konu çalışması ve konu ile ilgili test çözerek hazırlanık
    bu sene işin içine dershane girdii
    feni fizi kimya biyoloji,matemetiği geometri falan diye ayırmışlar,gereksiz yere ayrı konular ileri konular veriliyor ve konular yeteri kadar anlatılamıyorr ona gere çözdüğü testlerde yanlış çıkarıyor çok demoralize oluyor
    bu derhanelerle ilgili biraz bilgi ve gözlemlerinizi aktarmanızı rica edeceğim.
    biz f...l derhaanesine gidiyoruzz

Re: SBS-OKS VELİLERİ...

Elif iyki varsın) ne öğretmenden ne dersaneden öğrenilebilir verdiğin bilgiler çok kıymetli,ellerine sağlık..

3. Re: SBS-OKS VELİLERİ...

baps yazdı:
    elif var ya yazdıklarını bir çırpıda okudumm ne kadar değerli bilgiler vermişsinn
    benim oğlum da bu sene 6.sınıf.ben oğlumun sınav koçuyum o da sınav kuzusuu
    beraber programlıyoruz çözeceğimiz sorularıı
    günde 60-70 soru çözüyor şu anda
    beni düşündüren bir konu varr
    biz geçen sene batu ile okula parelel konu çalışması ve konu ile ilgili test çözerek hazırlanık
    bu sene işin içine dershane girdii
    feni fizi kimya biyoloji,matemetiği geometri falan diye ayırmışlar,gereksiz yere ayrı konular ileri konular veriliyor ve konular yeteri kadar anlatılamıyorr ona gere çözdüğü testlerde yanlış çıkarıyor çok demoralize oluyor
    bu derhanelerle ilgili biraz bilgi ve gözlemlerinizi aktarmanızı rica edeceğim.
    biz f...l derhaanesine gidiyoruzz
    Ben Batudan çok umutluyum,kapasitesini kullanırsa çok başarılı olacak eminin.Tudem başarısı beni çok gururlandırmıştı.

Dershaneniz ÖSS de daha başarılı ,Sbs de ise eksikleri olan bir dershane.
    Malesef fetullahçı dershaneler bu konuda daha uzman,sbs ve öss yi ayırıp uzmanlaşıyorlar.
    FATİH-KÜLTÜR
    ANAFEN-MEF gibi.
    Fen bilimleri var mı etrafınızda.
    yada hangi dershaneler var bilgi verirsen daha net bilgi verebilirim.

savaşların, sınırların, sınıfların olmadığı hayal ülkesinden

bu yıl 4. sınıfız
    takipte olacağım bende

Elif, Esra 4. sınıf olmamıza rağmen vereceğiniz tiyolar bizim de çok işimize yarayacak

5. Re: SBS-OKS VELİLERİ...

final var tudem dershanesi açıldı bu sene alfa derhanesi var
    ekstrem var zirve var
    bi de o malum dershaneler var ışık falan

şimdi ben okulla parelel gidilsinn
    o konu ile ilgili de çok soru çözülsün istiyorum bunlar daldan dala konuyorlarr
    elif canım çok sıkılıyor bu derhane konusunda akıl al diyor amaa
    yardım ltf
    siz hangisine gitmiştinizz
    batu geçensen 1.tudemde 1. 2 tudemde de türkiye genelinde 2. olmuştuu
    gerçekten ben de çok gurur duymuştumm
    kendimiz de ek kaynak yine tudemleri takip ediyoruzz
    ama yerine oturmayan birşeyler varr

Henüz 5 yaşında bir çocuk annesi olsam da, okumaktan zevk aldığım tür forumlar bunlar. Hepinizin çocuklarına başarılar dilerim.

Ben de eski forumlardan alıntılarla katkıda bulunayım forumunuza:

27.03.2008 tarihli Yeşim'in forumu:OKS/SBS Sınavlarına çocuğu girecek anne/babalara sorum var.

08.10.2009 tarihli yazsel'in forumu: Tudem Yayınları - Elif'ten faydalı tavsiyeler var

15.02.2008 tarihli Yeşim'in forumu: Dersaneler??

30.05.2008 tarihli Nuray'ın forumu: OKS'ciler, öneriniz var mi bize?

10.09.2008 tarihli Aylin'in forumu: BURAYA BURAYA SBS ANNELERİ BURAYAAA(hangi kaynak kitaplar)

İçlerinden faydalı olabilecek yazıları da eklerim bir ara, açmaya üşenenler için

7. Re: SBS-OKS VELİLERİ...

Merhaba,

Benim de kızlarım bu yıl 5. sınıfta ve ilgiyle takip edeceğim bir konu bu. Öncelikle iyi bir okulu kazanmış çocuklarımızı ve onlara destek olmuş annelerini kutlarım.
    Gerçekten uzun ve zor bir yol.

Ben dersanelerle ilgili paylaşım rica ediyorum tecrübeli annelerden. En çok kulağıma gelenler :
    Final
    Anafen
    Fen Bilimleri
    Fatih

Bunların içinde malum dersaneler de var maalesef Ama siz nereleri tercih ettiniz, bu dersanelerde çocuklarınıza yönelik özel(!) bir takım yaklaşımlar izlediniz mi ?

5. sınıfta bizler neler yapmalıyız, mesela günde kaç soru çözmeliyiz veya 6. sınıfı mı beklemeliyiz ?

Teşekkür ve sevgilerimle...

8. Re: SBS-OKS VELİLERİ...

D&Y&G yazdı:

Benim en büyük endişem oğlum ne ödev yapmayı seviyor ne de test çözmeyi
    Ne yaptımsa bu huyundan vazgeçiremedim,
    Havlu atamam, mücadelleyi bırakamam, onu ona bırakmak istemiyorum...
    Test çözmeyi nasıl sevdirebilirim
    Aylinin Elif'e imrendim doğrusu..
    Aylin varsa tavsiyelerin, çok memnun olurum..
    Hepimize kolay gelsin
    Çok faydalı bi forum olacağına inanıyorum..
    Arkadaşlar sadece Aylinden tavsiye bekliyo gibi anlaşılmasın.
    Bu konuda tavsiyeleriniz beklerim.
    Ders çalışmayı , test çözmeyi nasıl sevdirebiliriz.
    Bu konuda da yardımcı olalım birbirimize

Böyle bir forum ben açmayı düşünüyordum benden önce davranmışsın. İyide yapmışsın
    Kızım 7. sınıfa gidiyor. Geçen yılki sbs sonucu bizim için hayal kırıklığı oldu. Bu forum sayesinde belki hatalarımızı görüp düzeltme şansı yakalayabilirim.
    Geçen yıl kızımı dersaneye gönderdim. Çok yoruldu, yıprandı ve en sonundada isyan etti. Bu sene gitmek istemedi, bende okul kursuna yazdırdım. Sadece zayıf olduğu derslerden takviye eğitim almış olacak. Ayrıca çeşitli kaynaklardan da test kitapları alıyorum.
    Yaa aslında ne yapacağımıda bilemiyorum. Çalıştığım için çocuğumun başında olamıyorum. Dershane deneyimimiz fiyasko oldu, şimdide okul kursunu deniyorum. Deneme yanılma yöntemi gibi oldu ve çok büyük bir risk ama elimden başka birşey gelmiyor.

Bizim içinde geçen seneki sınav sonucu hayal kırıklığı oldu.Kızım dershanedeki deneme sınavlarında çok başarılıydı.450 puanın altına düşmüyordu.
    Sınav esnasında panik yapmış.Yetiştiremiycem diye çok korkmuş.Ama bu sene daha rahat olacağını söylüyor.Tecrübeliyım anne artık diyor.

Dershanenin rehber öğretmeni haftalık ders programı verdi.Onu uyguluyoruz.

Çocuklarımızın hepsine başarılar diliyorum bu uzun maratonda.... [quote]
    YASEM!N yazdı:
    Böyle bir forum ben açmayı düşünüyordum benden önce davranmışsın. İyide yapmışsın
    Kızım 7. sınıfa gidiyor. Geçen yılki sbs sonucu bizim için hayal kırıklığı oldu.