1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. evin güzel kokması için neler yapıyorsunuz

-kullandığınız özel şeyler varmı tütsü gibi.varsa nereden alalım?

-yer temizliğinde,halı ve koltuk temizliğinde ayrıca çamaşır yıkarken hangi ürünleri kullanıyorsunuz?kokusu kalıcı olanlar hangileri?

-gardıropta lavanta naftalin v.b kullanıyormusunuz?

Bugün Derya Baykalının programında izledim.bir çoraba karbonat koydu ucunu bağladı ve askılığa astı.karbonat rutubet kokularını çeker dedi

güzel kokulu bir ev için sizin yaptıklarınız neler?

Re: evin güzel kokması için neler yapıyorsunuz

her evin yasayanlarina ve evin esyasina ait özel kokusu vardir, olmalidir da zaten.
    kötü kokular dedigimiz ütrden kokularin sebebini bulup gidermek yeterlidir bence.

hic bir zaman koku kullanmadim, hic sevmem...
    her gün en az 2 defa ev komple havalandirilir. evin icinde sigara icilmez. yemek kokulari icin pencere uzun süre acik kalir vs...

hmm cok kokan hali miyadini yitirdigi icin itina ile atilir

bora dün okulda bişey ögrenmiş.bi kaba su koydu akşam ve bi damla sıvı sabun sıktı içine.ve onun içinede parfüm sıktı 1 kez.

masanın üzerine koydu.

gerçekten güzel hoş bi koku oluştu..

koltukları öyle siliyormuş bi veli cocuktan al haberi demişler

Blog Girişleri
    1

eskiden tutsuydu, kokulu mumdu, oda parfumuydu ne ararsan vardi ama cocugum olduktan sonra (ve maalesef alerjik astim riski tasiyor) bunlarin hepsi cope gitti. tamamen yasak. isin ilginc tarafi hamileligimden itibaren bende de kokulara karsi bir hassasiyet basladi. hemen tikaniyorum agir kokularda. onun icin kullanamiyorum artik.

evin kotu kokmamasi icin surekli havalandirilmasi, temiz tutulmasi, sigara icilmemesi, yemek kokularinin aspirator vs. ile uzaklastirilmasi yeterli olacaktir diye dusunuyorum

yapay koku olarak sadece, tuvalet ve banyoda ernet vs. gibi hafif bir koku ve camasir cekmecelerimde sabunlar bulunduruyorum.

5. Re: evin güzel kokması için neler yapıyorsunuz

Banyoda rafın üzerinde pille çalışan oda spreyinden var,diğer odalarda koku yok,ağır geliyor bana bu tür kokular,sadece yer temizliğinde lavanta yada çiçek kokulu temizleyiciler kullanıyorum.Halı ve koltuklarım yıkanırken makine deterjanı olarak KOSLA kullanıyorum,koltuklardan ve halılardan günlerce kokusu çıkmıyor. kilerde hurç aralarında taş şeklinde naftalinlerden atıyorum ara sıra ,hatta 3 gün önce attım,kiler mis gibi naftalin kokuyor. Bu arada evimizde sigara içen yok,bende eşimde hiç sigara kullanmadık,misafirlerimizde içmez

6. Re: evin güzel kokması için neler yapıyorsunuz

evim kötü kokmuyor. bazı evlere daha girmeden güzel kokular yayılır ya kiminde parfüm kokusu gibi.öyle olsun istiyorum.kapıyı açaçaksın her yer çiçek bahçesi gibi kokacak bir kere şu havaya fısfıslı olanlarda almıştım lavanta kokulu olanınmdan.sonra Cem top oynarken düşürdü kırdı.sonrada almadım.ciğerlerimi sıkıştırıyordu sanki.zaten zararlıymışlar .

S!BEL yazdı:
    her evin yasayanlarina ve evin esyasina ait özel kokusu vardir, olmalidir da zaten.
    kötü kokular dedigimiz ütrden kokularin sebebini bulup gidermek yeterlidir bence.

hic bir zaman koku kullanmadim, hic sevmem...
    her gün en az 2 defa ev komple havalandirilir. evin icinde sigara icilmez. yemek kokulari icin pencere uzun süre acik kalir vs...

hmm cok kokan hali miyadini yitirdigi icin itina ile atilir

canımıniçi yazdı:

-kullandığınız özel şeyler varmı tütsü gibi.varsa nereden alalım?

-yer temizliğinde,halı ve koltuk temizliğinde ayrıca çamaşır yıkarken hangi ürünleri kullanıyorsunuz?kokusu kalıcı olanlar hangileri?

-gardıropta lavanta naftalin v.b kullanıyormusunuz?

Bugün Derya Baykalının programında izledim.bir çoraba karbonat koydu ucunu bağladı ve askılığa astı.karbonat rutubet kokularını çeker dedi

güzel kokulu bir ev için sizin yaptıklarınız neler?

Ben evin iyi havalandırıldığında bile ferah bi koku yaydığına inanırım

Evde oda parfümü kullanıyorum.Ben yanından gelip geçtikçe "pıstlıyor"

Ayrıca koltuk,halı ve yerleri sıvı arapsabunuyla siliyorum.

Çoğuna garip gelir belki ama bende banyo ve wc de domestos kokusuna bayılıyorum

Akılıkta ki çorap da çok şık duracaktır

Evi mis Kokutma Tüyoları

Evi iyice havalandırıcaksın (bu daimi bir tekerrür gerektiriyo

Çamaşırları yumoş ya da vernelin konsantre olanıyla yıkıcaksın, kuruturken de evin içindeki kurutma askısına asıcaksın

Sabah evden çıkarken parfümünü biraz
    üstüne birazda yana kaydırıp havaya sıkıcaksın

Yerleri, lavabo ve banyoları domestosla temizliceksin (ben turuncusunu kullanıyorum)

Valla şu glade falan denedim bence hiç etkisi yok anlık etkiler onlar, evn temizse güzel kokuyor başka da bişey fayda etmiyor kısacası bence.

Hee tütsü falan da hoşlanmıyorum ben başımı ağrıtıyor, ama bi arkadaşım geçen yıllarda bana kokulu bir yağ hediye etmişti, onu yakıyosun o bak çok güzel kokuyodu, sonra da kendim bi daha alayım diye uğraşmadım ama

9. Re: evin güzel kokması için neler yapıyorsunuz

güzel öneri sağol

ayısıgı yazdı:
    bora dün okulda bişey ögrenmiş.bi kaba su koydu akşam ve bi damla sıvı sabun sıktı içine.ve onun içinede parfüm sıktı 1 kez.

masanın üzerine koydu.

gerçekten güzel hoş bi koku oluştu..

koltukları öyle siliyormuş bi veli cocuktan al haberi demişler

evi sıksık havalandırıyorum.
    tütsüyü sevmiyorum,beni bunaltıyor kokuları.
    bir de oda parfümleri kullanıyorum.
    bazen de parfümöümden sıkıyorum.