7. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu
Toplam 90 sonuçtan 61 ile 70 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Aldenk

Cok dusundum ama zaten arkadasimin donusu yok Hicran.Yani bilmem anlatabildimmi ama o bastan karar vermis ve ayrilmak aklinin ucundan gecmiyor.
    Bu arada bilmeyenlere adim Aygül

Re: ARKADAŞIMIN EŞİ ARKADAŞIMI ALDATIYOR....

gerçekten zor bir durum insanın miğdesine ağrı giriyor değilmi söylesemmi söylemesemmi

HERKES HAKLI DA...

Sevgili Arkadaşlar,

Herkes haklı aslında, ancak konu öyle pek tekyanlı ve tekyönlü değil, çok zor!

Bundan dörtbuçuk yıl önce bir Türk kadın arkadaşım oldu burada. Bir Finle evli. Benimle tanıştığında pek arkadaşı yoktu, küçük bir çocuğu vardı. Sonradan başka Türklerle de tanıştı. Bu genç hanım, Türkiye'de bir tatil beldesinde tanıştığı şimdiki eşi için sevgilisini bırakmış ve ailesinin karşı çıkmasına karşın evlenip buraya gelmiş. Galiba adamdan çok Avrupa'da yaşama düşüncesi çekmiş onu buralara Eşi Fin, ortaokulu bile bitirememiş, sorunlu bir aileden gelen, mesleği olmayan, suç sicili bulunan, toplumun en alt tabakasından, görgüsüz bir genç adam. Bunların hepsi bir yana, kadını dövüyor ve Fince öğrenmesine izin vermiyordu. Aşırı kıskançtı. Kadının benimle arkadaş olmasını baştan onaylamadığını sezdim, ancak kadın dört elle sarılmıştı bana. Durum pek hoşuma gitmese de, kadını sevdiğim ve acıdığım için dertortağı oldum. Bana, beni çocuğumla kabul edecek başka bir Fin bulsam, hemen bu adamdan ayrılırım, artık Türkiye'ye de dönemem, diyordu. Bunun ahlaken hıc de hoş olmayacağını ona vurguladım, yani, daha iyisini bulursam bunu bırakırım anlayışının...Fince kursuna gitmesini sağladım. Birgün kadını çok fena dövmüştü, kadın sığınmaevine gitmek istedi, götürdüm, hatta onunla orada kaldım bile!!! Sonunda ne mi oldu??? Kadın onca dayağa karşın kocasına döndü, dayaklar arttı. Adam bana düşman oldu. Türkler (bunların hepsi erkek) arasında hakkımda garip söylentiler çıkarttı, hatta lafı elçiliğe kadar götürmeye kalkanlar oldu, Kübra Hanım yuva yıkıyor, diye!!! Bundan sonra ben artık Türklerle olan selamlaşmalarımı bile düşünerek yapıyorum, bırakın kimsenin evliliğiyle ilgilenmeyi :-x

Yukardaki kişi defalarca aradı beni, özür diledi, kocasının da özür dilediğini söyledi. Ben, dargın olmadığımı, ancak dostluğumuzun yalnızca merhaba diyecek düzeye düştüğünü söyledim üzülerek. Bazen duyuyorum, sorunları sürüyormuş, dayak yiyormuş, .ocuğğu da sorunlu olmuş... İçim acısa da bulaşmıyorum. Oysa o kadını hala çok seviyorum....

hicran

hicrancım,komşuma bir bey evlenme teklif etmiş te bunun üzerine konuştuk zaten..
    ben pek girmem özel hayatlarına komşularımın ama bu hanım yolda düşmüş geçen gün..bütün elleri parçalanmış,kapıda karşılaştıkça anahtarı kullanamadığından kapısını açıyordum...bak bu örnek bile ne kadar önemli..gerçekten yalnızlık allaha mahsus..sonra biraz dertleştik...

sanırım evlenecek..allah mutlu etsin..

Burcin cok haklisin.

Sevgili Burcin, cok haklisin, yillar önce, söylediklerini ben de yasamistim. Uzun yillar süren bir iliskide , yalanlar oldugunu, yillar sonra ögrendigimde, yiklmis, dost , arkadas bildigim insanlarin bunu benden sirf ben üzülmeyeyim diye saklamalarina daha cok üzülmüstüm. Bir iliskide sorun varsa , kangrene dönmeden kesilip atilmali, ya da tedavi edilmesi icin bilinmeli..

,,,,,

bak sen...demek öyle baran bey...

7. SİZİN KALBINIZ FESATSA BEN NE YAPAYIMMM

BEN ERKEK OLARAK, BIR ERKEĞİN ALDATMASI HAKKINDA YAZI YAZMIŞTIM...
    ALDATMADA HAKLIDIR DEGILDIR DEMIYORUM... SADECE KARIŞMAMALI DENIYORUMMMM
    UMARIN ANLAYAN ANLARRRR

bence arkadaşının bilmeye hakkı var. senin görmen onun hayatını değiştirebilir. daha net görmesini sağlayabilir herşeyi... bilmesine izin ver...
    çok zor bir durum, kendini onun yerine koy, o zaman söylemeye karar vereceğinden eminim.
    sevgiler,

9. neden olmasın

hangi devirde yaşıyoruz arkadaşım.ne demek istediğini anlıyorum ama ben olsam söylerdim.bu zamanda ne kadar önemli ki.
    artık herkes birlikte yaşıyor olmadı ayrılıyor.
    söylemelisin.erkek biraz da bunun altına sığınıyor da olabilir.ne de olsa artık benim deyip aldatabilir de.arkadaşının da haberi var belki de ama kendini mecbur hissedebilir de tabi.AMA BEN SÖYLEMEKTEN YANAYIM.

Aldatılan kişi bensem en yakın arkadaşım bundan haberdarsa bana söylesin isterdim.