1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Çamaşır kurutma makinesi..

Çamaşır kurutma makinesi kullanan var mı içinizde arkadaşlar? Çamaşıra zamanla zarar verir mi? Almakla almamak arasında kaldım. Eşim kışın evin içinde çamaşır kurutmamdan nefret ediyor alalım bi makine diyor. Tavsiye edeceğiniz marka-model bacalı-bacasız?

Re: Çamaşır kurutma makinesi..

Görüşlerinizi bekliyorum

Ben de yeni aldım ,1 ay olmadı daha .(Miele Gala Grande XL )
    forumda açmıştım burdan ulaşabilirsin .

http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewtopic.php?viewmode=flat&topic_id=114186&forum= 1

Cok araştırdım piyasadaki en iyi kurutma makineleri Miele'de .Ancak çok pahalı .

Eger Miele almasaydım Siemens Blue Therm almaya karar vermiştim .. .Üstelik kampanyada yarı fiyatına satılıyor su anda .

SİEMENS BLUE THERM

Kullanım ömrü boyunca enerjiyi en az tüketen dünyanın ilk kurutma makinesi Siemens blueTherm, hassas kurutma özelliği ve sessiz kurutma teknolojisiyle çamaşır kurutmada dört dörtlük bir kullanım sunuyor. Yeni Siemens blueTherm kurutma makinesi, %40 enerji tasarrufu ile ütü ve çamaşır asmak için gereken zaman kaybını minimuma indiriyor. Cihaz çamaşırları kışın evde kurutmaya kıyasla 3 kat daha fazla tasarruf sağlıyor

Dünyanın en düşük enerji tüketimini sunan yeni Siemens blueTherm kurutma makineleri sadece enerji tüketimini düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda sağladığı süper hassas kurutma sayesinde giyecekleri de maksimum derecede koruyor.

Siemens blueTherm kurutma makinesi, dünyanın ilk kendi kendini temizleyen filtresi sayesinde ise tüm kullanım ömrü boyunca enerjiyi en az tüketen ilk kurutma makinesi olma özelliğini de taşıyor ve ayrıca kullanım konforu sunuyor. Çamaşırların hijyenik şekilde kurutulmasına yardımcı olan blueTherm, ütü zahmetini de minimuma indirgiyor.

Ev içinde ve dışında görüntü kirliliğine son veren kurutma makinesi, 8 kg kapasitesiyle kullanıcının iş yükünü inanılmaz hafifletiyor. Çamaşır kurutmak için gerekli zaman ve yer sorununu tamamen ortadan kaldıran model, çamaşırların dönüş yönünü değiştirmeden sürekli hava akımı ve sabit ısı sağlayarak kurutan softDry tambur özelliğiyle kurutma esnasında oluşan yıpranmayı engelliyor ve hassas kurutma sağlıyor..

devamı ve diğer detaylar burada

http://www.arkitera.com/u337-siemens---bluetherm-kurutma-makinesi.html

Miele'ye ben de bakmıştım çok pahalı geldi. Siemens'in fiyatı ne kadarmış?

Yanlış hatırlamıyorsam 3900 civarındaydı fiyatı .

%50 İndirimdeydi . 1800 civarındaydı sanırım .

Tam emin değilim .

Almaya karar verisen,ne yap et , mutlaka blue therm almaya çalış .

Ha birde satıcılar fırıldak oluyor .

kampanya bitti falan diyenlerde oluyor .

-E siz bilirsiniz o zaman miele alıcam gibi davran .o zaman müşteri kaybetmemek icin ,oraya buraya tlf acma numaraları yapıyorlar (bazıları tabi ) ,sonra isizin için indirim aldık diyorlar.
    bana 1.750 ye bırakmışlardı fiyatını .bende 1500 olmazmı demiştim ,peşin alıcagım diye ineceklerdi hatta ama son anda Mieleyi buldum .vazgeçtim .

Resmini buldum

-Sınıfı: A
    -7 kg kurutma kapasitesi
    -7 kg dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır için: 1400 dev/dakikada 1.61 kWh - 106 dakika, 1000 dev/dakikada 1.9 kWh - 124 dakika

-DUO-Tronic Fuzzy Kontrol
    softDry-tambur sistemi, Çamaşırları koruyan büyük özelçelik kazan ve palet tasarımı
    -Tek düğme üzerinden zaman ayarlı ve özel program seçenekleri

-LC program akış göstergesi: Başlama zamanını erteleme ve kalan süre göstergesi, ilave programlar ve cihaz bakım önerileri
    -touchControl tuşlar: Start/Stop, Hassas, Kırışıklık önleme, Menü, Değiştir

-Özel programlar: yünlü kurutma programları, mix, outdoor
    -Çamaşır düzleştirme
    -Kendi kendini temizleyen kondenser filtresi
    -kapak kilit malzeme: metal
    -İç aydınlatma
    -Kırışıklık önleme sistemi: Program sona erdikten sonra 120 dakika çamaşırları kırıştırmadan muhafaza etme

-Çocuk kilidi
    -Program bitiminde akustik sinyal
    -büyük yuvarlak cam kapak
    -Boyutlar(Y x Gx D): 84.2 x 59.8 x 62.5 cm
    -Tezgah altına gömülebilir

benim de bir arkadaşım kullanıyor çok memnun, kesinlikle çok işe yarayan bir makina, ayrıca çoğu çamaşırı ütülü gibi çıkarttığından bahsetmişti, ben de ilk fırsatta almak istiyorum

Teşekkür ederim ilginiz için Siemens aklıma yattı epeyce. Fiyatı da makul geldi.

10. Re: Çamaşır kurutma makinesi..

Merhaba
    ben de bir süre önce forum açmıştım bilgi için
    http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=114309&forum=1#forumpost214 0543

Ben aldım bu arada, kesinlikle memnunum. Arçelik çok güzel bir kampanya yapmıştı kaçırmak istemedim.
    En çok sinirlendiğim nokta ev içinde çamaşırları ser topla, petek üstlerinin görüntülerinden kurtuldum.

Bir de çamaşır sererek ve toplayarak kaybettiğim zamanım sadece onları katlamaya ve ütülemeye ayırıyorum.
    Bazı giysilerin evet ütülenmesine gerek kalmıyor.