1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. özel okul burs sınavları

kaçıncı sınıfta başlıyor . 3 mü ?
    bir de ne zaman oluyor internet siteleri mi duyuruyor ..
    falan filan

Re: özel okul burs sınavları

4. sınıfta burs verdiklerine göre 3. sınıfta giriliyor Çiğdem.
    Okulların internet sitelerinde tarihleri duyuruluyor.

Benim bilgim soyle.

Genelde ozel okullar 5. siniftan sonra burs veriyorlar.

O burs 2'ye ayriliyor.

1- Akademik başarı bursu. Kendi ogrencilerine de disaridan ogrencilere de verebiliyorlar.

2- Başarı bursu: Yetenekli muzisyen, sporcu, sanatci, satrancci vs. cocuklara verebiliyorlar. Maalesef bale bunlarin icinde yok cigdemcim

Bir de milli egitim bakanliginin ozel okullarin vermesini zorunlu tuttugu ihtiyac bursu var. Ailenin geliri sanirim 2,000TL'nin altindaysa ihtiyac bursu veriyorlar.

Ama sen gene de kontrol et bu bilgileri. Okuldan okula degisebilir.

4. Re: özel okul burs sınavları

Benim bildiğim doğa koleji, ihlas koleji mayıs gibi internet sitesinde duyuruyor, belki başka okullarda vardır.

Bir başka burs da okula kayıtlı olup o seneyi okuduktan sonra yine bahar gibi burs başvurusu yapıp çocuğun başarısı ve ailenin gelirine göre değerlendirmeye alınıp diğer seney burs kazanıyorsun.

Çiğdemcim özel okula mı karar verdin hayırdır Bizim de fikrimiz aslında devlet okulundan yanaydı ama güvenlik sınıf mevcudu, sözlü ya da fiziksel şiddet, dil açısından düşünüp özele yönelmeye başladık.

Deneyimli bir veli olarak fikirlerini de yazarsan sevinirim

İlköğretıme açsaydınız keşke bu forumu)bende takıpteyım..
    sizin kızınız devlet okulundamı kaçtasınız?

6. Re: özel okul burs sınavları

ebru_arda yazdı:
    Benim bildiğim doğa koleji, ihlas koleji mayıs gibi internet sitesinde duyuruyor, belki başka okullarda vardır.

Bir başka burs da okula kayıtlı olup o seneyi okuduktan sonra yine bahar gibi burs başvurusu yapıp çocuğun başarısı ve ailenin gelirine göre değerlendirmeye alınıp diğer seney burs kazanıyorsun.

Çiğdemcim özel okula mı karar verdin hayırdır Bizim de fikrimiz aslında devlet okulundan yanaydı ama güvenlik sınıf mevcudu, sözlü ya da fiziksel şiddet, dil açısından düşünüp özele yönelmeye başladık.

Deneyimli bir veli olarak fikirlerini de yazarsan sevinirim
    En iyi devlet okulu bile zor kesinlikle .. Bir yerden sonra tıkanılıyor . Derdinizi ne yönetime ne öğretmene anlatabiliyorsunuz .. Bizim en büyük korkumuz bu ekonomik şartlarda özele başlayıp sonra arada almaktı .. O nedenle ilk 5 sene devlet okulunda okusun hem yaşadıgı toplum ile daha iyi tanışsın , değişik eğitimler almış yada alamamış insanları da görsündü.. Gördük mü gördük .. Ki okulumuz semti güzel , etüdlü saatleri uzun , sınıfımız 32 kişi..
    yine de eger her gün eğitim ve öğretim adına çocuk ile ugrasmazsanız cocuk vasatın üzerine çıkamaz.. İngilizce için de h.sonları bir özel kursa gidiyor ki haftada iki saat . Şimdi 6.sınıfa kadar da % 50 bile eğitim bursu alırsa öncesinde geçelim bir özel okula diyoruz ki..Her özel okul da değil düşündüğüm ..Özel okul var özel okul var .. Maddi olarak ben cocugu 1 den baslar üniversite sonuna kadar özelde okutur diyebiliyorsan hemen özel okulla başla derim ..Kendini üzme boşuna devlet okulunda .. Ama ekonomik dengelerin sürekli değiştiği bir ülkede bizim gibi korkuların var ise ilk 5 sene iyi bir devlet okuluna gitsin ama mutlaka 6 da özele gececek şekilde...
    Ay keşke yeni dogdukları günler olsa idi..Mama mı verim anne sütü mü ? Ne kolaydı konular
    senin tereddütlerin soruların varsa onun üzerinden tekrar yazarım canım ..

7. Re: özel okul burs sınavları

Orta okul planımızı özel okul üzerine yaptım zaten ama ilkokul kısmı da beni düşündürüyor. Tam da ders çalışma alışkanlıklarının kazanılacağı derslerin ödevlerin ve öğretmenin sevilerek, eğitime bakış açısının oluşacağı dönemde olurda onurunu kıracak bir öğretmene rastlar da soğur işte en büyük korkum bu. İlk önce öğretmen seçme olayına gireceğim heralde
    Bir de yüzmeydi, enstürmandı, yabancı dil di derken çocuğu kurs kurs gezdirmek de istemiyorum aslında.

Dediğin gibi bu kaygılar daha yorucuymuş.

Ücretler de almış başını gidiyor, dediğin gibi %50 burs imkanı olsa bi saniye bile bu tereddütte kalmam. tamamen duygusal yani

8. Re: özel okul burs sınavları

ebru_arda yazdı:
    Orta okul planımızı özel okul üzerine yaptım zaten ama ilkokul kısmı da beni düşündürüyor. Tam da ders çalışma alışkanlıklarının kazanılacağı derslerin ödevlerin ve öğretmenin sevilerek, eğitime bakış açısının oluşacağı dönemde olurda onurunu kıracak bir öğretmene rastlar da soğur işte en büyük korkum bu. İlk önce öğretmen seçme olayına gireceğim heralde
    Bir de yüzmeydi, enstürmandı, yabancı dil di derken çocuğu kurs kurs gezdirmek de istemiyorum aslında.

Dediğin gibi bu kaygılar daha yorucuymuş.

Ücretler de almış başını gidiyor, dediğin gibi %50 burs imkanı olsa bi saniye bile bu tereddütte kalmam. tamamen duygusal yani
    Gururları kırılıyor ne yazık ki ..İyi öğretmen de bile .. Beni de öğretimden çok üzen bu durumlar ..Biz zaten hergün düzenli olarak ilgileniyoruz çocugumuz ile ..İlgilenmesek birşey öğrenemez zaten ..Ne öğrendi ne kadar öğrendi ders saati bitince kimse ilgilenmiyor çünkü ..Sürekli rehabilitasyon yapıyoruz zaten .. Duygusal yıpranmaları az olsun diye .. Çoğu özel okulda yüzme , müzik aleti öğrenmefalan da ekstra ücretli ..ama gün içinde yapıyorlar ..şimdi ben özele de göndersem piyano ve bale için ayrıca dışarda gittiği okula devam edecek ..onun ücreti de devam edecek .. sadece ingilizce için ödediğim ücret çıkacak aradan ..
    benim de duygusal nedenlerim

9. Re: özel okul burs sınavları

blueblue yazdı:
    Benim bilgim soyle.

Genelde ozel okullar 5. siniftan sonra burs veriyorlar.

O burs 2'ye ayriliyor.

1- Akademik başarı bursu. Kendi ogrencilerine de disaridan ogrencilere de verebiliyorlar.

2- Başarı bursu: Yetenekli muzisyen, sporcu, sanatci, satrancci vs. cocuklara verebiliyorlar. Maalesef bale bunlarin icinde yok cigdemcim

Bir de milli egitim bakanliginin ozel okullarin vermesini zorunlu tuttugu ihtiyac bursu var. Ailenin geliri sanirim 2,000TL'nin altindaysa ihtiyac bursu veriyorlar.

Ama sen gene de kontrol et bu bilgileri. Okuldan okula degisebilir.
    blucum ,
    balede yok biliyorum ne kötü değil mi ?
    belki piyanodan alabilir , öğretmeni cok yetenekli buluyor .
    ama esas hedef akademik basarısı ile alsın ..ona çabalıyoruz şu an .

Blog Girişleri
    1

idilara yazdı:

En iyi devlet okulu bile zor kesinlikle .. Bir yerden sonra tıkanılıyor . Derdinizi ne yönetime ne öğretmene anlatabiliyorsunuz .. Bizim en büyük korkumuz bu ekonomik şartlarda özele başlayıp sonra arada almaktı .. O nedenle ilk 5 sene devlet okulunda okusun hem yaşadıgı toplum ile daha iyi tanışsın , değişik eğitimler almış yada alamamış insanları da görsündü.. Gördük mü gördük .. Ki okulumuz semti güzel , etüdlü saatleri uzun , sınıfımız 32 kişi..
    yine de eger her gün eğitim ve öğretim adına çocuk ile ugrasmazsanız cocuk vasatın üzerine çıkamaz.. İngilizce için de h.sonları bir özel kursa gidiyor ki haftada iki saat . Şimdi 6.sınıfa kadar da % 50 bile eğitim bursu alırsa öncesinde geçelim bir özel okula diyoruz ki..Her özel okul da değil düşündüğüm ..Özel okul var özel okul var .. Maddi olarak ben cocugu 1 den baslar üniversite sonuna kadar özelde okutur diyebiliyorsan hemen özel okulla başla derim ..Kendini üzme boşuna devlet okulunda .. Ama ekonomik dengelerin sürekli değiştiği bir ülkede bizim gibi korkuların var ise ilk 5 sene iyi bir devlet okuluna gitsin ama mutlaka 6 da özele gececek şekilde...
    Cigdem'cigim, iyi gidiyorsunuz saniyordum. uzuldum ve de korktum acikcasi. ozele gonderme gucumuz yok gibi (umarim sartlar degisir ama bugunku kosullarda mahalle mektebine gidecek bizim tifil)ama devlet okullarinin da hali ortada.

ah keske butun cocuklarimiz dogru duzgun bir egitim alabilecek durumda olsalar.