1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 38 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

stresle başa çıkma yollarınız? paylaşınız, çok ihtiyacım var..

her yiğidin bir yoğurt yeyişi vadır, derlerdi, değil mi?
    sizin stresle başa çıkma yolunuz ne? anlatınız..
    stres boyumu aştı gidiyor bu aralar ve ben baş edemiyorum. baş edemedikçe yeme krizleri baş gösteriyor.. olmuyor o da tabii.

Re: stresle başa çıkma yollarınız? paylaşınız, çok ihtiyacım var..

En başta güneşli hava beni olumlu yönde etkiliyor,yemyeşil çimenler,oksijen...Yürüyüş yaparım.

Evden çıkmak istemiyorsam,zor gelse de ,beni güldüren arkadaşlarımla buluşurum ,sonra keyfim yerine gelir.

Kuaföre giderim,saçımı,başımı değiştiririm.

Çikolata yerimmmmmmmmmmm.

Pozitif düşünce ve kişisel gelişim kitapları okurum.

Korku filmi izlerim.

En güzeli de yüzerim,artık kısıtlı maaleseffff,bu yüzden duşa girer su ile oynarımmmm.

Çok sıkılırsam beni alışveriş paklar.
    Mutlaka 1-2 parça yeş almak lazım gelir.
    Strese girdiğimde yemeden içmeden kesilirim ben.

4. Re: stresle başa çıkma yollarınız? paylaşınız, çok ihtiyacım var..

kelin merhemi olsa başına sürermiş ,banada lazım

zeyneb yazdı:
    her yiğidin bir yoğurt yeyişi vadır, derlerdi, değil mi?
    sizin stresle başa çıkma yolunuz ne? anlatınız..
    stres boyumu aştı gidiyor bu aralar ve ben baş edemiyorum. baş edemedikçe yeme krizleri baş gösteriyor.. olmuyor o da tabii.

duygununannesi yazdı:
    Aaaa ben bunu nasıl atladım hemencek giderim sosyete pazarına çal çapıt karıştırır rahatlarım

Aykut Oğut'un Evrenden Torpılım var kıtabını okuyun bana ıyı geldı sizede ıyı gelecektır rahatlıyor ınsan bakış açınız bıraz olsun değişir, strese hiiç gerek yok.Stresı yapan kendımızız ve kendımıze zarar verıyoruz.Hayata karşı bırazcık bakış açımızı değiştirebiliyoruz. Bol bol gülün stresın en ıyı ilacı GÜLMEDİR. En çok nelerden hoşlanırsınız onları yapın, mesela yuksek sesle muzık dınleyerek bulaşık yıkamak, doğada yürüyüş ve nefes egzersizleri.ama GÜLÜMESEME yi unutmayın.

7. Re: stresle başa çıkma yollarınız? paylaşınız, çok ihtiyacım var..

birde sonrası var

~~GÜL~~ yazdı:
    duygununannesi yazdı:
    Aaaa ben bunu nasıl atladım hemencek giderim sosyete pazarına çal çapıt karıştırır rahatlarım

çok yorgunsam başka yöntem, çok gerginsem başka yöntem, çok üzgünsem başka yöntem

çok yorgunsam duşa bile gidemem

evin ışıklarını kısıp, yüksek sesli klasik müzik ve minicik bir shot kadehine 1 parmak fiski...
    sigara

bir proje vs öncesi çok gerginsem;
    sıcak duşun altında dakikalarca durmak
    öyle durmak
    gerginliğin ayak ve el parmak uçlarımdan aktığını farz etmek
    çıkınca sıcak sıcak giyinip
    bilim kurgu çizgi film falan gibi bu dünyada geçmeyen bi film izlemek

çok üzgünsem:
    bir fincan kahve ve sigara
    değiştirebileceğim şeyleri düşünüp değiştirme yollarını ararım
    değiştiremeyeceklerimi kabullenip endişelenmemeye çalışırım

çooook üzgünsem
    oturur ağlar sonra da gider yüzümü yıkar
    bir kaç gün surat asarım

9. Re: stresle başa çıkma yollarınız? paylaşınız, çok ihtiyacım var..

bu isin uzmani oldugum söylenebilir..

kisa vadeli stresse: yani aninden, beklenmedik anda seni sinirlendirecek bir sey olursa:
    1- hemen bulundugun ortami birak; ofisse masayi birak, evse bulundugun odadan cik vs
    2- gidebilecegin en yakin yalniz kalabilecegin ortama git; tuvalet, balkon vs
    3- stres yapan konudan uzaklasacak bir eylem yap; cep telinden nete girip twitter oku, anons tablosundan anonslari incele vs

tekrarlanan stresse: örnegin her sabah cocugu okula yetistirme stresi gibi..
    1- yayila yayila ayni isi yapmak icin harcayacagin zamani belirle (örnegin 1.5 degil 2.5 saat)
    2- o saate göre, erken uyan (yani 06.30 degil 05.30
    3- bunu yapabildigin icin önce kendine bir hediye ver, kahve yap ve keyifle ic örnegin
    4- evden 7.55 de cikmaniz gerekiyorsa cocuga 7.45 de en gec kapida olmamiz gerek de, zaten siz evde unutulanlar icin geri dönene, son tuvalet ihtiyacini giderene ve anahtari cevirip evi terkedene kadar mutlaka 7.55 olur cocugun bunu bilmesine gerek yok o kendini 7.45 e gör ayarlasin yeter.

uzun vadeli birikmis is stresiyse.. örnegin yine balkonumu düzenleyemedim, yine albümlerimi düzenlenleyemedim, yine bahara garderobumu hazirlayamadim vs...
    1- simplify kitabini oku, hayatindan bazi isleri cikarirsan belki bu sürekli ileri attigin islere zaman acilir.

kolay gelsin.. danismanlik ücreti olarak şort forumuma cevap yazman farzdir

10. Re: stresle başa çıkma yollarınız? paylaşınız, çok ihtiyacım var..

çok güzel bir forum olacak faydalı

Deniz.. yazdı:
    bu isin uzmani oldugum söylenebilir..

kisa vadeli stresse: yani aninden, beklenmedik anda seni sinirlendirecek bir sey olursa:
    1- hemen bulundugun ortami birak; ofisse masayi birak, evse bulundugun odadan cik vs
    2- gidebilecegin en yakin yalniz kalabilecegin ortama git; tuvalet, balkon vs
    3- stres yapan konudan uzaklasacak bir eylem yap; cep telinden nete girip twitter oku, anons tablosundan anonslari incele vs

tekrarlanan stresse: örnegin her sabah cocugu okula yetistirme stresi gibi..
    1- yayila yayila ayni isi yapmak icin harcayacagin zamani belirle (örnegin 1.5 degil 2.5 saat)
    2- o saate göre, erken uyan (yani 06.30 degil 05.30
    3- bunu yapabildigin icin önce kendine bir hediye ver, kahve yap ve keyifle ic örnegin
    4- evden 7.55 de cikmaniz gerekiyorsa cocuga 7.45 de en gec kapida olmamiz gerek de, zaten siz evde unutulanlar icin geri dönene, son tuvalet ihtiyacini giderene ve anahtari cevirip evi terkedene kadar mutlaka 7.55 olur cocugun bunu bilmesine gerek yok o kendini 7.45 e gör ayarlasin yeter.

uzun vadeli birikmis is stresiyse.. örnegin yine balkonumu düzenleyemedim, yine albümlerimi düzenlenleyemedim, yine bahara garderobumu hazirlayamadim vs...
    1- simplify kitabini oku, hayatindan bazi isleri cikarirsan belki bu sürekli ileri attigin islere zaman acilir.

kolay gelsin.. danismanlik ücreti olarak şort forumuma cevap yazman farzdir