Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

çocuk gözlüğü seçiminde aman haa sakin yapma, mutlaka yap dedikleriniz!

bizim kizin gozleri bozuk cikti. zaten ölüp bitiyordu gözlük takmak icin. al simdi tak dedim icimden

neyse gozluk almamiz lazim tabii.

nereden alinir? nasil alinir? nasil alinmamali? ya kırarsa ya cami falan gozune girerse??
    kaybetmemesi icin boynuna ip mi gecirsem

dortgoz analari öğüt verir misiniz

Cevap: çocuk gözlüğü seçiminde aman haa sakin yapma, mutlaka yap dedikleriniz!

Canımcım,
    Ben cocukluktan beri gözlük taktığım için küçüklüğümden hatırladığım en önemli şeyler ; gözlüğün çok hafif olması, burna oturan kısmın buruna çok iyi oturması kaydırmaması ama canını da acıtmaması lazım.

O ip her yere dolanır iyi degil. Çünkü zaten gözlüğü çıkarmayacak. Spor gibi bir seyde de su anda takmasına gerek yok, gerek olursa bantlı içinde lastik olan şeyler var daha iyi.
    Gözünün numarası ve astigmatına göre inceltilmiş (boylece hafif) cam olmayan cam daha iyi ama her an her sey olabilir top gelir, el gelir kırılabilir, kendini buna hazırla.

Cercevenin gözünün tamamını kaplayacak camları olması onemli, boylece saga sola asagı yukarı baktıgı zaman da aynı numarada görmeli. Bir de gözlüğü gözünde kaydıkça düzeltmesini öğretmelisin yoksa odağı kayar.

yahu şimdi benim küçüğün kullandığı gözlüğün markasını unuttum gitti.üstünde de yazmıyor.ama hangi gözlükçüye giderseniz gidin benim çocuğum kullanacak dediğinizde şöyle her tarafa bükülen koca adamlar iki yanından çekince bile birşey olmayan bir gözlük bizimkisi.onu alana kadar 3 gözlük haşat ettik çok şükür bir yılı geçti.hiç birşeycikler yok.birde garanti süresi epey uzun.

Gözlükle ilgili hiçbir bilgim yok... Ben lens kullanır mı diyecektim... Arkadaşımın kızı 1.5 senedir lens kullanıyor (9 yaşında), biz de ilk doktor söyleyince aa olur mu falan demiştik ama meğerse lens göz numarasının gözlüğe oranla daha az artmasını sağlıyormuş.. Bir de aslında çocuklar için daha kullanışlı olduğunu da gördük. Arkadaşım okul revirine bilgi vermek için aradığında da öğrenciler içinden çok fazla kullanan olduğunu söylemişler... Düşünürsen onların doktorlarının ismini de veririm, caddebostan'da idi muayenehanesi.. Çocuk ilk öğrenene kadar sıkıntı oluyor ama sonrası gözlüğe oranla çok rahat...

Benim kız yaklaşık 6 yıldır gözlük kullanıyor.Her yerden gözlük aldık fakat hepsi burnunun ucuna düştü.Haftada bir gidip ayarlatmaktan gözündeki gözlüğü kaldır demekten bıktık usandık.Birazda hokka burunlu olunca gözlük malesef durmuyor hep düşüyor.Taki 2 hafta önceye kadar durum böyleydi ve biz sinir oluyorduk.Neyse Nişantaşında bir gözlükçüye gittik ve adam Tomy Hilfiger nin bir gözlüğünü verdi bize.Şu an hepimiz dünya varmış diyoruz.Gözlük kesinlikle burnuna düşmüyor ve inanılmaz güzel ve karizmatik birşey.Gideceğiniz gözlükçüye mutlaka Tomy Hilfiger gözlük sorun.

Bir de fotoğraf koydum yeni gözlüğümüzle.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  annecocuk.jpg
Görüntüleme: 478
Büyüklüğü:  102,2 KB (Kilobyte)  
    Konu umut tarafından (11 Ocak 2012 Saat 09:23 ) değiştirilmiştir.

6 yılldır kullanıyoruz. son gözlükgümüzden bık gelmişti. ayarı bozulur üstünden bakar götür getir bıkmiştım.
    enson OSSE nın bir cercevesını aldık ve dünya varmiş dedik.cok hafif gözünü tam kavrıyor üsten kacamak bakiş atamıyor bıde cok karizmatik oldu.

Numaralar ne kadar yüksekse o kadar pahalı gözlük alman gerekiyor desem
    Ege'ye en son 6 ay önce falan Emporio Armani gözlük aldık
    Hipermetropta camlar kalın olunca, çerçevenin kalın ama, ağırlık yapmayacak kadar da hafif olması gerekiyor
    Numaralar daha düşükse Metal çerçevelilerde kullanışlı aslında, ama işte numaralar çok yüksek olmamalı
    Birde yine metal olup kolları yumuşak kıvrılıp kulak arkasında buluşan modeller var onlarda kırılmaz oluşları nedeniyle ilginç gelmişti bana
    Birde asla hafif olsun diye gözünde oynayıp odaklanmasını engelleyecek modellere bakma, boşuna takmış olmasın gözlüğü
    Atasun ve Gözgrup tan bakmıştım ben, her ikisindede alternatif fazla
    Rayban ve Armani kullandık biz şimdiye kadar, yüzü büyüyene kadar da kırılmadılar

Konu e_ege tarafından (11 Ocak 2012 Saat 10:55 ) değiştirilmiştir.

8. Cevap: çocuk gözlüğü seçiminde aman haa sakin yapma, mutlaka yap dedikleriniz!

Beril 2,5 yaşından beri gözlük takıyor, şimdiye kadar hiç kırmadı çok şükür. Gittik gözlükçüye en pahalısından en ucuzuna kadar denedik , sadece bir tane gayet sıradan bir gözlük oldu gözüne. Burun minicik ne taksa burnunun ucuna düştü. Asla kırılmaz dedikleri, inanılmaz komik durdu. Estetik gözükmesi de önemli, dalga geçilmesini istemedim ben. Birde gözünü tamamen kaplamasına dikkat edin, üstünden, sağından, solundan bakmasına gerek kalmasın

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  DSC05229.jpg
Görüntüleme: 506
Büyüklüğü:  65,5 KB (Kilobyte)

pahalı çerçeve alma, pahalı cam al.
    Dafne 4 yaşındayken gözlük takmaya başladı.
    her sene değiştirdik.
    sakın dr aman alışsın önce küçük numaradan başlayalım, sonra yavaş yavaş gerçek numarasına geçeriz demesine kanma.
    çocuk düşük numarayla göremeyince gözlükten nefret ediyor.
    neyse numarası onu taksın.

evde bir tane yedek gözlüğünüz olsun.
    onu en ucuzundan alabilirsin.
    diğeri tamire falan giderse diye

camı organik parlamayan çizilmeyen inceltilmiş olanından al
    her halükarda çiziliyor ama olsun

kolay gelsin

10. Cevap: çocuk gözlüğü seçiminde aman haa sakin yapma, mutlaka yap dedikleriniz!

Alırken cam kırılıpta gözüne girmesin diye gözlükçüden kırılmayacak birşey olmasını istemiştik.O da vermişti.

Yüzüne uygundu,hafifti ve çerçevesi çok güzeldi.Düşürmesin diye lastikli almıştık.
    Konu senveben tarafından (11 Ocak 2012 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.