1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

DİN DERSİ ELİF ve BEN

elifin yarın din yazılısı var

durmadan bana bişiler soruyor

en sonunda dayanamadım

kızım bana dinle alakalı şeyler sorma dedim

kitapda ne yazıyorsa ezberle

tarafsız anlatamam

benim öğrettiğim şeylerle de aklın karışır dedim

takıldığın bişi varsa ara babanı sor dedim

şu çocuklar şu dersi almak zorunda olmasalar

ne mutlu olacağım ben

Blog Girişleri
    1

Cevap: DİN DERSİ ELİF ve BEN

bizimki de bana sormuyor, biz ondan ogreniyoruz katoliklik nasil birsey diye, cok egleniyoruz o da ogretilenlere inanmiyor ama ezberlemek zorunda bazi seyleri..neyse ki ezberleyecegi seyler anlayabildigi bir dilde ogretiliyor, latince dua ezberletilmiyor

3. Cevap: DİN DERSİ ELİF ve BEN

Oğlum din dersi almıyor, ama alan arkadaşlarının aralarında konuşmalarına tanık olduğu için sorular soruyor. Din konusunda eşimle tavrımız çok net olduğu için kafası karışmıyor. Kimliğinde müslüman yazanlar mecburlar mı din dersi almaya? Yani velinin ben çocuğumun bu dersi almasını istemiyorum deme hakkı yok mu?

Alıntı Smyrna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğlum din dersi almıyor, ama alan arkadaşlarının aralarında konuşmalarına tanık olduğu için sorular soruyor. Din konusunda eşimle tavrımız çok net olduğu için kafası karışmıyor. Kimliğinde müslüman yazanlar mecburlar mı din dersi almaya? Yani velinin ben çocuğumun bu dersi almasını istemiyorum deme hakkı yok mu?
    ne yazıkki yok böyle bir şans türkan

ya aslında bu sene ki öğretmen beni henüz çıldırtmadı

ama çocuk ders çalışırken sordukları bile beni çileden çıkarıyor

kitapların öğrettiklerini anlatsam bana ters

elife kendi düşüncemi anlatsam çocuğun aklı karışacak...

neyse kitaptan çalıştı bitti

5. Cevap: DİN DERSİ ELİF ve BEN

Alıntı aylin_türkgil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yazıkki yok böyle bir şans türkan

ya aslında bu sene ki öğretmen beni henüz çıldırtmadı

ama çocuk ders çalışırken sordukları bile beni çileden çıkarıyor

kitapların öğrettiklerini anlatsam bana ters

elife kendi düşüncemi anlatsam çocuğun aklı karışacak...

neyse kitaptan çalıştı bitti
    Oğlumun öğretmeni dedi ki, "ilk ders dinleri, dinler tarihini anlattım, çok ilgiyle dinlediler. Bir sürü sorular sordular.

Keşke böyle işleyebilsek bu dersi."

Keşke dedim..

abuk sabuk hikayeler anlatılmadan dinler tarihini işleseler

keşkeee...

o zaman konuşup tartışabilirler

ama dedim ya keşke

Ben bu veli toplantısında din dersi öğretmeni ile tanıştım. Çocukları zorlamadan, dinimizin güzel yönlerini öğretmeye çalışan biri sanırım.

geçen akşam evde Dafne ile Kemal, eşhedü enne falan bişiler söyleyip duruyorlar birbirilerine..
    Dafne Kemal abisine "sen biliyor musun bi kerem şehadeti" diyor, Kemal "bilirim ama işim gücüm olmaz işte bak böyle söyleniyor" falan diyor...

"gidin bu evden giidiin" dedim ikisine de

9. Cevap: DİN DERSİ ELİF ve BEN

eskisi gibi değil artık din dersleride
    dikkat ediyorlar
    en azından artık arapça dua ezberlerken
    manalarınıda anlatıyor ezberletiyorlar
    bu hoşuma gitti

sadece sünni inancında ve özellikle hanifilik dışına çıkılmadan verilen din eğitimine karşıyım
    şimdiki dinler dersi değil din dersi olduğundan islama ait eğitim var
    ama islamiyetn içinde olan şiilik, alevilik, vahabilik, bektaşilik gibi bir sürü inançdan üstün körü bahsedilmesi de pek adil değil

tarafsız bir düşünce yapısında düşünebilseydim sayet daha da adil olmayan; madem amaç inançlar dini getirisi olmayan deizm ateizm panteizm gibi öğretilerin olmamasınıda sorgulayabilirdim..
    Konu gülay74 tarafından (12 Ocak 2012 Saat 10:31 ) değiştirilmiştir.

10. Cevap: DİN DERSİ ELİF ve BEN

Din öğretmenimiz görme engelli Ege en çok din dersinde yoruluyorum anne sürekli yazı yazıyoruz diyor.
    2 Dua öğrendiler ama Türkçe anlamları ile beraber yazılıları kendi öğretmenimiz yapıyor yazılıdan önce çıkabilecek 20 soru vriyor işte ezberleyin diye. Neredeyse bütün sınıf 100 alıyor benimki 85 almış şimdiye kadar aldığı em kötü not...
    Sorularda daha çok iyi insan olmak, temiz insan olmak, günah sevap nedir vs. di..
    Benim oğlanın zaten dili L harfine dönmediği için ezberlediği duayı da düzgün okuyamamış geçen gün yarım + almış ...