1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    13

tatlı sevenler..

içiniz bayılmaz mı tatlı yedikten sonra?
    fazla gelmez mi?
    ben bu ara tahammül edemiyorum tatlıya.
    çayı kahveyi uzun zamandır şekersiz içiyorum.
    türk kahvesi kırk yılın başı içerim.
    onu da orta şekerli derim, şekerli gelir, artık az şekerli, şekersize yakın falan diyorum anca tadı istediğim gibi oluyor..
    az önce gevrek yaptım kendime, biraz burçak bisküvi koydum içine, nasıl tatlı nasıl tatlı..
    içim bayıldı..
    tabii ki şimdi peynir-ekmek-zeytin üçlüsüne başvurmuş durumdayım

ha arada yeni keşfim milka bademli bitter çikolata yiyorum arada iki parça..(tavsiye edilir, nefis!) bir paket çikolatayı bitirdiğim görülmemiştir..
    ama mutlaka su içeceğim üstüne, o baygın tat gidecek..

ayva reçeline bayılırım! o da peynirle dengeleyerek yeniyor..

dışarıda aromalı kahve içince de şekeri şurubu mümkün olduğunca az koyun diyorum.
    bir arkadaşım onca şekerli kahveye birkaç paket daha şeker koymuyor mu, gözlerim dışarı pörtlüyor
    başka bir arkadaşım da profiterolle 6 şekerli kahve içmişti! Oh may gat diyorum!

şekerle aramı açma çalışmalarım devam edecek sanırsam.. gerçi kendiliğinden oluyor, vücut istemiyor, fazla geliyor..
    tuza da aynı tepkiyi verir oldum..
    zeytini, peyniri sularda bekletip tuzunu alarak yiyorum falan..

böyle işte..
    siz de durumlar ne?
    bu arada beslenmeyle ilgili düzenim ve istikrarım şaşmış durumda.. 1,5 kilo almışım. müthiş hareketsizim ve canımın istediğini yiyorum maşallah..
    çeki düzen vermece artık...
    Konu NRY tarafından (14 Ocak 2012 Saat 15:48 ) değiştirilmiştir.

Cevap: tatlı sevenler..

hiç aram yok tatlı ile diyebilmeyi çok isterdim nuraycım bu kadar kilom ile ama maalesef şu an ocakta şerbet kaynamakta) ben ilk lokma tatlısı denememi yapmak üzereyim afiyetle yiyeceğim tatlıya hastayım çok seviyorum tuzlu ile aram yok ama tatlı olmazsa olmaz.

Tatlı vazgeçemeyeceğimi sandığım şeylerdendi, önce tamamen kestim uzun bir süre yemedim şimdi azar azar yiyorum ama bende bir paket çikolatayı bitirecek potansiyel vardı iki pakete bile çıkabilirdim önceden şimdi portakallı bittere dadandım canım istediğinde bir parça alıyorum ağzıma mümkün olduğunca uzun bir süre damağıda bekletiyorum ki ikinci dilime ihtiyacım kalmadan beyine gitsin yeterli sinyaller diye)

Ben tatlıyı bırakmanın faydasını gördüm gördükçe devam ettim kendi çapımda

evde hazırlanan tatlılardan ziyade marketten alınan hazır şetler bana bu hissi hissettirir oldu uzun zamandır.
    kesinlikle iç bayıcı, kendi yaptığım kekin şekeri ne kadar abartılsa da (ki pek abartmam) hazır paket keklerden çok daha hafif gelir bana..

onun için nuray'cım, elleri kolları sıva ve mutfağa marş marş
    tembellik yapma.

Gecen gun oktay ustanin sitesinden sahlepli pamuk tatli yaptim yiyenler cok begendi hafif bir tatli sahlep sevenler icin guzel bir tatli tavsiye ederim

Cok severim tatliyi. Dolaptan hic eksik etmedigim seylerden biri cikolatadir. Her aksam bir iki kucuk parca atarim agizima.

Aynen senin gibiyim Nuray,

10sene çikolata yemesem aramam,eşim çikolata hastası,öyle ki gidip yd.dan çocukluğunun tatlarını alıp getirir,1minik valiz dolusu hem de...Dolaba doldurur,çocuklarla nam nam yerler...Ben se onca çeşit içinde birisinden sadece 1lokma yerim o kadar İçim bayıyor resmen..

Tek sevdiğim İzmir lokmasıdır,malum burada sokaklarda yapılır dağıtılır kuyruğa girmeye ilkin utansam da baktım İzmr in huyu bu ben de alıştım artık sadece o lokmayı alıp yiyebiliyorum..

Çayımı yarım çay kaşıgı şekerle içiyorum,kahvemı de aynen..Aşureyi şekerli yiyemem mesela,ya da keke fazla şeker koymam..

Şeker bana göre bedavadan kilo almak demektir,vermeye uğraş dur işim yoksa,o nedenle bana göre değil iyi ki de değil

Blog Girişleri
    1

tuzlu sevmem, turk marketinden aldigim zeytini 5 gun suda beklettim, gene de istedigim gibi olmadi..

ama tatlisiz olmaz yani, tatli yoksa ben de yokum cayi, kahveyi sekersiz icenleri aklim almaz, kac kere denedim ama maalesef icemedim.
    cok $eker ben de koymam, ama hic sekersiz de yapamam.

Blog Girişleri
    13

Alıntı Jemima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tuzlu sevmem, turk marketinden aldigim zeytini 5 gun suda beklettim, gene de istedigim gibi olmadi..

ama tatlisiz olmaz yani, tatli yoksa ben de yokum cayi, kahveyi sekersiz icenleri aklim almaz, kac kere denedim ama maalesef icemedim.
    cok $eker ben de koymam, ama hic sekersiz de yapamam.

aslında böyle düşünüyor olman normal çayışekerliiçengillerden olan biri olarak
    çayışekersiziçengiller de sizi anlayamıyor, çünkü şekersize alışınca şekerli su içiyor gibi geliyor artık şekerli çay.
    şekersiz içince çayın tadını alıyor insan..
    ama anlayabiliyorum,dedim ya, şekerliden sonra tatsız, yavan keyifsiz gelmesi normal..
    şekersiz içmeye gönül vermek lazım zamanla alışıyorsun

zeytin konusunda ben de senin gibi günlerce bekletiyorum suda da yine de gitmiyor tuzu! sanki içine tuz enjekte edilmiş gibi..
    istediğim zeytini bulamadım, ona yanarım...

Blog Girişleri
    13

Alıntı Tılsım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen senin gibiyim Nuray,

Tek sevdiğim İzmir lokmasıdır,malum burada sokaklarda yapılır dağıtılır kuyruğa girmeye ilkin utansam da baktım İzmr in huyu bu ben de alıştım artık sadece o lokmayı alıp yiyebiliyorum..

Şeker bana göre bedavadan kilo almak demektir,vermeye uğraş dur işim yoksa,o nedenle bana göre değil iyi ki de değil
    izmir lokmasını ben de çok severim ama iyisine rastlamam lazım.
    çoook şekerli olmayacak,
    yağı yeni olacak ve yağı çok çekmiş olmayacak..
    bazen hem içimi bayıyor hem de midemi ekşitiyor lokma..
    oysa tarçınlı tarçınlı, çıtır çıtır ne de güzel olur..
    ama mutlaka yanında şekersiz çay olacak ki o tadı dengelesin, her şekilde içimi bayar..
    ya da su içmeliyim..
    bu arada tatlıyla ayran deneyen oldu mu hiç?
    şekerin vücuda yağ olarak dönüşümünü engelliyormuş sanırsam...
    ayran ya da süt ya da peynir..