1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    duygur Guest

Psikolojim bitik durumda yol göstermeniz bana güç verecektir

Merhaba,

2 yaşında ( Eylül 2010 doğumlu ) kızım var .Adı gibi Duru ... Ben de Mayıs ayına kadar beraber büyüdüm kızımla , Ve Mayıs ayında tekrar çalışmaya başladım .. Kızım önce babaannede idi ... şimdi 1 Aydır kreş de ....
    Kreş iş yeri yakınımda ... Kızım gayet uysal , iyi sorunsuz .... büyüdü .. Ancak 2 yaşına girmesi ile kreşe başlaması aynı zamana geldi ve ilk zamanlar gayet uyumlu iken , şimdi KRİzler başaldı .

Önce huysuzluklar , asilikler , ağlamalar ..Bİliyorsunuz işte ... SOnra da Tuvalet alışkanlığı edinmesine rağmen , Kreşte altına yapmalar , bazen tuvaletini söyleme , bazen söylememe ... sorunları başladı ... Bugün de .. öğretmeni şöyle birşey dedi , Ona yaklaştığında kendini korumaya alıyormuş, sanki kaçar gibi , ve ben kızımı nasıl büyüttüğümü bilirken , müdür şöyle birşey dedi ,, Acaba dövüyormusunuz ? Bu soruyu duymak o kadar ağır geldi kiiii ???? bir de böyle birşey yapabileceğimi düşünmeleri bir o kadar da huzursuz etti beni , kii ben sokakta çocuklara vuran anneleri uyaran bir kadınım , Anneyim ..... Kızımı o kadar özledim ki , o akıllı , uslu , prenses kızımı ....
    Ne olur bu yazıyı okuyun ve bana akıl vereyim ne yapayım ??
    denediğim yollar ,

eve gelince , o uyuyana kadar sadece onla ilgileniyorum ..... İlgisiz kalması diye..
    tüm geçmiş bayramda onu utlu ettik , parklar , gezmeler ,,....
    Bilmiyorum ???

SEvgi ve Saygılarımla

Duygu

2 yaşında Durunun annesi , ......

Cevap: Psikolojim bitik durumda yol göstermeniz bana güç verecektir

2 yaşında oğlum.

bizimki de haftada 3 gün 2 şer saatlik oyun grubuna başladı. 2 yaşla birlikte krizler hiç bitmiyor ağlamalar inatlaşmalar çok fena. aynı anlattığınız gibi. daha çok küçükler korkuyorlar. bizimki de aynı. tuvalet alışkanlığını erken öğrenmiş maşallah.

duygur Guest

Merhaba Aynır Hanım ,

Evet 18 aylıkken başladık , çokta güzeldi , ama dediğim gibi .işe başlamam , babaanne ,kreş , 2 yaş .... inanın ben ben değilim , aklım kalbim , sanki hiç bitmeyem bir günü yaşıyor gibi aylardır ....

4. Cevap: Psikolojim bitik durumda yol göstermeniz bana güç verecektir

KIZIM 2 yaşında ,bizdede başladı inatlaşmalar ağlamalar , genelde uyumlu bir çocuktur aslında...
    annem baktı bugüne kadar ,ama ben artık anneannenin yetmediğin düşünüyorum.. bu hafta aslında haftada 3 olmak üzere kreşe başlayacaktık ki bayram sonrası hasta oldu ...haftaya hemen başlıyoruz iyileşir iyileşmez...
    birde ben size şunu söylemek isterim tecrübeli i anne + bir evlat olarak ...
    çocuklar annelerinde feci güç alıyolar ,sen hastaysan oda hasta sen gerginsen oda gergin sen umutsuzsan oda öyle ...
    bence anne olarak dik durmalısın , en kötü günlerimde bile böyle yapmaya çalışıyorum ,çocuklarım benden etkilenip hırçınlaşmasın ,diye...
    Zira çocuklar duygusal dalgalanmalardan çok etkileniyorlar...özellikle annenin dik durması çok önemli ....

ayrıca ağlamalara hırçınlıklara yapabilecek bişey yok ,bu bir dönem ve geçecek gözüyle bakıp ilgisini farklı yönlere çekebilirsin bu gibi durumlarda.....Kolaylıklar dilerim ...

5. Cevap: Psikolojim bitik durumda yol göstermeniz bana güç verecektir

ayrıca dövüyormusunuz diyen bir kreşe asla göndermezdim ben olsam ,üstelik kreşde mutlu olmadığını altını yapmasının da bi işaret olabileceğini düşünürdüm...

2 yaş çok zor dönem..
    2 şey de üstüste gelmiş..
    anne duygusallığı da var..
    ama inan herkes az ya da çok yaşıyor bunları.
    mücadeleye devam.. koşulsuz sevgi, güzel kaliteli zaman geçirmek güzel..
    ama çok ta ipleri çocuğun eline vermemeli.. buna dikkat.. ben çok çekiyorum o konudan..

sevgiler,

Alıntı duygur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç mi yardım hiç mi cevap yok ......
    korkunç ikiler dönemi maalesef değişik süprizler yapabiliyor.Sude iki yaşına yeni girmişti yeni taşındığım sitede komşum ilkkez evime kahve içmeye tanışmaya geldi,ben mutfakta kahve pişiriyorum ama holden bir bağırma sesi geliyor,dışarı çıktığımda sude yere yatmış ellerini kafasının üstüne koymuş vurma anne ne olur vurmaaa... diye bağırıyor,nasıl şoktayım değil vurmak yüksek sesle bile kızmadığımız kızım yerlerde yuvarlanıyor,komşum yüzüme tuhaf tuhaf bakıyor Allahım ölüp ölüp dirilmştim.Kimbilir neler düşündü kadın o ara tabii..geçecek zor ama geçecek ...kolay gelsin

Benimde oglum yeni 2 yasina girdi ve ogluma bir haller oldu, dadisi bile farketmis dile getirdi.
    Ben dogdugundan beri calisiyorum, yani degisen bir durumda yok ortada.
    Ustelik bu benim 3uncu cocugum, yani tecrubeli oldugumu dusunuyordum.

Sinirlari olcuyor, kesfediyor, zor bir donem. Tutucu ve istikrarli olmak gerekiyor veli olarak.
    Ve ben bu donem herseyi anladiklarini dusunuyorum, yani cok konusun onunla.
    Nereye gittiginizi, neler yaptiginizi hep anlatin, ve cooookk sevin, sarilin ve herzaman belli edin. Daha siz ise gireli yeni olmus. Cocuk bu yeni duruma alismali, ona zaman taniyin. Yuvada kendini guvende hissetmiyor olabilir, hergunmu oraya gidiyor? Bazi gunler yinede babaannede kalsa, yani en azindan tanidik durumlari hissetse.

Kolayliklar

en zor dönem zaten 2 yaş dönemidir
    ben büyük oğlumda ço k fazla yaşadım stres ..3 çoçuğa bedeldi

simdi ise 22 aylık bir oğlum daha var
    onda da dönem dönem bağrışmalar ağlamalar ..bu zamanlar geçecek
    her çoçuk aynı şeyi yapıyor .ben elimden gelini yapıyorum diye düşüneceksiniz
    ilk çoçuk her zaman daha zor bence
    çünkü anneler ve babalar tecrübeesiz ve çok fazla ödün veriyoruz ..

oğlum kadar sakin bir bebek olamazdı, ama 2 yaşta, allahım ne zordu ya, bir gün nefesim kesildi resmen hastaneye zor yetiştirmişti eşim, dr ne olduğunu sorduğunda bu yaptı deyip oğlumu göstermiştim hey gidi günler heyy, geçiyor geçiyor
    yaşamayan yoktur herhalde