1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. hangi temizlik ürünlerini kullanıyorsunuz ?

Bugün temizlik yaptım,herzaman beni rahatsız eden bir konu var.Çok fazla temizlik malzemesi kullanıyorum ve buda aşırı kimyasal demek.
    Bulaşıkları 2 kişi olduğumuz için elde yıkamaya çalışıyorum.
    Çamaşırları makinada 2 defa duruluyorum.
    Ama gelgelelim lavoba,wc,banyo çamaşır suyu olmadan beyazlayıp parlamıyor.Şimdi marketlerde doğal,zararlı maddeler içermeyen ürünler var,ne kadar güvenilir merak ediyorum.
    Frosch diye bir markayı markette bu ara görür oldum.Bir çok kimyasal maddeyi içermediği gibi,doğayada zararı hiç yok neredeyse.
    Lütfen bana kullanıpta memnun kaldığınız ürünleri tavsiye edermisiniz.

Cevap: hangi temizlik ürünlerini kullanıyorsunuz ?

Tuvalet ve banyoda çamaşır suyu dışında bir şey kullanamıyorum açıkçası.Ama elde bulaşık için sıvı arapsabunu kullanıyorum.

Bitkisel icerikli urunler kullanmak lazim evet arada bu ürunleri satişını yapan arkadaşlardan alıp kullansamda (amway gibi) genelde piyasa ürünlerini tercih ediyorum..

Ama... bulaşık makinasında parlatıcı kullanmam koku kullanmam yerine sıktığım limonların kabuklarını koyarim mis gibi limon kokar...

Çamaşırda yumuşatıcı kullanmıyorum havlular sert olsun problem değil...

Evde oda parfümü kullanmıyorum bu konuda hassasum

Çamaşır suyuna gelince kesinlikle tuvalelerde arada birde mutfak evyesinde kullaniliyor...

Frosch cok kaliteli ve cevreye zararsiz bir marka ben de genellikle onu kullaniyorum.
    camasir suyu zararli deniyor ama wc mutlaka kullanirim mutfakda kullanmak istemiyorum ama mutfak da elbezlerini baska neyle temizlesem icime sinmiyor illaki camasir suyuyla temizlemem lazim
    Ben hamileyken drum Türk annelerin amniyosentez suyunda bile camasir suyu cikiyor mutfakda kullandiklari icin demisti o zaman kullanmamaya calistim ama aliskanlikmi nedir camasir susuz temizlik icime sinmiyor yumusatici ayri bir hastalik galiba reyonlarda acip acip koklamak bile hosuma gidiyor delimiyim neyim ben deterjan kokusunu seviyorum

bana çamaşır suyu (d..tos) hastası diyorlar. benim wc tikim vardır kendi evim annemler kayınvalidemler yakın çevremdeki evlerin hepsinin wc sine ayrıca çamaşır suyu koyuyorum girerken döküyorum, çıkarken döküyorum. ve inanılmaz tüketiyorum. ama aynen bende de o olmadan temiz olmuş hissi oluşmuyor. eşim bana senin tedavi görmen lazım ciğerlerin mahvoluyor diyor ama can çıkar huy çıkmaz napem.

İçeriğinde organik sertifikalı malzeme olan bitkisel deterjanları alıyorum. Bu deterjanların leke çıkarma özelliği diğerleri gibi güçlü değil. Ama zaten her gün iç çamaşırı ve üst baş değiştiği için öyle aman aman lekeli durum olmuyor. Olursa da soda türevi birşeyler ile hallediyoruz. Bulaşık kısmında da her zaman çalkalayarak makineye koyuyoruz.

Alıntı Ayris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitkisel icerikli urunler kullanmak lazim evet arada bu ürunleri satişını yapan arkadaşlardan alıp kullansamda (amway gibi) genelde piyasa ürünlerini tercih ediyorum..

Ama... bulaşık makinasında parlatıcı kullanmam koku kullanmam yerine sıktığım limonların kabuklarını koyarim mis gibi limon kokar...

Çamaşırda yumuşatıcı kullanmıyorum havlular sert olsun problem değil...

Evde oda parfümü kullanmıyorum bu konuda hassasum

Çamaşır suyuna gelince kesinlikle tuvalelerde arada birde mutfak evyesinde kullaniliyor...
    Biz de bu şekildeyiz.

Blog Girişleri
    2

eğer evde astım vb hastalıklı birey varsa illa su ile yaparsınız temizliğinizi.
    geçmeyen lekelere de çamaşır suyu tabii. wc, mutfak avyesindeki lekeler gibi.
    ben deterjanın kokusu bile rahatsız edince onu bile devre dışı nasıl bırakırım diye düşünüyorum.
    yumuşatıcı yok zaten.
    yüzey temizleyicide ferahlatan kokular oluyor genelde tercihim.

Frosch iyidir.

Temizlik yapmiyorum o yuzden deterjanda kullanmiyoruz.