1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Merhabalar

Merhabalar

Merhabalar,
    Aslında uzun zamandır aranızdayım ama "ben de buradayım" diyebilmek için nereden nasıl başlanır pek bilemedim işin açığı... Şimdi size yazmam için beni teşvik eden " burdan başlayabilirim " dedirten konu ; 4 yaşını bitirmek üzere olan kızımın öksürüğü... Yaklaşık 3 hafta önce soğuk algınlığı nedeniyle ilaç tedavisine başladık, antibiyotik + soğuk algınlığı ilacı ve ateş düşürücü. İlaçlar bitti ilk bir hafta çok iyi ama 2 gündür bir öksürüktür aldı gidiyor... Doktora götürsem yine antibiyotik verecek... Daha önce de ilaçlar bittikten sonra hastalığın nüksetme durumu olmuştu, idare ettiğimiz yere kadar gittik, sonrasında yine doktor yolu tabi...
    Daha önceki rahatsızlıklarında Allerijik mi acaba dedik ,Dr. yaşı küçük olduğu için (7 yaşından önce tavsiye edilmiyormuş) allerji testi yapmadı...
    Ama bu öksürük fena birşey onu da beni de mahfediyor... Ara ara ama uzun süren öksürük, kuru mu değilmi tam kestiremiyorum..
    Şimdi evdeki öksürük şurubundan (A...dem) veriyorum iki gündür ama hiç azalma olmadı sanki, Ihlamur, kuşburnu, elma - tarçın,bal zencefil vb. içmiyor... Bıldırcın yumurtası dediler;ama onula ilgili de kafamda bir sürü soru işareti var, mesela çiğ vermek işime gelmiyor , yaş itibariyle ağır gelir mi.... (Bıldırcın yumurtasını arama motorundan aratıp anne çocuk linkini bile buldum hatta ama tarih biraz eskiydi yeni yorumlar duymak isterim) Bugün işe geldim, kulağımda onun öksürükleri... Bu arada kreşteki ilk yılımız olduğunu söylemeliyim sanırım, çoğu kişi bu duruma "normal" diyor ama nereye kadar normal ? Bu böyle gitmemeli... Siz ne dersiniz, yerimde olsanız ne yaparsınız...

Cevap: Merhabalar

hoşgeldin..
    ve de çok geçmiş olsun..
    ilk sene normal tabii çok hasta olması ama inatçı öksürük te sıkıntı verir.
    bize bir dr un söylediğini söyleyeyim, gece öksürüğü varsa ciğerlerden şüpheleniriz demişti. ciğerleri için film istedi mi dr? bir de çocuk alerji ve göğüs hastalıkları uzmanı gördü mü? bazen çocuk dr ları atlayabiliyorlar bu konuyu.

sevgiler,

Hoşgeldin..
    çok geçmiş olsun..

alerjisi yoksa zencefille balı deneyin.

Alerji uzmanına gidin. alerjik bünyelerde farklı ilaçlar kullanılıyor. verilen antibiotiklerin hiç bir faydası yok. geçmeyen uzun süren öksürükler genelde alerji ile alakalı oluyor. o yüzden alerji uzmanına gidin derim.

geçmiş olsun

Hoşgeldiniz ve çok geçmiş olsun
    Ballı süt gibi boğazı yumuşatacak şeyler verip odası nemli tutmanızı tavsiye ederim
    Özellikle yattığı zaman artıyorsa odanın nemi artı önem kazanıyor, ya buharlı bir nemlendirici yada odaya konacak bir kap su veya kalorifer üzerine konacak ıslak bir bez çok faydalı olur

Alıntı zeyneb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin..
    ve de çok geçmiş olsun..
    ilk sene normal tabii çok hasta olması ama inatçı öksürük te sıkıntı verir.
    bize bir dr un söylediğini söyleyeyim, gece öksürüğü varsa ciğerlerden şüpheleniriz demişti. ciğerleri için film istedi mi dr? bir de çocuk alerji ve göğüs hastalıkları uzmanı gördü mü? bazen çocuk dr ları atlayabiliyorlar bu konuyu.

sevgiler,
    Teşekkürler....
    Aslında dr. geçmezse film çektirelim demişti, ama o dönem ilaçtan sonra iyileştiği için film çektirmemiştik... Aklıma geldi şimdi... Sanırım allerji uzmanına göstermeliyim, az önce kreş ile görüştüm; evet arada var ama kronik bir öksürüğü yok dedi öğretmeni orada yerler parke ondan mıdır acaba...

Alıntı e_ege Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz ve çok geçmiş olsun
    Ballı süt gibi boğazı yumuşatacak şeyler verip odası nemli tutmanızı tavsiye ederim
    Özellikle yattığı zaman artıyorsa odanın nemi artı önem kazanıyor, ya buharlı bir nemlendirici yada odaya konacak bir kap su veya kalorifer üzerine konacak ıslak bir bez çok faydalı olur
    Öğretmeni de ıslak bez tavsiyesinde bulundu az önce... Deneyeceğim, teşekkürler....

Alıntı IDEA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin..
    çok geçmiş olsun..

alerjisi yoksa zencefille balı deneyin.
    Ah keşke yese öyle şeyleri....

Alıntı aurora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler....
    Aslında dr. geçmezse film çektirelim demişti, ama o dönem ilaçtan sonra iyileştiği için film çektirmemiştik... Aklıma geldi şimdi... Sanırım allerji uzmanına göstermeliyim, az önce kreş ile görüştüm; evet arada var ama kronik bir öksürüğü yok dedi öğretmeni orada yerler parke ondan mıdır acaba...
    yerin parke olması alerji açısından avantajdır. halı olunca kötü.. hele duvardan duvara halı ise daha da kötü..

kreşte illa hasta oluyor çocuklar sanki, acil lşifa dilerim kuzuya