1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 58 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

2007li analari cocugunuz kaca gidecek?

Haftaya cikmasi beklenen kanuna gore 1.sinifa baslama haklari dogacakmis. Ama benim gorustugum bir kac ozel okul birinci sinif icin 2007li alamayacaklarini cunku alttan gelen 2006larla kapasitelerinin dolacagini soyluyor. fiziksel olarak da sınıf kapastitemizi ikiye arttıramayiz dediler.

bir yandan kizim okuma, biraz da yazma ve basit matematigi bildigi icin madem hakkı da var birden baslasin diyorum; bir yandan yok ya bir sene anasınıfı okusun eksik kalmasin cocuklugu diyorum.

neticede iki sorum var:
    1- cocuklarimiz kaca baslayacak?
    2- sizin secme hakkınız olsa kaca baslatirsiniz?

bu sorular kolay geldi derseniz iki soru daha
    1- 4+4+4 sisteminde ortaokula geciste yani ilkokul 4 sonrasi merkezi sınav olacak mi? sbs gibi?
    2- liseye geciste merkezi sınav olacak mi?

siz ya da milli egitim bakani gelip cevaplayabilirse cok sevinirim.

imza: 2007de doguracak ne vardi diyen ana

Cevap: 2007li analari cocugunuz kaca gidecek?

2007 li iki çocuk tanıyorum

biri daha türkçeyi doğru düzgün konuşamıyor...

seneye başlar mı ondan bile emin değilim...

diğeri cidden küçük bir canavar

ama annesi bu sene 1 sınıfa değil hazırlığa yollayacak..

2007'li bir arkadaşımın kızı,oda okuma biliyor ama annesi anasınıfına yollamak istiyor..biraz paylaşmayı kaynaşmayı,kurallara uymayı öğrensin istiyor..
    benim anladığım kadarı ile 4+4+4 aralarında sınav olmayacak.sadece son 4'e geçişde öğretmen insiyatif kulllanacak(yanlış anlamışda olabilirim)..
    bizde muallakda kaldık kızım 4.sınıfda öğretmenlerinden ayrılmaya da hazır değil gibiler çok üzüntülüler..

benim kızımda 2007 li bu sistemin ona kazandıracaklarından emin değilim o yüzden bu yılda anasınıfında olacak en azından çocukluğunu kaybetmeyecek

5. Cevap: 2007li analari cocugunuz kaca gidecek?

kizin yilin klk uc ayi dogumluysa birinci sinif derim son uc aysa anasinifi daha mi iyi olur acaba derim. ikinci cocuklar daha bir atak kendine guvenli ve kendini korumayi bilen cocuklar oluyorlar. ilk cocuk olsaydi ezer digerleri bosver derdim.

Goknil ikinci cocuk oldugu icin komando egitimi gordu. Savunma ve saldiri sporlarinda uzman. Nisan dogumlu.

Ama gel gor ki zaten istedigim bir kac tane okul ilkokul birinci sinfitan alamayiz yerimiz yok diyor.

Vardir bir bildikleri diyorum.

Bugun hurriyette bir yazi vardi. Ismet Berkan'indi sanirim. 4.sınıftan sonra tekrar kolejlere giris sinavi konacakmis. Robert, fransiz okullari falan kapattiklari ortaokul kisimlarini tekrar acacaklarmis. Hazirlik sinifinin da tekrar geri gelmesi isteniyormus.

IMF'de cocuk isci istedigi icin 4+4 sistemine gecilmis. Egitim birsen'in bir yazisini okudum da Zaman gazetesi ve onlar "cocuk isci pardon pardon meslege hazirlanan stajyer ogrenci calistirmanin" vergi avantajlarindan bahsedip elllerini ovusturuyorlar .

Yap boz tahtasi olmus egitim. Her gun birileri bize kimse sormadi bir sey diye basin duyurusu yayinliyor. Ne guzel ki herseyi ve her konuyu bilen dolayisi ile kimseye sorma ihtiyaci duymayan bir hukumet secmisiz. !!!

2007 aralık doğumlu oğlum, şuan 51 aylık. ilkokul 1. sınıfa başlatmayı hiç düşünmüyorum anasınıfına devam etmesi gerekiyor fikrimce.

2007 mayıs doğumlu kızım, kesinlikle 1. sınıftan başlatmayacağım
    okuma yazma bilen bir oğlum vardı o bile normal yaşında başladığı halde, elim ağrıyor, kolum ağrıyor diye ağlayıp durmuştu
    o yüzden çocuk gelişimi tamamlanmadan çocukların birden başlamasını doğru bulmuyorum. Popolarını temizleyemeyen çocuklar birinci sınıfa gidince ne olacak ? öğretmenler kafayı yer

2007 Mayıs doğumlu benim oğlumda tabiki ilkokula değil anaokuluna devam edecek birçok şeyi bilmesi ve yapmasına rağmen...Okul öncesi eğitimi çok önemsiyorum ki anaokulu öğretmenleride bu konuda hemfikir...

2007 Eylül doğumlu oğlum ana sınıfına gidecek..şu an gittiği kreşten bazen ödevler veriyorlar yaptırana kadar canım çıkıyor..değil ki ben bu çocuğa okuma yazma öğretebileyim...bir sene daha geç başlasın çocukluğunu yaşasın istiyorum..