3. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 68 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: Kuran ve peygamberimizin hayatı dersi

Alıntı cüneyt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadrolar 10 yıllık mahsul değil.Şu anki bakanların bazılarının girmediği hükümet yok.Mesela Çiçek;her bahar farklı ağaçlarda açabiliyor.müdür ve yardımcılarının çoğu din öğretmenlerinden çıkar.tesadüf değildir.
    cok yerinde bir tespit.
    kuran dersi konusunda ise tam bir sacmalik oldugunu dusunmekle birlikte amaclarina cok guzel hizmet edecegine inaniyorum.
    dinin okulda anlatilmasi anlamsiz, din insanin cok kucuk yasta sorgulayabilecegi, ozgur iradesi ile kabullenebilecegi birsey degil, ben bu yasimda nasil algiladigimi daha yeni oturtuyorum.

Bugün detaylarını dinledim;
    -Çocuklar derse girerken abdest alıp başlarını bağlayacaklar.Çünkü sadece meali değil arapça olarak ta Kuran öğretilecek.
    -Kızlar ve erkekler ayrı yerlerde olacaklar.
    -Cumhuriyet gazetesinin yazdığına göre okullara mescit de açılabilecek.

Şimdiki sistemde seçmeli dersleri öğretmenler ve okul müdürü seçiyor tabii ki müdür ve müd.yard.ın yönlendirmeleriyle...Eeee okullardaki yönetim eğitimbirsen yanlısı olduğu için seçmeli olmayacak KURAN dersi arkadaşlar.Din Kültürü deslerinin içeriğinin ayrı ayrı dersleştirilip din ağırlıklı bir eğitime doğru gidildiği için, bu tutuma olumlu yalaşmıyorum.Bu konular din kültürü müfredatına alınıp orada yer verilmeli.Daha tam neler değişti bilmiyoruz.Sadece içeriğinin birden açıklamıyorlar çok tepki görecekler diye.Madde madde alıştıra alıştıra açıklıyorlar.Ayrıca bu kadar olumsuz gelişmeye rağmen halk oturduğu yerden eleştirip sokaklara çıkmıyorsa, buna sahip çıkmak bir avuç KESKLİye ve üni öğrencilerine kaldıysa , zaten söyleyecek bir şey yok.Mecliste görüşüldüğü gün karşı olan tüm halk ve öğetmenler işi bırakıp gösteriye katılmalıydı diye düşünüyorum.Güç olmadıkça eleştirilerimiz bireysel kaldıkça daha çok istemediğimiz şey başımıza gelecek.

4. Cevap: Kuran ve peygamberimizin hayatı dersi

aslında kısmen kabul edıyorum elbette muslumanım dıyen herkesın dınını bılmesı gerekdıgını dusunuyorum.suan aılelerın bır cogu cocuguna yeterı kadar dını anlatamıyor.eksıklıkler okullarda doldurulacakmı ? artı okullarda bunu yapacaklar kımler olacak ? artı okullarda ıkılılık olusmasından artı hangı sartlar altında cocuklar ayrı ayrımı derse cırecek. dersten once bunlar onemlı dıye dusunuyorum.

Olumlu bakıyorum.Zamanında o sapık din öğretmenleri bize tebeşir tozuyla teyemmüm abdesti aldırmasaydı adını bilemezdim, sonra susuz yerde kalırsam abdestsiz olurdum.O süreleri arapça ezberleyemeseydim şimdi tiner neyim içerdim, sıra üstlerinde namaz kılma tatbikatları yapmasaydım kötü biri olurdum.
    Olumlu bakıyorum: zaten bu ders vardı ve zaten müfredat dışı idi öğretmenin anlattıkları.İmam Hatiplerden hiç sıkıntım olmadı.Yasaklanması doğru değildi. Benim sıkıntım onlarla değil, onu beyinlere sokacaklarla. Herkes kendi devrinin sultanlığını yaşayacak elbette.
    Bir de sosyalizmi deneyebileydik eyiydi

Blog Girişleri
    1

Alıntı hasefehanım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de sosyalizmi deneyebileydik eyiydi
    sosyalizm bizim millete bir gomlek buyuk gelir, bu kadar beyni yikanmi$, aklini dinle bozmu$ insanlar sosyalizmi anlayamaz ve uygulayamaz diye du$unuyorum...Turkiyelilerin cogunlugu (etnik kokeni ne olursa olsun) sag goru$lu, muhafazakar ki$ilerdir, ozgurluk ve demokrasi onlara yaramaz, ellerine yuzlerine bula$tirirlar...

7. Cevap: Kuran ve peygamberimizin hayatı dersi

Alıntı blueblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence kuran dersinde kafalarinda örtülmesi gerekir. açık saçla kuran okunmaz derler...

.
    diyenler neye dayanarak demiş
    yok öyle bişi

8. Cevap: Kuran ve peygamberimizin hayatı dersi

seçen öğrenci olmayacak aile olacak,

kurana dayalı din öğretisini uygun buluyorum
    hurafeleri bir kenara itebilip saf din öğretebilecek müfredat olursada memnun olurum ayrıca

Blog Girişleri
    13

Alıntı gülay74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seçen öğrenci olmayacak aile olacak,

kurana dayalı din öğretisini uygun buluyorum
    hurafeleri bir kenara itebilip saf din öğretebilecek müfredat olursada memnun olurum ayrıca
    bu durumda öğretmenlerin öncelikle hurafeden arınmış olması gerekiyor..

10. Cevap: Kuran ve peygamberimizin hayatı dersi

Alıntı NRY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu durumda öğretmenlerin öncelikle hurafeden arınmış olması gerekiyor..

Anlatacak kişilerde yobaz kişiler olacağı için sonuç tipik beyin yıkama operasyonu olacak.