1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
    Blog Girişleri
    1

cocuklariniz ve siz, bir sene boyunca kac kere antibiyotik aliyorsunuz??

merak ettim

Cevap: cocuklariniz ve siz, bir sene boyunca kac kere antibiyotik aliyorsunuz??

ben yılda 2 veya 3 defa falan oglum 1,5 yaşında ve oda hemen hemen her ay alıyo.

ben son 10 yılda 2 defa..
    kızım son birkaç yılda 2-3 defa..
    oğlum son bir yılda 2-3 defa..
    sanırım yaş ilerledikçe azalıyor.. )

Blog Girişleri
    1

gecende ablamla konu$tum, agir grip nedeni ile bir gun hastaneye yatmi$. ondan once kendisi gibip eczaneden kafasina gore antibiyotik almi$, antibiyotigi alinca daha kotule$mi$, hastanelik olmu$...

doktorlar iyice tembihlemi$lemi$ler, grip olunca antibiyotik kesinlikle almayacaksin demi$ler, zaten bobrekleri de problemli kendisinin..

ama benim ablam (benim gibi) oyle her ogudu dinleyen bir tip degil , eminim gene antibiyotik alacaktir grip olunca...

Grip gibi durumlarda antibiyotik almayız biz ailecek,hatta doktora bile gitmeyiz)kışın çok sık bitki çayları içer,bol meyve sebze yeriz..bunlar koruyor bence,belkide dirençli bir yapımız var..Grip olruz ama bol bol ıhlamur(içine bir sürü otlar,kökler)içeriz.eğer öksürük var ise günde üç defa ballı limonlu ılık su içiririm çocuklara(öksürük nöbetlerinde de iyi gelir)ve olmazsa olmazım vicks..öksürük var ise göğsüne sırtına sürerim öksürük geçer bir iki güne..

Şimdi gelelim asıl soruya)
    eşim ilaç kullanmayı hiçççç sevmez,eğer doktor gerekli görürse eşiminde mantığına ererse antibiyotik alır(o kadar karşıdır yani)
    ben ise yılda bir bile diyemem..doktor çok gerekli görürse..
    Duru şimdi 9,5 yaşında,2 yaşında iken ağır bir grip geçirdi o zaman aldı..sonra yukarıda belirttiğim yöntemler sayesinde gerek duymadık..
    Toprak ise 1,5 yaşında geçen günlerde ilk antibiyotiğini aldı.kan tahli sonrası karar verildi..inşallah başka gerek kalmaz..

6. Cevap: cocuklariniz ve siz, bir sene boyunca kac kere antibiyotik aliyorsunuz??

Bu sene hiç almadım.Çocuklarda bir kere aldılar.Umarım daha da almazlar.

Blog Girişleri
    13

ipek ve ben iki hafta önce aldık.
    ipeğin sınav arifesinde boğazı kızardı. faranjit dedi doktor ve sınava iyice kötüleşmesin diye düşük dozda antibiyotik verdi. iyi ki verdi zaten yeni hastalıktan çıkmıştı, bünye düşüki sınav stresi var, sınava daha beter olurdu..

ben de boğaz ağrımdan dolayı aldım. iltihap da vardı ayrıca..
    benim sistem belli.
    ya direkt öksürükle başlar bronşit olur sürünürüm o zaman antibiyotik kaçınılmaz.
    ya da boğazdan başlar göğse iner.
    bu yüzden ısrarlı boğaz ağrısını, iltihabını, kızarıklığını doğal yollarda geçiremiyorum, antibiyotik alıyorum.
    mutlaka içeceklerle vitaminlerle de takviye ediyorum ama antibiyotiksiz geçmiyor ya da daha da uzuyor.
    ayrıca astım da tetikleniyor, halim evlere şenlik!

Alıntı Jemima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merak ettim
    Deniz sanırım bu yaşına kadar(15) 2 yada 3 kere antibiyotik kullandı. Biz (murat ve ben) Diş sorunumuz olduğunda, galiba 3-4 sene önce antibiyotik kullanmıştık. Ondan bu yana kullanmadık, öncesinde de çok seyrek kullanmıştık.

Deniz bundan 1 ay önce öksürüyordu.Bu güne kadar çocuk doktoruna gidiyorduk, bu sefer normal dahiliyeye gittik. Tabiiki birçok ilaç yanında antibiyotikte verdi. Ki tahlil yapıldığı ve sorunun bakteri kaynaklı olmadığı çıktığı halde... Ben ne yaptım, diğer ilaçları kullandım, antibiyotiği kullanmadım.
    Konu Yeşim_Yıldırım tarafından (02 Nisan 2012 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir.

çocuklar ilk okul hayatına başladıklarında çok fazla hastalandılar ve çok antibiyotik kullanıldı.
    yıllar geçtikçe antibiyotik sayısı azaldı. şu anda senede bir yada iki kez kullanmak zorunda kalabiliyoruz hala
    ben fazla kullanmıyorum. diş tedavi sürecinde sık kullanmıştım onun dışında geçiştirerek geçiriyorum hastalığımı. ama ağrı kesici ayda en az bir sefer kullanmam gerekiyor şiddetli baş ağrısı gelince hiçbirşey fayda etmiyor berbat birşey..

Re: cocuklariniz ve siz, bir sene boyunca kac kere antibiyotik aliyorsunuz??

En son ne zaman aldigimizi hatirlamiyorum COK SÜKÜR. En az 5 yil olmustur, tam bilemiyorum. Doktora bile ne zaman gittik en son hatirlamiyorum. Yazarken bile nazar deger diye korkuyorum.