Tam 40 gün oldu baba koskoca 40 gündüz ve 40 gece bizi bırakıp gittiğin 40 gün
O kadar zormuş ki sabahları sesini duyamamak , konuşmasakta öksürük seslerini alamamak.

Ömür dediğin şey gözlerini açıp kapamak kadar kısaymış demek

Biliyordum hastaydın ama gene iyileşektin. Gene bana gelecektin ve her zamanki gibi anneme kızacaktın baba bana her gelişinde bir daha gelemem heralde derdin. Bak işte dediğin oldu baba artık bana gelemeyeceksin

Babalar günü geliyor baba ben kime hediye alacam şimdi kim bana aldığım gömlek için daha büyük alaydın ikimiz giyerdik diyecek .

Ben eve gelince kimin elini öpecem kiminle kafa tokuşturacam baba.

Her doktora gittiğinde sanki ben doktormusum gibi bana ilaçlarının ne işe yaradığını kim okutacak, kollestrol hapımı bıraksam mı ? diye kim bana soracak.

Böreğe soğan koydum diye kim kızacak . Annem geç kalmasın çıktımı diye kim kontrol edecek baba

Tırnaklarını keseyim diye kim beni bekleyecek Kesincede köşesi kaldı nebiçim kesiyorsun diye kim kızacak bana baba

Bak koca torunun askere gidecek onu kim yolcu edecek baba, Dedesinin küçük kuzusunu kim sevecek baba

40 koskoca gün dakikalarla,saniyelerle çarpsan rakam daha da büyücek Bu 40 gün canımı acıtmaya yeterken saatler, saniyelere ömür yürek dayanmazki baba

Bu 40 günde sen aklıma düşünce aynı anda ağlamayıda öğrendim gülmeyide anıların ağlatırken ardından bir diğeri güldürüyor beni tuhaf ama gece ile gündüz gibi melankolik bir hal alıyor ruhum sen aklıma gelince baba

Ben babama gidiyorum diyorum Ama yaşadığın eve değil baba gömüldüğün yere
Ölüm kimseye yakışmadığı gibi sana da yakışmıyor baba ben gelince beni görüyormusun acaba baba, sana okuduğum duaları kuranları duyuyormusun acaba ya torununun toprağına döktüğü suyu hissediyormusun baba

Bir gül fidesi ektim evde köklenmesini bekliyorum baba adı yediverenmiş hani sende çicekleri çok severdin ya onun tutmasını bekliyorum baba ama Mart ayının beklemek zorundaymışım Allah ömür verirse bize gelecek sene mart ayında ekecek damadın baba

Biliyorum biz yaşadıkça daha çok 40 günler ,aylar, yıllar geçecek baba mağlum dünya telası yaşayana hayat devam ediyor. Eğer seni kırdıysam üzdüysem beni affet baba mekanın cennet ola