3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: Pazar Barbekü için fikirler...İmdat!

Mangal yakılıp kebaplar pişiriliyorsa diğer yemeklere ne gerek var...kimse onlara bakmaz bence...kebabın yanında bir soğan salatası tamamdır...vejeteryan olan arkadaşınızada mangalda mantar, patlıcan domates pişirebilirsiniz....

Lezzetine şaşacaksınız,basit fakat güzel. (soğanlar diri kalmamalı hafifçe yumuşamalı)

Alıntı tate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu ben de not alayım, ne güzel bir soğan tarifi oldu..
    Teşekkürler Cüneyt!

Geçen gün Adana'da kebapçı Şeyhmuz'da kebabın yanında getirdiler bunu.O kadar çok acı yedim ki , bunun tek başına tadını alamadım.Evde denemek gerek.

Alıntı cüneyt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lezzetine şaşacaksınız,basit fakat güzel. (soğanlar diri kalmamalı hafifçe yumuşamalı)

Blog Girişleri
    1

Ayy okurken acıktım sabah sabah, yazdılar mı bilmiyorum ama ben de kaşarlı mantar diyeceğim, kaşarları minik doğrayıp, mantarların saplarının çıktığı yere doldurup da ızgarada pişiriyorsunuz, hiç yemem dedim ama közde sarmısak da güzelmiş.

Hayatim karpuzu nereden buldunuz??? Bir arkadas vejeteryan o yuzden alternatif bakiyorum ama patlicanli birseyler guzel fikir. Burada da tatil ozgurluk bayrami

Cuneyt' cigim valla mikkeemmel oldu bu sogan olayi. Cok severim sogani ama boyle yapmak aklima gelmemisti. Kizlaar kasarli mantar da not edildi.
    Sebzelerinde aldim once onlari pisirtecegim kocaya ki vejet. arkadasa ayip olmasin.

Bence sadece salata çeşitleri kurtarır etimekli salata tavsiye edebilirim görsel olarakta harika bir görünüm:=)Yanında fasulye piyazı olabilir piyazın üzerine süslemede kullanmak için bıldırcın yumurtası önerebilirim, et sevmeyen arkadaşın için biber yada kabak dolması yapabilirsin:=)

fotonun devamına yazamadım tatlıları bir sonraki mesajda yazayım Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  54684109_d8025e65be_o.jpg
Görüntüleme: 88
Büyüklüğü:  90,8 KB (Kilobyte)
    Konu Ayris tarafından (27 Nisan 2012 Saat 13:55 ) değiştirilmiştir.

Islak kurabiye yapabilirsinMALZEMELER
    1 paket (25 gr.) kakao
    1/2 paket oda sıcaklığında margarin (ben margarin yerine tereyağı kullanıyorum)
    1 yumurta
    1 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya
    1 çay bardağı sıvı yağ
    1 çay bardağı şeker
    Aldığı kadar un

Üzeri için;
    çekilmiş Antep fıstığı
    Şurubu için;
    3 çay bardağı şeker
    3 çay bardağı su
    YAPILIŞI
    Şurup malzemelerini küçük bir tencereye koyup pişirin. Yoğunlaşan şurubunuzu iyice soğutun. Şurup soğuduktan sonra bir saat kadar buzdolabında bekletin. Hamur malzemelerini karıştırıp, aldığı kadar unla yumuşak bir hamur elde edin. İstediginiz büyüklükte toplar yapıp, üzerine hafifçe bastırarak, yağlı kağıt serilmişs fırın tepsisine dizip 200 derecede üzeri çatlayana kadar pişirin. Sıcak kurabiyeleri, soğuk şurubun içine, hızlıca batırıp, çıkartın ve servis tabağına alın. Antep fıstığıyla süsledikten sonra bir gece dinlendirip servis yapın

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  3219016901_6fdc5c514c.jpg
Görüntüleme: 95
Büyüklüğü:  79,6 KB (Kilobyte).

Kabakli ve pirasali pay yapabilirsin. Hatta bir gun önceden yaparsan ertesi gune microda sadece isitmak kalir.

Eger etli pay olsun dersen tavuklu ve mantarli pay yapilabilir. Bu tur paylari cok yaparim.

Alıntı rostovian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatim karpuzu nereden buldunuz??? Bir arkadas vejeteryan o yuzden alternatif bakiyorum ama patlicanli birseyler guzel fikir. Burada da tatil ozgurluk bayrami

HAFTA SONU BİZİMDE MANGALA MİSAFİRİMİZ VARDI
    pardon capslock için
    gerçi hepsi türk vatandaşı idi ama ilgini çekermi bilmem

mangaldakileri es geçiyorum-

-yeşil bir salata vardı nebulduysam doğradım göbek kıvırcık maydonoz tere reyhan nane üzerini renklendirmek için sarı ve kırmızı biber dilimledim yağ ve limon sosu ile tatlandırdım

-közlenmiş patlıcan ve biberi uafacık doğradım saımsak limon ve yağ ile tatlandırdım

-gavurdağı salata yaptım bol cevizli nar ekşili

-patatesi haşladım çatalla ezdim(sen daha teknolojik aletlerde kullanabilirsin ) salatalığı rendeleyip suyunu sıkıp birbirlerine karıştırdım taze fesleğen doğradım üstüne yoğurt mayanoz zeytinyağı ve biriki damla sirkeden bir sos hazırladım

-eşim mangalda soğanda yaptı ben pek sevmiyorum ama arpacık soğsndan azıcık daha büyüktü soğnlar hiçbirşekilde sos kullanmadan servis ettim bir dahaki sefere cüneytin tarifi ile deneyeceğim

yemek üstüne semaverde demli bir çay vardı tatlı olarak bool tahin ve ceviz fındık kırığı ile süslediğim kabak tatlısı vardı misafirlerimizde baklava getirmişlerdi