1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Lightbulb Dersane? Lazim mi? En iyisi hangisi?

Bir de eğitim forumu da çalışıyor mu diye test edelim dedim

Bu aralar bir suru dersane ariyor, sms atiyor, deneme sınavı, bursluluk sınavı vs diye

Benim kiz daha 5.sınıfa gidiyor. Dersane icin erken diye dusunuyorum.

Ama gene de genel kultur acisindan en iyisi hangisidir? kac yasinda verilmeli?

iyi dersanenin nesi iyidir bir dersane ne yapiyorsa kötüdür kavun mudur koklayinca anlasilir mi...

dersane yerine ozel ders daha mi iyidir?

7 mi 8 mi dersaneye baslamak icin daha iyi siniflardir? yoksa 7 cok gec midir

ben ikonlari da cok sevdim bol bol kullaniyorum

Cevap: Dersane? Lazim mi? En iyisi hangisi?

ben de bugunku site bilmece/bildirmece hengamesinde forumun kaynamasin diye one cekmis olayim bari
    malum 1. sinif annesi olarak yorum yapma sansim yok

ay bu yeni formatta one cekme diye birsey yokneyse en azindan yesil tick'li hale geldi berna, sukret

sagol olcay. ben de daha cozmeye calisiyorum. du bakalim gorulurse bu mesaj ben de zaman icinde cevap alirim. tahminlerime gore daha 2 sene falan zarfinda cevap almam lazim
    Konu blueblue tarafından (02 Ocak 2012 Saat 20:45 ) değiştirilmiştir.

Alıntı blueblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de eğitim forumu da çalışıyor mu diye test edelim dedim

Bu aralar bir suru dersane ariyor, sms atiyor, deneme sınavı, bursluluk sınavı vs diye

Benim kiz daha 5.sınıfa gidiyor. Dersane icin erken diye dusunuyorum.

Ama gene de genel kultur acisindan en iyisi hangisidir? kac yasinda verilmeli?

iyi dersanenin nesi iyidir bir dersane ne yapiyorsa kötüdür kavun mudur koklayinca anlasilir mi...

dersane yerine ozel ders daha mi iyidir?

7 mi 8 mi dersaneye baslamak icin daha iyi siniflardir? yoksa 7 cok gec midir

ben ikonlari da cok sevdim bol bol kullaniyorum
    Berna; kendi düşüncelerimle ve tecrübemle cevap vereyim Bence bütün bu soruların cevapları çocuğa göre değişir. Hangi yaşta dersaneye başlamalı sorusu mesela; çocuğun derslerdeki başarısına göre, ve bu başarının sebebine göre değişir. Kimi çocuk için son sene dersaneye gitmek yeterlidir, kimi çocuk daha küçük sınıflarda, dersane yada özel ders ile takviye edilmelidir.

Yine dersane tercihi de çocuğa göre farklıdır. Kimi dersane konuyu öğretmekten ziyade (zaten okulda öğrendikklerini varsayar) test çözme teknikleri ve test pratiği yapmaya ağırlık verir. Kimi dersane içinse, okul derslerine takviye esastır. Burada tercih yine çocuğun neye ihtiyacı olduğuna göre belirlenmelidir.

Yani diyeceğim o ki, her çocuk kendine özeldir ve iyi tanıyıp ona göre bir yol izlenmesinde yarar vardır

6. Cevap: Dersane? Lazim mi? En iyisi hangisi?

Dört ve beşinci sınıflar için dershane bence erken.Çünkü çocuklar çabuk sıkılmaya başlıyorlar.Çocuğunu 4 te bile verenler oluyor.Sebebini anlayabilmiş değilim.

6. 7. ve 8 .sınıfta gitmesi uygun.Çünkü arkadaşlarından geri kalmaması için.

Dershane sabibi bir arkadaşım var.Geçen senelerde ona sormuştum.7.de kesin gitmeli 8 çok geç olur demişti.Çünkü ana desler 7.sınıfta veriliyor bunları anlamayan 8. sınıf derslerini hiç yapamaz demişti.
    Konu senveben tarafından (04 Ocak 2012 Saat 09:34 ) değiştirilmiştir.

tesekkurler arkadaslar. yesim cocuga gore nasil anlasilir bilemedim. ben cocugumu henuz tanimiyorum demek tek bildigim zaten okulda cok uzun saatler gecirdigi ve dersaneye de zamani olmadigi.
    ama 7,8e geldiginde nasil zaman yaratacak o konu da da fikrim yok.

senveben tesekkurler senin eski nickin neydi ben cikaramadim seni

8. Cevap: Dersane? Lazim mi? En iyisi hangisi?

6 dan itibaren giderse geri kalmamış olur çocuğun

başta zorlanıyor tabi ama alışıyorlar zamanla
    Konu senveben tarafından (04 Ocak 2012 Saat 13:28 ) değiştirilmiştir.

Dersane gerekmese iyi olurdu ama sbs de iyi bir yer kazanan çocukların çoğu 6.sınıftan itibaren dersaneye gitmiş olur.Hatta yarısından çoğuda 4. sınıfta başlamış oluyor.Bende karşıyım aslında çocuklar çok yoruluyorlar ve bıkıyorlar diye ama sistem bunu gerektiriyor maalesef...

Alıntı blueblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkurler arkadaslar. yesim cocuga gore nasil anlasilir bilemedim. ben cocugumu henuz tanimiyorum demek tek bildigim zaten okulda cok uzun saatler gecirdigi ve dersaneye de zamani olmadigi.
    ama 7,8e geldiginde nasil zaman yaratacak o konu da da fikrim yok.

senveben tesekkurler senin eski nickin neydi ben cikaramadim seni
    cevap veriyorum Çocuğuna bakacaksın, derslerdeki konulara hakimmi, iyice anlamış ve sindirmişmi? Buna rağmen okuldaki notları çok iyi olamayabilir, bunun nedenini anlamaya calışacaksın, sıkıldığı için olabilir, okuldaki sınav tarzı ona göre olmayabilir vs. Eğer konulara hakimse, test çözmeye ağırlık vereceksin. Yok konulara hakim değilse, daha küçük sınıflardan onun seveceği bir dersane yada öğretmen bulup, konulara hakimiyetini sağlayacaksın. Konulara gercekten hakim, ve öğrenmiş bir çocuğun varsa, 6 veya 7. sınıftan test çözmeye alıştıracaksın. Burada da dikkat edeceğin, günde kaç test çözdüğü değil, çözemediği testlerin çözümünü öğrenip öğrenmediği. Zaman zaman çözemediği soruları tekrar önüne koyacaksın, bakalım tekrar yanlış yapıyormu? Yani anlayacağın zor işler bu işler, adamı şişler