Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Ebru şallı karınsavar cd si ve vukaatım

Çınar efendinin doğumunu izleyen günlerde (10 aylık bir kanemicidir kendileri ) 3 kilo fazlalığımı vermek bir tarafa dursun, üstüne bir hayli aldım sanırım. Niye sanırım çünkü tartıya çıkmaya cesaretim yok

Gel zaman git zaman yaz gelipte kıyafet kabalığı dedeğim fazlalıklarımın aslında bir can simidi gibi vucudumun orta yerinden beni hapsettiğini farkettim

Önce şu mekik çekme aletlerinden aldım 20 gün kadar oldu alalı.
    Ne mümkün yatıyorum sırtüstü kalkamıyorumki, ters dönmüş kaplumbağa misali ben debelenip duruyorum aletin üstünde , alet bağırıyor bırak beni diye zati

Son çarem Ebru Şallı karınsavar dc si. Akşam eve giderken bir koşu alıverdim.

Dolmuşta okudum hatmettim azıcık.

Eve geldim. Saat 21:30 a kadar işleri toparlayıp Çınar'ı uyutup spor yapcam dedine motor takmış gibi (19:30- 21:30 arası ) akşam yemeğimizi yaptım , b,r sonraki günün yemeğini yaptım, çamasırları topladım katladım yerleştirdim, mutfağı toparladım, Çınarın ve tüm aile eşrafının yemeğini yedirdim ( kendim pek yiyemedim).

Geçtim tv karşısına. Açtım cd yi.
    Isınma dedi önce nefes aldık verdik; boynumuzu, kulağımızı oynattık,
    Sonra başladı egzersizlere , niye başladı diyorum çünkü ben başlayamadım, kadın sanki robokop misali nefes almadan ara vermeden bacakları hiç indirmeden üstüne üstlük bıdı bıdı bıdı konuşarak egzersiz yapıyor, ben bönbön gibi bakakalıyorum Bir hareketten diğerine geçerken kadın başlıyor ben daha 2. hareletin pozisyonunu alamıyorum

Toplu bölüm tam faciaydı. Çaça sanırım komedi filmine gitse bu kadar gülmezdi. Bir ara eşim de kapı ağzından kıkırdıyıordu ( hani yanımda durmuyorki rahat çalışabileyim diye ) Topun üstünde durmak imkansız ( en azından benim için), kaç defa kıç üstü kaç defa amuda kalkar vaziyet düştüm hatılamıyorum.

En son baktım ebru şallı cd de hala cıvıl cıvıl ben yerde çırpınıyorum havlu attım

Neymiş efendim her akşam 1 saat spor yapcam diye eve girer girmez motor takmış misali evle bebelerle ilgilen yemek yap yedir ye , eee birde 1 saat boyunca bebeye beliğe rezil ol

Yok mu bunun bir hal çaresi bacılar yaw

Cevap: Ebru şallı karınsavar cd si ve vukaatım

Öncelikle cesaret et ve çık tartıya. Kilonu öğren. Devamında, günlük aldığın kaloriyi aşağı yukarı hesapla. Atıyorum 1800 çıkmış olsun. Demek ki bu kalori seni zayflatmıyor (hatta tam tersi kilo aldırıyor). O zaman başla kalorini düşmeye. Aslında işin denklemi basit: ne kadar ihtiyaç varsa o kadar alınacak=kilo muhafaza. Ne kadar ihtiyaç varsa daha az alınacak = kilo kaybı gibi düşünebilirsin.

Bunun için siteler var. Onları araştır. Bu sitelere üye olup, yediğin içtiğini girip kalori takibi yapabiliyorsun.

Şimdi, eğer daha fazla kalori almak istersen, o zaman bunu haketmen gerekir = harcamanı arttıracaksın = kalori yakacaksın.

Bunun da yolu Ebru Şallı değil maalese. Ebru Şallı veya her ne ise her türlü pilates hareketi kasların sıkılaşmasına, çeşitli vücut eklem, kas sorunlarına çare bulsa da (ki pilates dediğimiz şey aslında fizik tedavi olarak ortaya çıkmış bir sizi harekettir) kalori harcama mikatrı çok dşüktür. Mutlaka kalori yakacaksan kalbini hızlandıracaksın.

Diğer taraftan kio kaybının başlangıcında mutlaka kalori yakman gerekmez. Öncelikle ihtiyaç duyduğun kalorinin altına düşerek kilo verimine başlayabilirsin. Devamında spor gündeme girer. Vücuda esneklik kazandıran, sıkılaşma sağlayan haret dizilerinin tümü kalori harcamamıza direkt veya direkt demeyeyim de yoğun bir şekilde hizmet etmiyor. Mesela yoga öğretmenlerinin tümü inceceik değildir. Gayet etine dolgun olanlar da vardır. Başka bir ifade; her gün pilates (yahut yoga) yapıyorum o zaman kalori arttırımımı yükselteyim diyemiyoruz maalesef. Bir iki tane örnek vereyim ki bunlar aşağı yukarı hesaplar:

1 saat yoga/pilates = 140 kal
    1 saat hızlı tempolu yürüyüş = 280 kal

Kolaylıklar diliyorum.

Not: Ben 5-6 gün sonra 43 olacağım. Oğlum 12.5 yaşında. Ofis işi yapıyorum. 164 boyundayım ve kilom 55-56 arası. Bu kiloyu yukarıda anlattığım şekilde koruyorum. Hiç öyle metabolizmam hızlı falan da değil. Gayet yengeç burcuyum gayet Türk kadınıyım. Tek ekstra durumum vejetaryen olmam ki bu aslında avantaj değil dezavantaj. Çünkü biliyorsun et, tavuk ve balık ile karbonhidrat tüketmezsen ve disiplini olursan zaten verirsin. Ben bunları yemiyorum.

bende 38 im 2 kızım var biri 11 diğeri 5,5 yaşında boyum 1,60 ama kilombiraz arttı 57-58 arası gidip geliyorum vücudum 50-55 arasına alışık bu kilo bana fazla geliyor ama yemeyide seviyorum...

Alıntı kemalfigen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cesaret et ve çık tartıya. Kilonu öğren. Devamında, günlük aldığın kaloriyi aşağı yukarı hesapla. Atıyorum 1800 çıkmış olsun. Demek ki bu kalori seni zayflatmıyor (hatta tam tersi kilo aldırıyor). O zaman başla kalorini düşmeye. Aslında işin denklemi basit: ne kadar ihtiyaç varsa o kadar alınacak=kilo muhafaza. Ne kadar ihtiyaç varsa daha az alınacak = kilo kaybı gibi düşünebilirsin.

Bunun için siteler var. Onları araştır. Bu sitelere üye olup, yediğin içtiğini girip kalori takibi yapabiliyorsun.

Şimdi, eğer daha fazla kalori almak istersen, o zaman bunu haketmen gerekir = harcamanı arttıracaksın = kalori yakacaksın.

Bunun da yolu Ebru Şallı değil maalese. Ebru Şallı veya her ne ise her türlü pilates hareketi kasların sıkılaşmasına, çeşitli vücut eklem, kas sorunlarına çare bulsa da (ki pilates dediğimiz şey aslında fizik tedavi olarak ortaya çıkmış bir sizi harekettir) kalori harcama mikatrı çok dşüktür. Mutlaka kalori yakacaksan kalbini hızlandıracaksın.

Diğer taraftan kio kaybının başlangıcında mutlaka kalori yakman gerekmez. Öncelikle ihtiyaç duyduğun kalorinin altına düşerek kilo verimine başlayabilirsin. Devamında spor gündeme girer. Vücuda esneklik kazandıran, sıkılaşma sağlayan haret dizilerinin tümü kalori harcamamıza direkt veya direkt demeyeyim de yoğun bir şekilde hizmet etmiyor. Mesela yoga öğretmenlerinin tümü inceceik değildir. Gayet etine dolgun olanlar da vardır. Başka bir ifade; her gün pilates (yahut yoga) yapıyorum o zaman kalori arttırımımı yükselteyim diyemiyoruz maalesef. Bir iki tane örnek vereyim ki bunlar aşağı yukarı hesaplar:

1 saat yoga/pilates = 140 kal
    1 saat hızlı tempolu yürüyüş = 280 kal

Kolaylıklar diliyorum.

Not: Ben 5-6 gün sonra 43 olacağım. Oğlum 12.5 yaşında. Ofis işi yapıyorum. 164 boyundayım ve kilom 55-56 arası. Bu kiloyu yukarıda anlattığım şekilde koruyorum. Hiç öyle metabolizmam hızlı falan da değil. Gayet yengeç burcuyum gayet Türk kadınıyım. Tek ekstra durumum vejetaryen olmam ki bu aslında avantaj değil dezavantaj. Çünkü biliyorsun et, tavuk ve balık ile karbonhidrat tüketmezsen ve disiplini olursan zaten verirsin. Ben bunları yemiyorum.

Blog Girişleri
    13

pilates benim en son yapabileceğim spor..
    çooook zor geliyor çok!
    sana kolay gelsin, her nasıl kilo vereceksen
    tabii ki yeri gelmişken karatay diyetini hatırlatayım ve yürüyüş yapabilirsen harika olacak aslında..
    o kadar kasmaya bile gerek yok..

Biz yürüyüşe ve koşmaya başladım site olarak.
    Açıkhavada yürüyüş mükemmel.
    KOy pusete ufaklığı tempolu yürü.
    ikinizede iyi gelebilir.

Dam üstünde un eler
    tombul tombul memeler
    kovuşmuyor düğmeler
    zalım oy gelir zalım

Alıntı Tunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 38 im 2 kızım var biri 11 diğeri 5,5 yaşında boyum 1,60 ama kilombiraz arttı 57-58 arası gidip geliyorum vücudum 50-55 arasına alışık bu kilo bana fazla geliyor ama yemeyide seviyorum...

Boyum 1.78 , kilom 63 . 9 yaşında ve 10 aylık iki erkek annesiyim bende. Hani orana vurulduğunda kilom yok gibi ama var olan kilo sadece göbek bölgemde konuşlandığından barbat gözüküyorum

Alıntı NRY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pilates benim en son yapabileceğim spor..
    çooook zor geliyor çok!
    sana kolay gelsin, her nasıl kilo vereceksen
    tabii ki yeri gelmişken karatay diyetini hatırlatayım ve yürüyüş yapabilirsen harika olacak aslında..
    o kadar kasmaya bile gerek yok..

Bugüne kadar kilo problemim olmadığı için nasıl kilo vereceğimide çok bilmiyorum. karatay diyeti olabilir ama ben bölgesel zayıflamak istiyorum. sadece karın

Alıntı aynur-anneoldum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz yürüyüşe ve koşmaya başladım site olarak.
    Açıkhavada yürüyüş mükemmel.
    KOy pusete ufaklığı tempolu yürü.
    ikinizede iyi gelebilir.

Dam üstünde un eler
    tombul tombul memeler
    kovuşmuyor düğmeler
    zalım oy gelir zalım

1- Oturduğum ev caddeler arasından konuşlanmış durumda kosu için hiç müsait değil
    2- Eve saat 20.00 civarı geliyorum. O saatten sonra yemek yapmak dahil işleri nasıl yetiştireceğimi bana tiyo ver bende ufaklığı puşete koyup yürüyüşe götüreyim akşama kadar 4 duvar arasında ofiste gün yüzü gördüğüm yok zaten
    3- Tombul tombul memelerim yok tombul tombul göbüşlerim var , zalım oy gelin

getmis oltun gudelim