3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.

Cevap: 6. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Alıntı blueblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ingilizceden quiz olmuslar. iyi gecti dedi. bu sene bir hos. saclari toplamiyor. corapsiz gidecegim. babet giyecegim falan triplerinde. en iyisi okula gidip kuzummmmm diye koridorda buna sarilmak olacak. havası sönerse okula konsantre olur bence
    sabahları kızları hüs bırakıyor.. her zaman sınıflarına kadar çıkar,telefonuyla çekim yapar diğer öğrencilerle şakalaşır öyle çıkardı (erken gidiyorlar kızlar diğerlerine nazaran) bu yıl sordum çıkıyormusun diye. bensu utanıyormuş artık çıkmıyorum diyo

pek bir degisiklik yok.
    bol bol quiz oluyorlar
    kumeler ve hucreler bitti.
    fen performans odevi olmuslar o bitti.
    haftaya sınavlari basliyor.
    zorunlu 2 ingilizce bir turkce kitap okudu, raporlarini yazdi. ingilizceden her hafta ezberlemesi gerekn 50 kelimeyi ezberledi. cocugu okula degil kutuphaneye yazdirdik gibi geliyor bazen balesi basladi. devlet dairelerinden yeterli eziyeti gorduk cok sukur. haftaya da yelken basliyor. bir de goz ve dis randevularini aldim. ben yazarken yoruldum bakalkim cocuk nolcak.

Yazılı sınavları pazartesi günü itibariyle başlıyor. İlk sınavı fen ve sonra almanca. Bu almanca ile ilgili bu sene sorunları var. Yeni gelen alman öğretmeninden çok hoşlanmadı. Sürekli konuşuyor, bilmediğimiz kelimeler kullanıyor diyor. Bu sene daha bir zor, geçen yıllar gibi değil diyor. Diyor da diyor yani. 6.sınıf sonuçta, elbette birtakım şeyler değişecek. Geçen seneyi çok bir lay lom geçirmişlerdi 4.sınıftan sonra. Bu sene anladığım kadarıyla yoğun bir yıl bekliyor bizleri.

Sınav sistemleri de daha yoğun bu yıl. Her hafta çarşamba günleri sınav günü. Dönüşümlü olarak 3 dersten sınav oluyorlar. Ayrıca 3 hafta da bir de sbs denemeleri var. Yani her an bir sınav var. Bundan çok hoşlanmıyorum ama yapacak bir şey de yok. Bu nedenle hafta sonlarımızı voleybol a ayırdık ve tabi bir de mental mat. var. İkisine de çok isteyerek gittiğinden şimdilik bir sorun yok. Ama her günü çok yoğun. Çoğu arkadaşı dershaneye başlamış. Ben gelecek yıl için bile düşünmüyorum. Okuldaki eğitim gerçekten yoğun, nasıl olur da dershanede tercih edilir anlamış değilim.

4. Cevap: 6. SINIFLAR / 2012-2013 öğretim yılı

Alıntı nazife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoğu arkadaşı dershaneye başlamış. Ben gelecek yıl için bile düşünmüyorum. Okuldaki eğitim gerçekten yoğun, nasıl olur da dershanede tercih edilir anlamış değilim.
    Dershaneler 6. sınıf seviyesindeki bir öğrenci için para tuzağı. "Oh ne güzel, çocuğuma dersler bir posta daha anlatılıyor." der bazı veliler ve bazı öğrenciler "Dershanede daha iyi öğreniyorum" derler belki, ama işin aslı öyle değil.

detaylıca yazdığım ve konu başlığını kendi açtığım bir yer var, okunmuyor bile, o yüzden burada özetledim. Bir matematik öğretmeni olarak yapıyorum bu yorumu.

Alıntı Napier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dershaneler 6. sınıf seviyesindeki bir öğrenci için para tuzağı. "Oh ne güzel, çocuğuma dersler bir posta daha anlatılıyor." der bazı veliler ve bazı öğrenciler "Dershanede daha iyi öğreniyorum" derler belki, ama işin aslı öyle değil.

detaylıca yazdığım ve konu başlığını kendi açtığım bir yer var, okunmuyor bile, o yüzden burada özetledim. Bir matematik öğretmeni olarak yapıyorum bu yorumu.

Ben de bir matematik mühendisiyim Bu da üzerinde çok konuştugum ve arkadaşlarıma öneriler verdigim bir konu. Çocuklarınızı dershane yerine spora veya sevdiği aktivitelere getirin diyorum sürekli. Ama ailen de olsa bir yere kadar. Herkes kendi çocugu için en dogru kararı verir deyip kenara çekiliyorum.

Alıntı nilsubensu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sabahları kızları hüs bırakıyor.. her zaman sınıflarına kadar çıkar,telefonuyla çekim yapar diğer öğrencilerle şakalaşır öyle çıkardı (erken gidiyorlar kızlar diğerlerine nazaran) bu yıl sordum çıkıyormusun diye. bensu utanıyormuş artık çıkmıyorum diyo

Bu sene gerçekten değişiklikler var benim kızımda ergenliğe girdi girecek,bazen benim annemmiş gibi konuşuyor akıl veriyor bazende hala çocuk

ay ergenlikten kusacam simdi. bugun ayagının kucuk tırnağını yamuk kesmisim ve cok cirkin gorunuyor diye yarim saat agladi. once guldum sonra sinirlendim. ne bu beee..

dersler simdilik iyi. ilk yazılıların hepsi bitti. 2 performans odevi bitti.

yarina bayram tatili odevlerini yıgarlar!
    Konu blueblue tarafından (18 Ekim 2012 Saat 19:54 ) değiştirilmiştir.

ay ergenlikten kusacam simdi. bugun ayagının kucuk tırnağını yamuk kesmisim ve cok cirkin gorunuyor diye yarim saat agladi. once guldum sonra sinirlendim. ne bu beee..

...
    ay Berna, bu ne ya hakikatendur ben simdi guleyim, birkac sene sonra bizim oglan ergenlige girerken aglamaya gelirim...

simdilik fena gitmiyor. saclarimi kat kat kestir diyor. ergenlik emarelerine devam.
    matde ebob ekok ve sosyalde meridyenler falan biraz zordu. onun disinda iyi gidiyor. okuldan iyi yaziyorsun diye bellemisler butun muhim gunlerde siir, oyku cart curt yazdiriyorlar. katibe dondu. bugun kadin haklariyla ilgili yazdi. ben sindrella olsam cam ayakkabiyi hayatta giymezdim. spor ayakkabi giyerdim yazmis